pledai ant palangėsKas iš mūsų nemiebia šviežių daržovių, kuriuos galite valgyti ne tik sezonui? Kodėl žiemą eik į prekybos centrą importuojamiems pomidorams, kurių jie net kvapo, kai jūs galite auginti natūralius pomidorus ant palangės ?! Išvalę kambario gėles ir išleidę vietą keliems puodams, kvepiančius ir skanius pomidorus lengva gauti net namuose. Kaip tai padaryti teisingai visus metus palepinti savo artimuosius vitaminų, pasakoja nedidelį pasirinkimą praktinių patarimų ir rekomendacijų, ir kuri Kviečiame skaityti šiandien.

Sėjos laikas

Laikas, kada prasideda sėjos pomidorų sėklų sėjos medienai auginti, neturi tokių apribojimų, kaip ir sodinukų atvirame lauke gavimo atveju. Viskas priklauso nuo planuojamo derliaus laikotarpio: ar tai bus “išnaudojimas” ištisus metus, ar žiemą tinkamai augs derlius.

Siekiant turėti šviežių daržovių ištisus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų, sėklos gali būti sodinami 4 Saulėlydis: Rudens sėjos spalio ir lapkričio teiks žieminiai pasėliai, ir vasario, ir kovo sodinimo užtikrins vasarą vaisių.

Sodinimo medžiagos paruošimas

mirkyti sėklų manganesePadauginti pomidorai auginami taip pat, kaip sodo augalai – per sodinukus. Sėklos gali būti naudojamos pačios, surinktos iš savo naminių pomidorų arba nupirktos parduotuvėje. Tačiau, neatsižvelgiant į kilmę, visos sėklos prieš tai turi būti paruoštos sėjai. Norėdami tai padaryti:

 1. Sugrupuokite tuščiavidurius sėklos, mirkant viską sūdytu vandeniu (tie, kurie pasirodo – netinka sodinukams).
 2. Dezinfekuokite, pusę valandos paliekant kalio permanganato tirpalą.

Siekiant pagreitinti sėklų daigumą, juos galima įdėti į audinių maišelį, gerai drėkinti ir palikti keletą dienų į lėkštelę, kad sėklos išsipučia.

Dirvožemio pasirinkimas

gruntas sodinukamsYpatingas dėmesys turėtų būti skiriamas paletinio pomidorų augimo substratui. Jis turėtų būti laisvas, maistingas ir neutralus rūgštingumas. Lengviausias būdas yra susisiekti su tomis pačiomis parduotuvėmis, kuriose buvo įsigytos sėklos, ir įsigyti specialius mišinius, skirtus pomidorų sodinukams. Tai ypač pasakytina apie žieminį sėją, be to, saugyklos žemėje jau yra visos reikalingos maistinės medžiagos, todėl papildomų komponentų nereikia.

Jei yra noras ir galimybė, dirvą pomidorų auginimui ant palangės galima paruošti savarankiškai, pasirenkant vieną iš siūlomų mišinio variantų, būtent:

 • 1 dalis smėlio ir 2 akcijų sodo žemėje;
 • humuso, durpių ir durpių žemės vienodomis dalimis;
 • 1 dalis vermikulito, taip pat 4 akmenys dugno žemei ir kompostui.

Prieš naudodama žemę nuo sodo ar virtuvinio sodo reikia dezinfekuoti, užpilti verdančiu vandeniu arba kalcinuoti orkaitėje.

Sėjamosios ir sėjimo sąlygos

sėklų sėjaiPomidorų sodinukų auginimui galite naudoti tiek bendrą konteinerį, tiek atskiras kasetes, puodelius ar durpių tabletes. Pirmuoju atveju užpildykite seklią talpą su maistingu dirvožemiu ir gerai sudrėkinkite. Sėklos turėtų būti išdėstytos viena nuo kitos (1-2 cm), gilinant ne daugiau kaip 2 cm, priešingu atveju jie bus daugintis. Tada pabarstykite ploną dirvožemio sluoksnį ir šiek tiek kompaktišką.

