gražus derliaus nuotraukaDaugelis nekelia pavojaus savaiminiam auginimui naujų išaugintų braškių veislių, manydamos, kad negali to padaryti. Per daug kalbama apie tai, kad tai yra labai daug darbo ir rizikingas darbas – jūs galite praleisti daug laiko ir pastangų, todėl jo nieko nepasieks. Taigi, jūs turite būti patenkinti sėjinukais, kurie parduoda rinkoje arba išsiskiria iš abejotinų svetainių, paruoštų sodinukams, kurie ne visada pasiekia pirkėją sąžiningai.

Kaip auginti sodinukus sodinukus patys

Svarbu! Renkantis sėklą, būtina atsižvelgti į sėklų kokybę, jų regioninę priklausomybę, taip pat į dirvožemio sudėtį, kurioje bus auginami braškių ir suaugusių augalų sodinukai. Sėklos turėtų būti perkamos tik specializuotose parduotuvėse ar mažmeninėse parduotuvėse.

Sėklų kokybė ir uogų derlius priklauso nuo to, kaip gerai paruoštos sėklos ir nuo dirvožemio priklauso. Nėra nieko sudėtingo, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių.

Sėklų paruošimas sėjai

Sodinimo sodinukų sodinimo laikas priklauso nuo gebėjimo paryškinti augalus. Šviesos dienos ilgis turi būti ne mažiau kaip 15 valandų. Jei yra dirbtinis apšvietimas su fluorescencinėmis lemputėmis, nuo sausio mėn. Jie sėti braškes. Jei yra sunku arba neįmanoma sukurti apšvietimo sąlygas, tada kovo mėn.

Užtikrinant sėklų kokybę, jie yra pasėti į paruoštą dirvą. Norint nustatyti jų daigumą, būtina mirkyti tirpstant ar lietaus vandenyje, keisti 1-2 kartus per dieną. Įdėkite juos į medvilninius kilimėlius, tualetinį popierių arba popierines servetėles. Uždenkite skaidruoju polietilenu ir padėkite į šviesią vietą, kurioje temperatūra yra apie 20-23 ° C. Po sėklų jie pasodinami paruoštuose konteineriuose, naudojant dantų picą arba užaugintą.

Stratifikacijos metodas leidžia jums gauti greitesnius ir sveikesnius ūglius, taigi ir didesnį braškių derlių.

Žemės ūkio paruošimas braškių sodinukų auginimui

Ruošiame reikalingas proporcijas dirvožemio mišinys. Yra keletas variantų. Rugpjūčio smėlio, durpių su PH virš 6, biohumuso. Sumaišykite viską proporcijomis: 1: 3: 1. Arba smėlis, durpės, viršutinis žemės sluoksnis (velėnos) – 1: 1: 2.

Mnemplate už braškęBraškių ūgliai yra labai švelni, jie gali mirti dėl netinkamo drėkinimo, piktžolių ar mikroorganizmų, gyvenančių žemėje. Šių problemų išvengimas padės dezinfekuoti dirvožemį. Tikslas – sunaikinti visas gyvas bakterijas ir organizmus, jų kiaušinius, sėklas ir mažiausius piktžolių šaknis. Yra keletas būdų, kaip paruošti dirvą braškių sodinukams:

  • Dirvožemis 30-40 minučių virinamas keptuvėje, tada dedamas į sterilizuotą dėžę;
  • Kepta orkaitėje – dujos ar elektra temperatūra apie 100 laipsnių 20-30 minučių;
  • Panaudoję seną keptuvę ar keptuvę, sumaišydami, sumaišykite dirvą su atvira ugnimi. Dažniausiai tai daroma gatvėje, sukūrus keletą plytų “krosnį”.

Nebijokite, kad visos naudingos medžiagos mirs. Iš pradžių už ūglių pakanka tiesiog vandens. Ir tik tada, kai krūmas yra šiek tiek stipresnis, praleiskite visus būtinus tręšimus.

