Žiemos atsparumo obelis Vienas iš labiausiai paplitusių vaisių Europoje ir Azijoje nuo amžių yra obuolys. Mitinis vaisius iš tikrųjų yra naudingų medžiagų sandėlis. Tačiau šaltos žiemos sąlygomis, didelio augimo ir vėl aštrių šalčių rizikingo žemės ūkio zonose išgyvena tik pritaikytos žiemos veislės obelų.

Šiaurės regionų obelų ypatumai

Gausus obuolių žydėjimasVisų rūšių obelų rūšys gali būti suskirstytos pagal vaisių nokinimo greitį ir jų atsparumą oro sąlygoms. Yra ir kitų požymių: pagal skonį, vaisiaus formą, spalvą, atsparumą ligoms. Tačiau veislės išlikimui ir derliui svarbu išlaikyti žiemos atsparumą ir vegetacijos laikotarpį.

Ankstyvosios obuolių veislės ilgai nesaugomos, jos reikalingos pirmiesiems vaisiams gauti kuo anksčiau. Rudenį derliaus vidutiniškai veisiasi, ir juos galima laikyti du mėnesius. Vitaminų šaltinis žiemos mėnesiais ir prieš naująjį derlių bus vaisiai prieš žiemą derliaus, kai ryto saltas nusėda ant vaisių. Tai yra labiausiai skanūs vaisiai su stora oda, suprojektuota ilgalaikiam saugojimui. Skaitykite apie kolonadinių obelų sodinimą!

Yablonya VeniaminovskoeŽiemos atsparumas, tai yra medienos stabilumo veiksnys šaltai žiemos sąlygoms, atšilimui ir atvirkščiai šalčiui. Jų sugebėjimas nejudėti saulės judesių per ilgą atšilimą žiemos viduryje. Gebėjimas greitai atsigaivinti po užšalimo taip pat įtrauktas į “žiemos atsparumo” sąvoką.

Atsparumas peršalimui nėra išaugęs, bet perduodamas iš tėvų genetiniu lygmeniu, kai veisiasi nauja veislė. Todėl būtina sodinti sodininkus iš regioninių vaismedžių veislių. Jie turi apsaugą nuo stichinių nelaimių, tačiau su sąlyga, kad medis yra sveikas ir gauna tinkamą mitybą. Šiame straipsnyje pristatomos nuotraukos apie žieminių obuolių veisles ir trumpas funkcijų apibūdinimas.

Net žiemos atsparios veislės su netinkama agrotechnika gali prarasti savo savybes. Perkrautas derliaus metu, rudenį gausus laistymas, rudens azoto trąšų naudojimas mažina obuolių veislių žiemos kietumą.

Bet kuriuo metu vaisių, naudojamų regionuose, kuriuose yra obuolių veislių žemyninis klimatas, turėtų būti žiemos atsparumas.

Žiemos atsparumo reikalavimai

Žiemos obelisŽiemos atsparumas kiekybiniu požiūriu kaip rodiklis būdingas:

  • gebėjimas atremti iki salių iki 43 0;
  • Po atšakos atsparus šalčiui iki 25 0;
  • greitas atsigavimas, kai užšaldomas.

Be to, svarbu turėti galimybę toleruoti pavasario aušinimą ir apsaugoti gėlių stiebelius nuo sterilizavimo. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad stiebas, įskiepytas į žiemą atsparų stiebą, užšaldys be šių savybių.

Šiuo metu nėra veislės, kuri būtų suderinta su visomis maksimaliomis žiemos atsparumo savybėmis. Todėl veislė su vidurkiu rodikliais yra labiausiai atspari įvairiems oro reiškiniams. Be to, naudodama tinkamą agrotechniką, žiemos metu išauga medžiai. Pavasarį taip pat vėluoja žydėjimas, kad apsaugotų pasėlius nuo aušinimo.

Žiemos veislės obelys yra labai atsparios oro nelaimėms. Vaisiai švarūs iki šalčio. Didžiųjų vaisių skonis yra harmoningas, šių obuolių kvapas yra stebėtinai patvarus. Todėl pramoninėje gamyboje sodų plote dominuoja žiemos veislės.

