juodoji puvinysSkirtingai nuo vikšrų, amarai nevalgia žalumynų, jie nepažeidžia vaisių, kaip lazdele, tačiau mažų vabzdžių kaupimasis gali sugadinti visą sodą. Ką daryti, jei pasodinta vyšninė, kaip atsikratyti pavojingų, ypač jauniems sodininkystės kenkėjams?

Vyšnių lapų išvaizdos priežastys ir požymiai

taršaYra daug veislių amarų, nusodinančių vaismedžius ir krūmus. Vabzdžiai skiriasi išvaizda ir dydžiu, tačiau jie visi išsidėsto jaunų lapų gale, lapų mentėmis ir žaliais ūgliais. Taip yra dėl to, kad reikia apsaugoti nuo saulės, lietaus ir vėjo, taip pat nuo skonio. Aphid maitina augalų sultis, ir daug lengviau gauti maistą sultingoms stiebų ir lapų dalims. Jei kenkėjai dauginasi nekontroliuojamai, jų paveikta lapija yra susukta, nustoja dalyvauti fotosintezės procese ir palaipsniui nyksta. Tas pats pasitaiko ir juose esančių ūglių antgalių ir kiaušidžių.

Medžiai, atsiradę vabzdžių susidomėjimo zonoje, netinkamai auga, susilpnėja, blogėja žiemai, dažniau jų patiria grybai.

Dėl kaulavaisių, juodųjų arba vyšnių amarų yra dažni. Dėl jo greito atsinaujinimo ir jo išvaizda gali tapti visišku netikėtumu sodininkystėje. Per kelias dienas ūgliai pasipildo juodais juodaisiais. Šie žiemoti kiaušiniai ant žievės virsta vabzdžiais, o suaugę likučiai augaluose ir žolės auga ieškant maisto.

purškimo skalbyklėPaprastai amarų buvimas aptinkamas scenoje, kai pirmoji žala jau yra taikoma, o jaunų ūglių, kartu su deformuota lapija, patarimai susukami į tankus įbrėžimus.

Apie drąsos medžio buvimą pasakoja ir skleidžia išilgai skruzdėlių šakų. Ne tik jie valgo lipni paslaptis skirtų kenkėjų, skruzdėlės, amarai yra platintojai, nes tiesiog ganosi juos ir perduoti naujų ūglių.

Kaip atsikratyti amarų vyšniomis? Kokius metodus galima naudoti skirtingais metų laikais ir ar yra kokių nors veiksmingų prevencinių priemonių?

Kaip elgtis su amaridais vyšniomis?

Šiandien sodininkams yra daug būdų apsaugoti augalus ir kovoti su jau pasirodžiusiais kenkėjais. Paprasčiausias dalykas, atrodo, yra cheminių medžiagų naudojimas. Bet čia yra daugiau svarbių apribojimų. Pavyzdžiui, kaip elgtis su juodosiomis lapinukėmis vyšniose, jei medis jau yra vaisius, kol kolekcija liko kelias savaites ar dienas? Be to, vainiko drėkinimas netrukdys sunaikinti skruzdėlių, o vyšnių plunksnos vėl bus toje pačioje vietoje netrukus po apdorojimo. Todėl nereikia apriboti insekticidų naudojimo.

lipnus medžiotojo diržasKalbant apie vabzdžius, lipdami palei bagažą prie karūnos viršaus, lipni diržai yra labai veiksmingi. Jie yra įrengta su ankstyvą pavasarį ir reguliariai atnaujinti su lipniu sluoksniu, siekiant padėti apsaugoti pasėlius nuo prievartos ir vyšnių amaro, ir kitų taip pat pavojingų kenkėjų.

Prieš apdorojant lapidę vyšniomis pavasarį ir vasaros pradžioje, verta aplankyti visą aikštelę, kad surastų visas teritorijoje esančias pilkas.

Paprastai sodo skruzdės:

 • pastatyti savo prieglaudas palei gėlynų lovų, sodo takus;
 • mylėti pastatyti gyvenamuosius namus ant pjautinių liekanų, bet ne iškrauti krūmai ir medžiai.

Netgi saulėtoje atviroje vietoje esanti plokštė gali slėpti įėjimą į požeminį malūną.

vyšnių perdirbimasPrieš atsikratydami amarų ant vyšnių, turite kovoti su aptiktomis šaltiniais. Lengviausias būdas šiek tiek juos apšviesti ir išpilti verdančiu vandeniu. Karštas vanduo ne tik sugadins suaugusių vabzdžių skaičių, bet ir sunaikins kiaušinius.