Kaip tinkamai sėti braškes

Žemę padėkite į švarų dėžę, ją atvėsę ir šiek tiek pasvirus, kad sėklos negalėtų gilti. Drėkinimo pistolete sudrėkinkite dirvą kambario temperatūroje švariu vandeniu. Sėklos sėklos po vieną. Taip pat naudokite atskirus puodus, paruoštus puodelius, durpių tabletes. Arba auginkite braškių sodinukus, sodindami kiekvieną atskirą sėklą atskirame konteineryje ar kasetėje.

braškių daigumas durpių tabletėseDygsnio ar dantų picos dėvėkite plonus griovelius ir su jų pagalba, sudrėkintą galą, švelniai laikydami vieną sėklą, supilkite jas 2-3 cm atstumu. Nebereikia apibarstyti žeme, yra pavojus, kad daigai negalės pralaužti žemės. Norėdami sukurti palankų mikroklimatą ūglių, padengti dėžutę su plėvele. Įdėkite tamsioje vietoje 18 ° C temperatūroje. Jei reikia, būtina laistyti, išvengti viršutinės dirvos pertekliaus peršalimo ir džiovinimo. Perteklinė drėgmė sukels grybelines ligas ir juodos kojos išvaizdą, o tai reiškia augalo mirtį.

Purškiamas skystis turi būti labai drėgnas, be stipraus slėgio, kad nebūtų nuvalytos laidžios sėklos ir nebūtų dar labiau pažeisti jauni ūgliai. Kai kurie sodininkai naudoja įprastą medicininį švirkštą, skirtą drėkinimui, ty vienu ar dviem lašais vandens išspaudžiant vieną sėklą.

Išaugę daigai, paprastai jie yra labai ploni ir švelni, juos taip pat gerai išpilkite – vieną lašą nuo švirkšto, jokiu būdu nepasiekiant daigai. Priešingu atveju jie tiesiog nusileidžia ir negali pakilti. Čia labai svarbu rūpintis ir kantrybė. Sėjamos braškės sodinamos taip pat, kaip ir įprastas sodas arba “vienkartinis”. Be to, jo sėklos yra šiek tiek didesnės, o tai savo ruožtu palengvina pasėlių sodinimo procesą.

Sniego braškių sėjai

Šis metodas pakeičia stratifikaciją, o sėklos dengia, kai sniegas ištirpsta natūraliomis sąlygomis. Jie neišeina giliau, bet yra ant paviršiaus. Be to, dirvožemis yra vidutiniškai sudrėkintas ne migruojančiu vandeniu ir atšildytas, o tai tik teigiamai veikia sėklų daigumą ir augančius braškių sodinukus.

Paruoštuose dirvožemyje nusiranda sniegas, sluoksnis ne daugiau kaip 1,5-2 cm. Virš jo gerai išdėstyti sėklos. Kai sniegas nusileidžia, sėklos natūraliai tinka dirvoje. Jų negalima ištaisyti. Be to, taip pat padengti plėvele ir, jei reikia, oru ir drėkina.

Mes auginame žemėje sodinukus braškes

Po 4-6 lapų atsiradimo ir 5 cm dydžio kamieno pasiekimas, žemėje sodinami braškių sodinukai iš sėklų.

Tačiau prieš tai jis yra grūdintas, preliminariai ištraukiamas gatvėje ir dėžutės įrengiamos atspalvyje. Nepalikite neišplėstų sodinukų saulėje. Netinkami lapeliai lengvai nudegins, o augalas patirs rimtą transplantaciją. Tai neišvengiamai paveiks derliaus laiką ir kiekį.

braškių sodinukaiJei norite transplantacijos metu sukurti galingesnę šaknų sistemą, turite šaknoti šaknies šaknis. Tuomet pradės vystytis šoninis, kuris padidins drėgmės ir mineralinių medžiagų įplaukimą į augalą. Pridedant tręšimą transplantacijos metu nereikia. Tai tik sumažins braškių sodinukų išgyvenimo laiką. Maitinimas turėtų būti atliekamas po to, kai augalai “įpratę”. Dažniausiai tai įvyksta po poros savaičių.

Transplantacijos metu sėjinukai turėtų būti gausiai laistomi, o ant viršaus užplūsta mulčia, kad nebūtų viršutinio dirvožemio sluoksnio džiūvimo. Per artimiausias 2 savaites augalų priežiūra susideda iš laistomo laistymo ir tikslios dirvos atsilikimo. Tada galite pridėti pelenų prie lovų ir humuso.

Taryba. Žydėjimo metu purkšti augalus nepurkšdami. Laistymas atliekamas tik po augalais, nepažeidžiant šaknų.

Jei po žydėjimo sumažinsite mažiausias ir žalias kiaušides, likusios uogos bus didesnės ir skanu. Todėl pristatymas bus daug patrauklesnis.

Auginant braškes iš sėklų – video