braškėsBraškės yra mėgstamos daugelio uogos. Kaip auginti sodinukus, kad vasaros pradžioje jie galėtų valgyti skanus ir kvepiančias uogas? Galite augti sėklomis. Šis metodas ir metodas dabar labai populiarus tarp sodininkų. Vasaros pradžioje, sėjant sėklą namo žiemą, pasirodo pirmosios uogos, kurios neišnyksta nuo krūmo iki šalčiausio.

Braškės yra uogos, kurios vilioja skonį ir neįprastą aromatą, net ir braškių lapai turi gydomąjį efektą. Visame pasaulyje šis uogas tampa vis populiaresnis. Daugelio šalių veisėjai išleido įvairias braškių rūšis, taigi tarp braškių augintojai tampa populiari. Sėklų pagalba galite auginti mėgstamą augalą. Galų gale, ne visada nusipirkti sodo braškių sodinukai gali suteikti norimą rezultatą. Todėl mes augsime sodinukus, sodinukus iš sėklų, kad gautume sveiką augalą ir gerą derlių.

Sėklų auginimas iš sėklų yra labai lengvas ir įdomus. Taigi išsiaiškink, ką galite sėti?

 • Sulaikytas braškinys – yra labai populiarus. Dėl sėklų kainos yra prieinama. Tai skiriasi nuo paprastų ir sodo braškių, nes ši rūšis žydi ir vaisius nuolat. Mažame augalų krūmyje galite stebėti gėles, žalias uogas ir raudonus vaisius. Ištaisytos braškės naudojamos gėlių soduose, kraštovaizdžio dizaino ir tiesiog kaip namų balkonų gamykla. Taip pat dabar yra labai didelis veislių, turinčių vaisių, vaisius iki vėlyvo rudens.
 • Sodas arba ananasų braškės – veislė, taip pat populiari, bet gana brangi.
 • Ir, žinoma, jūs galite naudoti savo sėklos, kurios yra surinktos iš geriausių braškių rūšių, tačiau būkite atsargūs, kad nebūtų surinkti hibridai.

Braškių sodinukų auginimas gali būti sąlygiškai suskirstytas į tris etapus:

 1. Sėklų sėjos.
 2. Laiku tinkama sėjamųjų priežiūra.
 3. Sodinti sodinukus žeme.

Kada ir kaip sodinti braškes?

Iš pradžių pasirinkite sėklą, iš kurios norite gauti sodinukus. Geriau auginti braškesnes skirtingų veislių sodinukams. Sodinukų braškių sodinukai ir sodo braškių sodinukai nesiskiria sėti, slaugos. Todėl pradėkime nuo pirmojo braškių sodinukų auginimo etapo.

Galite pradėti sodinti vasario ar kovo pradžioje, kad kuo anksčiau gautumėte vaisių. Žinoma, jūs galite sėti gegužės ir birželio mėnesiais, tačiau reikia būti atsargiems ir daugiau dėmesio skirti sodinukams. Vėlyvosios sėjinukės neturi laiko nusileisti žemėje, tai yra į nuolatinę vietą, todėl ji turės praleisti žiemą langeliuose ant lentynos.

Todėl pradėsime auginti sodinukus kuo anksčiau. Sėklos sodo ir remontantinių braškių sėklos yra nedideli, todėl jums reikia šviesaus ir laisvo dirvožemio, kuriame turi būti smėlio, humuso, durpių. Jūs galite pats paruošti mišinį arba nusipirkti paruoštus dirvožemio mišinius. Tinkamas mišinys, pvz., “Begonia”, “Violetiniams”, taip pat universalus mišinys. Prieš sodinant sėklą, žemę reikia iškepti arba apdoroti kalio permanganato tirpalu.

Taip pat reikia seklios talpyklos (apie 5 centimetrai) su drenažo angomis. Galite naudoti tiek atskirus puodus, tiek didelius dėžės. Jei auginate atskirose puoduose, ateityje atsikratysite nardymo, nes sodinukai yra labai švelni ir trapūs.

Sėklų braškių sodinimas sodinukais yra labai subtilus procesas. Dirvožemis turi būti paruoštas kelias dienas prieš sėją, jis turi būti drėgnas ir kambario temperatūroje. Jei auginate skirtingas braškių rūšis, būtinai pasirašykite arba palikite atpažinimo vėliavėlę su užrašu apie veislę.