Related  Neprotinga daugiamečių astilba gerai auga lauke

Sėklos sudygsta šiltnamyje, tai yra, indas turi būti padengtas dangčiu arba plėvele ir uždėtas šviesos lange. Periodiškai, šiltnamio efektą sukeliančių orų ar padaryti keletą mažų skylių filme, kad būtų išvengta kondensacijos. Šioje augimo stadijoje optimalios temperatūros sąlygos sodinukams yra nuo 22 iki 24 laipsnių Celsijaus, o naktį – iki 20 laipsnių.

priežiūra sodinukų pomidorų ant palangėsPatalpų pomidorų sodinukų priežiūra yra tokie įvykiai:

 • vėdinimas;
 • dangtelio pašalinimas po sėklų daigumo;
 • reguliarus laistymas;
 • per storų pasėlių plitimas;
 • atsinaujina su specialiomis lemputėmis per debesuotąsias dienas ir atspalvį nuo tiesioginių spindulių iki saulėtų (šviesos dienos ilgis turi būti bent 13 valandų);
 • viršutinė padažas su silpnu mineralinio komplekso tirpalu po 2 lapų formavimo (apie 20 dienų po sėjos).

Stipriai auginamus sodinukus galima nuryti į puodus, pirmiausia pastatydami drenažo sluoksnį dugne. Konteinerių pasirinkimas priklauso nuo tipo:

 • už nykštuosius pomidorus pakankamai 2 litrų talpos;
 • vidutinio dydžio augalams tinka 4 litrų gėlytės;
 • pomidorų ampeliams reikia 5 litrų puodelių.

Tolesnė pomidorų priežiūra puodelyje

pomidorų fluorescencijaNorėdami, kad pledai ant lentynos gerai vystytųsi ir susimaišytų vaisius, jiems reikia suteikti gerą apšvietimą, įdėdami plyteles ant pietų slenksčių. Kas dvi dienas gėlių puokštės turi būti pasuktos taip, kad krūmai neaugtų vienpusiai, o jei saulės nepakaktų – apšviesti.

Taip pat svarbu laikytis drėkinimo režimo, drėkinant dirvą du kartus per savaitę. Negalima leisti visiškai išdžiovinti dirvožemio, kitaip kiaušidės ir vaisiai nukristų, tačiau pernelyg didelis drumstymas kelia grėsmę naikinamoms ligoms. Jei tręšiamas krūmas po transplantacijos į nuolatinę vietą, galite pradėti po 20 dienų – tuo metu jie prisitaiko. Pakanka 3-kartus taikymo sudėtingų mineralinių trąšų per mėnesį, kitaip yra rizika, kad pomidorai bus padidinti kietmedžio masę, kuri reikštų derliaus ir vaisių obmelchanie sumažinti.

Būtina naudoti trąšas drėgnuoju dirvožemiu, geriausia kitą dieną po laistymo.

pomidorai nereikia nykštukė veislių pasynkovanii ir petnešos, bet turėti aukštąjį rūšys turėtų būti nustatyti guolio įvorę ir formą vieną ar du stiebai ir vyschipnut įvaikiai.

pirmieji vaisiai brandūsVis dar yra keletas gudrybių, kurie padidins pomidorų derlių, būtent:

 • kai krūmai užauga, keletą kartų reikia švelniai purtyti augalus – tai prisideda prie geresnio apdulkinimo ir atitinkamai paveikia derliaus kiekį;
 • jei suformuota daug kiaušidžių, ant kiekvieno stiebo turėtų būti palikta ne daugiau kaip šepečiai, atpalaiduojantys likusius taškus, taigi galima gauti mažiau pomidorų, bet jie bus didesni;
 • veislių, kad bręsta nevienodai, pjaus geriau scenoje poluspelosti – tada krūmas turės daugiau jėgų už iš pomidorų ir daržovių šakų greitai nupeštas pasiekti, jei jie yra paskirstyti šalia puodą ant palangės poilsio.