Bet kokios obelų grupės vaismedžių sodinimo ir priežiūros būdai yra vienodi. Tai yra vieta, kurioje nėra viršutinio požeminio vandens, geras apšvietimas, erdvus vaisių duobė, užpildyta maistinėmis medžiagomis.

Žieminių obelų veislės

Iš tūkstančių veislių obelų yra šimtai vaismedžių, kurie suteikia derlių, kai sodas prarado rudens lapiją. Pavyzdžiui, apsvarstykite keletą iš jų išsamiau. Nuotraukos iš obelų ir vaisių veislių parodo sodo įvairovę ir grožį, kurį galite sukurti savo rankomis.

“Apple Tree Bogatyr”

Gausus Bogatyr veislės derliusViena iš gražių vyrų žiemos veislių yra obuolių Bogatyr. Veislė buvo sukurta 1925 m. Ukrainoje veisėjas Chernenko pagrindu Antonovka ir Ranet Landsbergsky. Obutis sveria iki 400 g, o jo vidutinis svoris yra 160. Gimstamumas ateina rugsėjo mėnesį, tačiau vaisiai yra tvirtai pritvirtinti ir pakabinti, sultys užšąla. Naujieji Metai obuolius sveria daug, akmens ir skonio savybes.

Bogatyr veislės obuoliaiПлодоношение prasideda po inkubacijos šeštus metus, po посадки į nuolatinę vietą ketvirtą, tai yra greitai augantis medis. Medis yra aukštas su plazminiu karūnu. Aštunto Bogatyro aukštis siekia šešis metrus. Iš Bogatyrio per metus galima gauti daugiau nei vieną centner vaisių. Kiekvienais metais derlingos obelys yra mėgstama veislė visuose regionuose, kuriuose galima auginti obelą.

Obuolių obelis

Obuolių obelisŠis medis yra labai senas įvairovė. Jo kilmė nežinoma. Net XII a. Ši veislė buvo žinoma Lenkijoje ir Ukrainoje. Alma-Ata mieste pirmą kartą veislė buvo įvesta 1865 m., O vėliau tapo miesto vizitine kortele.

Obuolių vaisių aortasPietų regionų ir centrinės juostos mėgėjiškuose soduose buvo išlaikytas aukštas, vidutiniškai žiemos atsparumas medžiui su išskirtiniu vaisių skoniu. Derliaus po rugsėjo, skonis yra surenkamas po mėnesio saugojimo. Vidutinis vaisių svoris 195 g. Gražiai, skanūs, kvepiantys obuoliai yra gerai gabenami. Jie naudojami džiovinti, nes kūnas netenka ore.

Veislė Antonovka common

Paminklas obeliui AntonovkaiPaminklas Kursko obuoliui Antonovkai paprastas buvo pristatytas 2008 metais. Obuolė “Antonovka” apibūdinama kaip 150 kg svorio vaisius, dviejų metrų ilgio metro skersmuo. Paminklas autoriaus Вячеслава Кликова, garsus paminklas, pagarba возлюбленного briedžių vaismedžių.

Liaudies parinkimo medį Kursko ir Tulio regionuose vis dar myli sodininkai. Medis yra aukštas, su amžiaus kampu, didžiulis. Vaisiai nuo trijų ar ketverių metų amžiaus. Obuoliai turi aukšto skonio savybes, kvapnus ir rūgštus. Gėlavandeniai vaisiai yra pašalinami, kai jie yra saugomi, tampa geltonai geltoni. Rugsėjį jie paima obuolius, saugo mėnesį. Iš Antonovki atsirado kitos veislės su geriausiomis vartojimo savybėmis, įskaitant Bogatyrą.

Įvertinimas Immus

Iš Antonovkos buvo žiemos obelis “Imrus”. Veislė, įtraukta į Valstybinį veislių registrą 1996 m., Buvo sukurta remiantis “Antonovka common”. Priimta veisti į centrinius Rusijos regionus. Šios veislės ypatybė yra ta, kad jai netaikoma greitai auganti kiaulaitė. Vidutinio augimo medis suteikia metinį derlių gražių vidutinio dydžio vaisių su ilgalaikiu derlingumu. Subtilus skaistalai ir plona oda daro vaisius ornamentu prie stalo.

