baklažanų sodinukaiTinkamas sėjinukų auginimas yra gera derliaus garantija ateityje, taigi geriau neperka sodinukai, bet auga patys.

Baklažanai yra gana kaprizingas augalas, auginant sodinukus, būtina atkreipti dėmesį į dirvožemį, temperatūrą, vandens režimus ir kitus reikalavimus, keliamus šiam augalui.

Kada sodinti baklažanus?

Nuo sėjos momento iki sodinimo baklažanų praeina 55-60 dienų. Jei planuojate auginti sodinukus šiltnamyje, vasarą galite pasėti pasėlius. Jei iškrovimas atvirame lauke – sodinukų baklažanų auginimas turėtų būti kovo mėn. Pirmoje pusėje.

Paprikos sodinukų sodinimo taisyklės

Dirvožemio paruošimas

ŽemėDirvožemis, kuriame bus sėklos, bus dezinfekuojamas. Norėdami tai padaryti, galite jį sudeginti orkaitėje.

Baklažanų sodinukų šaknų sistema yra labai jautri, todėl svarbu tinkamai sudaryti dirvos mišinį. Žemė yra geriau ne pirkti, bet padaryti save. Yra keletas gerai išbandytų paruošimo variantų. Pasirinkite tą, kurios sudedamosios dalys jums prieinamos.

  • Humusas (8 dalys), Mullein su karbamidu, kalio ir superfosfato druskos (1 dalis), velėna (2 dalys).
  • Durpės (3 dalys) + pjuvenos (1 dalis) – kadangi mišinyje nėra maistinių medžiagų, turite pridėti bet kokį tirpalą sodinukų auginimui.
  • Humusas (2 dalys) + sodas (1 dalis).
  • Humusas (2 dalys) + durpės (1 dalis).

Nepriklausomai nuo pasirinkimo, nepamirškite maišyti mišinio iki vienodo.

Sėklų paruošimas

2-3 savaites prieš sėją patikrinkite, ar sėklos yra užaugintos: 10 sėklų mirkoma šiltame vandenyje per dieną, po to ant drėgnų skudurėlių arba sluoksnio marlės, sulankstytos keliais sluoksniais. Sėklos laikomos šiltoje vietoje iki 6 dienų, jas laikant drėgnus, o tada skaičiuojant daigą.

Sėklos, kurių daigumo indeksas didesnis nei 50%, laikomos sėkla sėjai.

sėklosPrieš sėją sėklos turi būti nukenksminamos. Norėdami tai padaryti, jie dedami į stiprų kalio permanganato tirpalą (“manganą”) 30 minučių. Neseniai šis vaistas išnyko iš vaistinių, todėl galite juos gydyti termiškai: termose supilkite karštą vandenį (temperatūra 52-55 oC), ten 30 minučių, įdėti sėklų marlės maišelius, tada šalinti ir šaldyti keletą minučių šaltame vandenyje.

Siekiant pagreitinti daigumą, sėklos paliekamos šiltos maistingosios medžiagos tirpalo dieną (galite naudoti specialias trąšas arba paprastus medžio pelenus), tada mirkykite švariu šiltu vandeniu 1-2 dienas.

Baklažanų sėjinukai ant sodinukų

plastikiniai konteineriaiAuginti daigai gali būti skirtingi pajėgumai: dėžės, puodai ar puodeliai.

Sėjant puodelius ar puodus, juos reikia užpilti ¾ dirvos mišiniu, centre sėti sėklas, lengvai suminkštinti vandeniu ir pabarstyti plonu dirvožemio sluoksniu. Po sėjos puodeliai turi būti padengti plėvele. Substratas negali būti sutankintas, kad dirvožemis susimaišytų su deguonimi.

Sėjant dėžę, jis užpildomas 7-8 cm storio dirvožemiu, o baklažanus sėja 5 vnt. Tolimesni veiksmai yra tokie patys, kaip ir potting.

Baklažanų sodinukų priežiūra

Prieš pasirodžius pirmiesiems konteinerio, kuriame yra pasėtos baklažanų, ūgliai, jie turi būti laikomi po plėvele 25-30 ° C temperatūroje oC. Šūvis turi pasirodyti ne vėliau kaip per savaitę. Po to, sodinukai yra veikiami ryškioje vietoje ir nuleisti iki 14-16 oC. Jei tai nebus padaryta, sėjinukai tęsiasi, jų šaknų sistema pablogės. Šis temperatūros režimas turėtų būti laikomasi pirmąją savaitę nuo sodinukų atsiradimo. Tada dienos temperatūra turėtų būti 16-26 oSu, ir naktį – 10-14 oC.