Jei uogienų surinkimo laikotarpis jau yra arti, o sodininkas nenori rizikuoti jo kokybe, vyšnių vainiką galima apdoroti paprastu vandeniu. Stiprūs upeliai, nukreipti į paveiktus šakas, lengvai nusiplauna vabzdžius, nepažeidžiant paties augalo ir ateities derliaus.

Insekticidai: kaip gydyti lapidę ant vyšnių?

reikia pagalbosNaudojant šiuolaikines kovos su vabzdžiais priemones sunku susidoroti su amaridais. Gamintojai siūlo daugybę įperkamų ir veiksmingų vaistų. Kaip gydyti paukščius ant vyšnių, kad gydymo rezultatas buvo ilgas, bet kokiu būdu neveikia nokimo vaisius?

Renkantis cheminės kontrolės priemones, turėtumėte atidžiai apsvarstyti rekomenduojamą apdorojimo laiką ir dozę.

Dažniausiai pirmasis gydymas atliekamas prieš pradedant jauniklį ir taikyti drėkinimą:

 • Universalus, lankytinos reiškia “kibirkštis”, kurių sudėtyje yra ne tik mirtina vyšnių amarų medžiagos, bet lengvai virškinamas ir kalio, taip pat kitų naudingų silpnina augalų junginiai;
 • natūralus “Fitoverm”, kuris greitai skaidosi, neteršia aplinkos ir nekenkia kiaušidėms;
 • kiti sisteminiai insekticidai, veikiantys suaugusius vabzdžius, jų kiaušinius ir lervą.

reikia apdorojimoPrieš kovojant su aliejumi vyšne, pasirinktas vaistas skiedžiamas pagal instrukcijas. Purškimui geriau pasirinkti ne saulėtą, bet lietingą dieną, kad insekticidas pasidėstų sausais lapais ir ūgliais. Apdorojimas atliekamas per lapus ir užpakalinėje pusėje, kur slepiasi pagrindinė vabzdžių kūnas.

Kaip gydyti paukščius ant vyšnių: liaudies gynimo priemonės

Kadangi amarai kaip sodo kenkėjų buvo susipažinę ir mūsų protėviai, žmonės ten yra iš natūralių, prieinamos daug ir dauguma visiškai saugių metodų kovoje su vyšnių amarai.

purvinas ant vyšniosKaip naudotis liaudies gynimo priemonėmis, nei perdirbti vyšnias iš amarų? Tarp populiarių variantų:

 • pusiau susmulkinto skalbinių muilo gabalo tirpalas, ištirpintas 10 litrų šilto vandens;
 • trijų dienų infuzija 500 gramų medienos pelenų 10 litrų vandens;
 • vaistažolių infuzija, kurios vandens kibiras užima tokį patį kiekį bulvių arba pomidorų lapų, tabako lapų ar kiaulpienių.

Tokie gydymo būdai yra visiškai nekenksmingi ir, jei reikia, gali būti atliekami keletą kartų per sezoną.

Be to, nepamirškite apie kvapnius eterinius aliejus, kurie lengvai atsveria vabzdžių kenkėjus. Tai pankoliai, čiobreliai, balandžiai, krienai, krapai. Pasodinti šalia vyšnių sodo, jie išgelbės jį nuo amarų invazijos.

Jei po medžio vainiku auga mažai augančios nasturcijos veislės, ši kultūra, kaip ir laukinė motina, nukreipia kenkėją į save.

Prevencinės priemonės

afišos prevencijaPatyrę sodininkai žino, jei atkreipei dėmesį į prevenciją, tuomet klausimas: “Kaip atsikratyti amarų vyšniomis?” Galų gale praranda savo aktualumą. Vabzdžiai beveik neturi galimybės surinkti sodo, kuriame:

 • reguliariai pjaunant pažeistus šakas;
 • piktžoles, nukritusius lapus ir kitas augalų liekanas sunaikinamos;
 • sodininkystė gydo augalus nuo grybelinių ir bakterinių infekcijų;
 • medžiai yra sveiki ir trūksta vandens ir mitybos;
 • Augalų augalai yra whitewashed, o žiemą jie yra apsaugoti nuo šalčio.

Taigi, įvedant azoto trąšas būtina stebėti priemonę. Jų perteklius veda prie didesnio žalios masės susidarymo, pritraukiant vyšnių amarų ir kitų čiulpusių ir lapų kenkėjų.

Vaizdo įrašas apie amarų kontrolę