lobelijaLobelia laikoma geriausiu apipjaustytu augalu. Jis atkuria sėklų, auginamų iš sėklų, ir reikalauja didelio dėmesio per visą augimo procesą.

Dirvožemio paruošimas

Sėjamosios lobelija ant sodinukų gali būti atliekama bet kokiame dirvožemyje, pagrindinis dalykas – kad jis buvo minkštas ir laisvas.
Šiam tikslui turėtų būti bauda durpių tabletės, dirva kambariniai augalai iš parduotuvės, galite naudoti sodo komposto, anksčiau išsiliejo ją fitosporin ligas, pavyzdžiui, juodąja kojele prevenciją.
Sodinukai auginami sekliuose sodintuvuose, kurių šonų aukštis – apie 5 cm.

Optimalus sodinukų lobelijos sodinimo laikas

Dėl sėjinuko, augalo sėklos pasėtos vasario pabaigoje. Taip yra dėl to, kad per pirmąjį laikotarpį jos raida, augimas sulėtėjo Lobelia, kaip iš pradžių pastatytas iki šaknų sistema augalų.

Tačiau po dviejų savaičių, kartais net ir anksčiau, pasirodo sodinukai. Jų atsiradimo metu šviesos dienos trukmė nepakankama, kad būtų galima visapusiškai vystytis, o ūgliai ištempti, tampa silpni. Norėdami to išvengti, pritaikykite apšvietimą.

Kaip sodinti sodinuką

Kadangi sėklos yra labai mažos, jos sumaišomos su sausu smėliu – tai apsaugo pasėlius nuo susitraukimo.

  • Dirvožemis yra išlygintas, šiek tiek sutankintas, sėklos yra išsibarstę. Virš jų nemiego dirvožemio, bet tik šiek tiek sukasi, drėkina daug.
  • Tada sodinti dėžė dedama į plastikinį maišelį – paaiškėja, daug mini šiltnamį natūra, ir nustatyti šiltoje vietoje.
    Tai būtina padaryti, nes sėklos sudygsta +22 ° C temperatūroje.

Patarimas: kad šviežias oras patektų į lobelijos sodinukus, paduoda keletą skylių polietilenoje. Tada nebus kondensacijos, ir iš tikrųjų tai yra daigumo mirties priežastis.

Slaugos priežiūra

durpių tabletėsPeriodiškai, norint išvengti pelėsių atsiradimo, būtina atidaryti dėžę ventiliacijai ir dirvos drėgmės kontrolei.
Laistymas atliekamas vidutiniškai, atsižvelgiant į dirvos džiūvimą.
Jei norite jį naudoti, naudojamas purkštuvas, kuris turi būti sureguliuotas iki smulkios lašelių frakcijos, labai gerai išlaiko.
Pirmame etape augalui nereikia tręšti.

Augantys sėklidės lobelia stipri ir sveiki padės laikytis šių taisyklių:

  • kai tik pasirodys ūgliai, pašalinkite polietileną iš dėžutės ir sumažinkite jo temperatūrą iki +15 ° C;
  • po mėnesio, dviejų porų visais lapais išvaizda, atlikti pasiimti augalai 5-6 gabalus vienam gerai, atstumas tarp krūmų maždaug 4 cm;
  • Po dviejų savaičių sėjinukai papildyti sudėtingomis trąšomis.

lobelijos sodinukaiReikalavimai atliekami siekiant sustiprinti šaknų sistemą ir aktyviau augti. Tada krūmai lobelijos bus dar puikus. Galimas pasikartojimas, kai kiekvienas krūmas yra pasodintas atskirame konteineryje. Tuo tikslu patogu naudoti durpių vienkartinius puodelius. Kai daigai aukštis apie 3 cm, iš sėjinukų Top žiupsnelis – tai skatina Sultingas krūmų formavimas.

Svarbu! Turime nepamiršti, kad, kai jūs pasinerti Lobelia sijos ūgliai auga ploni ir gėlės yra mažos.

Sėjamiesiems sodinukams dirvožemis yra daug maistingesnis nei sėjamųjų lobelija.

Taigi auginkite lobelijos sodinukus iki gegužės pabaigos, kai pakartotinių šalčių tikimybė yra minimali. Dirvožemio sodinukai yra pasodinti 15 cm atstumu tarp jų. Žydinčias gėles galima žavėtis birželio mėnesį ir toliau žydi prieš atšalimą.

Vaizdo įrašas: sėjamųjų lobelija