Vienoje sėkloje auginame maždaug poros centimetrų atstumu viena nuo kitos. Ant sėklų viršūnių nereikia būti padengta žeme, pakanka, kad purškiklis apšlakstytų žemę vandeniu, kad sėklos suprastų į žemę. Būkite tikri, kad padengti sėjinukai su plėvele ir įdėti į šiltą vietą, bet ne šalia baterijos. Perkaisti dirvožemį, ir nė vienas iš jų neveiks.
Kiekvieną dieną turite atidaryti filmą, kad vėdint arba drėkintumėte dirvą. Pirmieji šūviai pasirodys po kelių savaičių.

sėklų sodinimas

Antrasis etapas. Sėjamosios pasirodys nedideli, trapi, augs lėtai. Todėl jūs turite stebėti laistymą. Overmoisture negali būti padaryta, nes gali atsirasti tokia liga kaip “juodoji kojelė”. Papuoškite sėjinukus į švelnią šiltą vietą, nereikia išimti plėvelės. Du kartus per dieną vėdinkite žemę. Iš karto, kai ūgliai turi pirmąjį lapą, padidinkite skysčių skaičių, tuo pačiu praturtindami jaunus ūglius kambario sąlygomis.

Aštriai filmas pašalinti neįmanoma, nes augalas gali žūti dėl temperatūros ir drėgmės sumažėjimo. Jei augalas yra šiek tiek sustiprintas, atėjo laikas pradėti pasiimti, tai yra apie tą sėją, kuris buvo sėjamas į bendrą dėžę.

Laistymas turi būti vidutiniškas. Atskirose mažose vazelėse braškių sodinukai yra išdėstomi tol, kol lapų rozetė suformuojama iki 7 cm skersmens. Jei dydis didesnis, tada pasodinkite sodinukus į didesnio skersmens puodą.

sodinukai

Žindyti jaunus ir tik paaugiusius sodinukus tai nėra verti, nes visos maistinės medžiagos, kurias augalas ima iš dirvožemio. Štai tada, kai atsiranda tikri penki lapai, galite pamažu priprasti gamyklą prie kasdienio trąšų laistymo.

Trečiasis etapas – braškių sodinukų paruošimas ir sodinimas atvirame lauke. Šis etapas yra labai svarbus, nes būtina paruošti daigus, tai yra, sukietinti jauną augalą. Pradėkite priprasti gamyklą prie saulės spindulių, vėjo, lietaus, paimkite sodinukus ant balkono, verandoje. Padarykite šį grūdinimą palaipsniui ir atsargiai, kad nesunaikintumėte atlikto darbo. Kiekvieną kartą praleidžiant laiką lauke ir iki gegužės pabaigos, jūs galite palikti mažas braškes gatvėje visą naktį. Stomatuoti krūmus žemėje galima tik tada, kai jie taps stipresni. Pasirinkite sauną, derlingą vietą vasaros kurorte ir galite ją auginti.

sodinti braškes

Atstumas tarp krūmų turėtų būti apie 30 centimetrų, tarp eilučių apie 50 centimetrų. Teisinga priežiūra ir laistymas, pirmieji vaisiai bus padengti iki liepos vidurio.

Nemokama technologija

Tai nauja technologija, kuri nėra pigi. Metodo esmė yra tokia.

Braškių (braškių) krūmas iškasamas rudenį prieš atėjus pirmiesiems šalims. Būtent šiuo laikotarpiu augalas yra ramioje vietoje. Apkarpyti lapai taip, kad stiebas išliktų apie 3 centimetrus. Žinoma, tokie daigai atrodo šiek tiek keista, bet svarbiausia yra šakninė sistema. Sodinukai turi būti apdoroti specialiais tirpalais, todėl jie yra pasirengę hermetiškam saugojimui šaldymo kameroje. Yra nuolat palaikoma tam tikra temperatūra, kuri leidžia jums laikyti sodinukus ilgą laiką prieš parduodant ar sodinant.

laukinės braškių frigo sodinukai

Įšaldymo technologijos privalumai:

 • Šio tipo braškių neturėtų užmigti ant lovos, taip pašalinant nepalankių veiksnių įtaką.
 • Pasirodo geras derlius.
 • Jūs galite auginti frego sodinukus skirtingais laikais, kad būtų sukurtas nuolatinis vaisių auginimo ciklas.
 • Daigai gali būti vežami dideliais atstumais dėl to, kad jis yra kompaktiškas.
 • Greitas išgyvenimas, dėl geros šaknies sistemos.
 • Po įsišaknijimo ant sėjinuko, užšaldymas nepaveikia sauso ir karšto oro, dėl geros šaknies sistemos.

Žinoma, tokiuose sodinukuose yra trūkumų. Tai apima:

 • Sunkumo apsigyventi namuose, nes sodinukams reikia nuo 0 iki +1 C temperatūros, o oro drėgnumas – ne mažiau kaip 90%. Jei temperatūra yra bent pusę laipsnio didesnė, prasideda augimo procesas.
 • Be to, sunku nustatyti tikslius augalo kasimo laikotarpius.

Bet jei esate tikrasis sodininkas, tuomet jums jokių sunkumų.

Vaizdo įrašas: auginti braškės iš sėklų