Related  Viskas apie bulvines ligas

Mes apsaugome pomidorus nuo ligų

pomidorų perdirbimas iš ligosKitas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra pomidorų apsauga nuo potvynių nuo ligų, nes net kambario sąlygos negali užtikrinti jų visiško nebuvimo. Vienas iš pagrindinių girliandų priešų yra purvinas. Siekiant išvengti jo pasireiškimo, svarbu neužpildyti krūmų ir nutekėti vandens iš indo. Kitas grybas netoleruoja gryno oro, taigi dažnai reikia vėdinti kambarį. Kaip prevencinę priemonę, galite purkšti augalus naudodamiesi šiomis sudedamosiomis dalimis:

 • 3 litrai vandens;
 • 100 g česnako (smulkinta);
 • 1 g sauso kalio permanganato kristalų.

Pomidorų veislės patalpoms auginti

Atsižvelgiant į ribotą erdvę, norint pasirinkti pomidorų veislę ant palangės auginimo, verta pirmenybę teikti trumpoms, ankstyvo nokinimo ir derlingoms rūšims. Jie ir vietos neužims daug vietos ir tuo pačiu metu maloniai prašys ankstyvą pavasarį su puikiais vaisiais. Kai kurie iš populiariausių veislių yra tokie pomidorai:

 1. Balkonas stebuklas. Tankios lygios krūmo aukštis yra ne didesnis kaip 60 cm. Maži, apvalūs, ryškiai raudoni ir saldūs pomidorai brandina 90 dienų po sėjos. Vieno pomidoro masė yra ne daugiau kaip 60 g. Vienas toks nykštukas gali užtrukti iki 2 kg vaisių.balso stebuklas
 2. Oakwood. Įvertinimas ne hibridas, anksti subręsta, šiek tiek šakotas, su įvore aukščio nuo 40 iki 60 cm. Užapvalintais pomidorai sveria iki 100 g suėjo tuo pačiu metu, mėsingos plaušienos, su nežymiais aitrumas. Reikalingas dirbtinis apdulkinimas kambario augimo metu, tačiau jis turi didelį pasipriešinimą vėlyvui.ąžuolo įvairovė
 3. Ruby Red. Ši veislė specialiai sukurta palangėms, balkonams ir terasoms auginti. Kriaušės kompaktiški, iki 50 cm aukščio. Maži vaisiai, sveriantys nuo 20 iki 50 g, turi saldų skonį ir turtingą raudoną spalvą.veislė rubino raudona
 4. Balta užpildyta. Aukštakuliai iki 70 cm auga vienodai gerai tiek atvirame lauke, tiek puode. Vaisiai sunoksta po 85 dienų, jie yra pakankamai dideli (iki 130 g), apvalios formos, raudonos su nedideliu baltu atspalviu. Kūnas sultingas, rūgštus, oda yra tanki.veislės balta užpildyta
 5. Raudonkepuraitė. Aukštos derlingos veislės iki 70 cm aukščio su storais stiebais. Raudonos-oranžinės vaisiai sveria 70 g, minkštimas yra sultingas, saldus ir rūgštus.klasė raudona dangtelis
 6. Leopoldas. Labai prinokęs veislė 70 cm aukščio. Vaisiai yra matinio raudono, sveria apie 100 g.rūšiuoti leopoldą

Related  Nuotrauka ir aprašymas rūšių ir nuostabių veislių moliūgų

Ir šviežių daržovių ne tik pavasarį, bet ir iki Naujųjų metų galėsite auginti aukštesnius (iki 1 m aukščio) hibridines vyšnių pomidorų veisles. Ant palangės jie užims daugiau vietos ir reikalauja susivienijimų ir striukių, tačiau jie bus vaisių iki žiemos pradžios.vyšnių pomidorai

Vienas iš naujų, tačiau jau populiarių hibridų yra tokios veislės vyšnios: Ira F1, Lisa F1, Maksik F1, Likopa F1. Maži, bet labai skanūs raudonos arba geltonos spalvos pomidorai auga visame keke ir greitai sulaukia.

Puodus su vyšniu vasaros laikotarpiu geriau pasiimti gatvėje arba balkonu, nepamirštant namo paimti šaltoje vietoje.

Pomidorų auginimas ant palangės – tai jaudinanti veikla, kuri ne tik leis mums praeiti ilgų žiemos dienų, bet ir aprūpinti vitaminais. Augti ir valgyti sveikatai!

Vaizdo įrašo rekomendacijos pledų auginimui ant palangės