Rūšiuoti Šiaurės Sinap

Šiaurės Sinapo vaisiaiVėlyvo cirkonio veislės obelis. Medis yra didelis, bet itin atsparus šalčiui ir išgyvena net Rytų Sibire. Tiesa šiame regione veislė yra vykdoma kaip šliaužti forma. Vaisiai nėra labai dideli, o obuolio svoris yra 120 gramų.

Šiaurinė obelis palaipsniui sutraukia, todėl derlius yra pasirengęs derliaus nuvežimui spalio mėn. Pakelkite obuolius, kol brandinamas sode po rudens lapų. Anksčiau pašalinus, jie praranda savo skonį ir išlaiko kokybę. Laikui bėgant, surinkti vaisiai bus saugomi iki gegužės mėn. Jei kultūra vyksta ant nykštukų poskiepio, tada vaisiai prasideda antrus metus, įprasti stiebai duoda 5-8 metų derlių. Ši veislė gali duoti kiaušidžių net ir be kirtimo. Bet jei yra arti kitų veislių, bus daugiau kiaušidžių. Ši veislė yra vertinama dėl jo vidutinio atsparumo kirminų ir bakterijų ligoms. Geras skonis ir vaisių konservavimas – lauko sodas.

Rūšiuoti Orlik

Obuolys OrlikApibūdinimas obelys Orlik, kurio nuotrauka pirmą kartą matoma šiame straipsnyje, nėra tokia iškalbinga kaip pats medis. Žiemos nokinimo tendencija ilgą laiką užkietėjusiame sode. Kryžminės veislės Mackintosh ir Besemyanka Michurinsky, jis įrašytas į registrą 1986 m. Obuolys vidutinio aukščio, sparčiai augantis. Vaisiai yra gražūs, išlyginti, šiek tiek kūgio formos. Viršelio spalva yra stora kvaišta forma. Kreminės grietinėlės saldus ir rūgštus skonis.

Rugsėjo pabaigoje jie paima obuolius Orelio regione. Vaisiai po pašalinimo nėra išgydyti, jų skonis įgytas ant medžio. Fruktozės su poilsiu kelerius metus. Suaugęs medis suteikia daugiau nei šimtų gražių obuolių. Jei vėlėsite valyti, prasideda dalinis vaisių skerdimas.

“Apple Tree Bolotovskoe”

Rūšių Žiemos veislė yra atspari kirminams kartu su “Imrus”. Nauja veislė, kuri registruojama tik 2002 m. Vaisiai yra dideli, išdėstyti po 150 gramų. Obuoliai neturi vaško dangos ir prinokusiai gelsvi su raudonu. Jie šaudyti Bolotovskoe rugsėjo mėnesį. Vaisiai gerai saugomi žemoje temperatūroje. Pagrindinė veislės nauda, ​​be metinio derliaus, yra tai, kad ji yra genetiškai nesugebanti susirgti šašais. Medis yra aukštas, su retais šakų šakomis. Vėl uždelsiant derliaus nuėmimą, vaisiai pradeda sunaikinti.

Rūšiuoti Bratchwood

Applewood AppleApplewood Bratchwood yra natūraliai nykštukinis medis. Tai hibridas Uralo žiemos su Vydubetskaya verkia. Jei dygsta sėjinukai, tada obelų aukštis bus iki 2,7 metrų, o klonas pasiekia tik du metrus. Veislė sparčiai auga, tręšiasi 3-4 metus po inokuliavimo. Vaisiai yra vidutiniai, pailgi, labai aukšti skonio savybes. Metinis suaugęs medis yra nuo 120 iki 120 kg medžio. Tais metais, kai plečiasi skilvelių liga, veislės pasipriešinimas apibūdinamas kaip vidutinio sunkumo. Rugsėjyje pašalinti vaisiai yra saugomi 140 dienų be skonio praradimo vėsioje skliautoje. Vaisiai naudojami švieži ir apdorojami. Veislė auginama Pietų Uralo regione.

Yablonya Veniaminovskoe

Rūšiavimas Venyaminovskoe buvo įregistruotas ir įtrauktas į augalų registrą 2001 m. Centrinėje regione. Vaisių nokinimo laikotarpis yra žiema. Pagrindinė spalva yra geltona, juodos spalvos stora raudona spalva. Vaisių svoris 130 gramų. Vaisiai yra skanūs, saugomi iki vasario. Medis yra genetiškai atsparus niežai.

Žiemos obuolių veislės – video