Jei kambaryje yra mažai drėgmės su daigais, augalus reikia padengti plėvele.

Drėkina, kad augalai turėtų būti vidutinio sunkumo, bandant neplauti dirvožemio. Kad neįtrauktumėte “juodos kojos” nugalėjimo, tai geriau tai padaryti ryte, vandens temperatūra arba drėkinimo tirpalas turi būti 26-28 oC.

Augimo metu sodinukai turėtų būti pasukami 2 kartus per savaitę, kad sėjinukai nestumtų.

Sėklų padažas

Augdami baklažanų sodinukus namuose, turite pakartotinai laistyti ir maitintis. Jei mišinys, kurio sudėtyje yra daug maistinių medžiagų, buvo parinktas kaip auginimo substratas, o sodinukai gerai išsiplėtė, lengvas tręšimas. Norėdami tai padaryti, 1 puodelis arbatos lapų pilamas į 3 litrus verdančio vandens, jis primygtinis 6 dienas ir laistomas su įpjautu sodinukais. Taip pat galite reikalauti ir smulkiai supjaustyto kiaušinio plekšnės 10 kiaušinių.

Jei mišinys, kuriame yra daug durpių ir smėlio, yra parenkamas sodinukų auginimui arba augalai blogai vystosi, o jų lapai tampa šviesiai žaliais, būtinas maitinimas.

Galite naudoti paruoštas kompleksines trąšas sodinukams arba paruošti jį patys. Norėdami tai padaryti, sumaišykite superfosfatą (1 arbatinis šaukštelis), kalio sulfatą (1 arbatinis šaukštelis), kompleksines trąšas (2 arbatinius šaukštelius) ir ištirpinkite mišinį 10 litrų vandens.

Kaip virtinę baklažanų sodinukams, taip pat galite naudoti įprastą medžio peleną. Jis atsargiai paskleidžia ploną sluoksnį ant dirvos paviršiaus, bandydamas ne nukristi ant lapų ir stiebų.

Baklažanų sodinukų panirimas

durpių puodaiPo dviejų realių lapų pasirodo ant sodinukų, augalai gali būti nuleidžiami – sodinami puoduose ar puodeliuose, kurių matmenys 10×10 cm.

Siekiant išvengti vandens stagnacijos, konteineriuose turi būti angos iš apačios. Puodai geriau užpildyti tuo pačiu mišiniu, kuriame buvo sėkla. Prieš pasinerdami į dirvą, įpilkite medžio pelenų, kalio sulfato arba kompleksinių trąšų tirpalo. Už 10 litrų vandens imkite 1 arbatinį šaukštelį iš bet kurios trąšos.

Sodinukai laistomi 2-3 val. Prieš nardymą. Atsargiai pasirinkite sodinuką, stengdamiesi nepažeisti šaknų gabalėlių, ir su šaknimis, perduodame augalą į naują konteinerį ir purškiame dirvožemio mišinį ant sėklidžių. Dėmesio: tarp paukščių lapų ir dirvožemio neturėtų būti laisvos kamieno dalies.

Po nardymo sėjinukai sulėtino augimą, tuo metu susidaro stipresnė šaknų sistema. Pirmąsias kelias dienas jie turi būti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, o jei daigai yra ant palangės – langelį turėtumėte uždengti laikraščiu.

Pirmasis laistymas atliekamas 6 dieną po nardymo. Vėliau augalai gausiai laistomi kas 5-6 dienas.

Abruzzo sodinukų apželdinimas atvirame lauke

baklažanai vazonuosePer mėnesį prieš sodinimą augalai pradeda ramiai: po pietų jie atidaro langą arba ištraukia augalus grynu oru. 2 savaites sėjinukai apibarstomi 0,5% vario sulfato tirpalu – tai apsaugo augalus nuo grybelinių ligų.

Sodinimo metu augale turėtų būti 8-12 lapų.

Šiltnamio efektą sukeliančių baklažanų gali būti sodinami antroje gegužės pusėje, o atvirame lauke – ne anksčiau kaip birželio pradžioje.

Atsakymas į klausimą: kada sėti papriką ant sodinukų – skaitykite šiame straipsnyje!

Vaizdo įrašas: sodinukai iš baklažanų