šilkmedžio vaisiaiKad galėtumėte visiškai gyventi, žmogus turi nuolat papildyti savo vitaminų kiekį, ypač vasarą. Minkšta mediena yra unikalus lobis naudingų elementų, reikalingų organizmui. Beveik visame pasaulyje galite rasti augalų iš šios paslaptingos šeimos. Jie yra krūmų, medžių, lianų ir tik retkarčiais žolių pavidalo. Pagrindinis bruožas šeimos “Mulberry” – gebėjimas paskirstyti skysčio, labai panašus į pieną. Tai apima daugiau kaip 1500 rūšių, kurios teikia pirmenybę sąlyginai šiltam klimatui. raudas šilkmedžio medisKai kurie vaisiai imami maistui, kiti vertingi žaliavos gamybai ir medienai. Kai kurie variantai yra naudojami kaip dekoro kraštovaizdžio dizainas.

Garsiausi šilkmedžio medžių atstovai yra šilkmedžio, figų, duonos ir guminių medžių. Kiekvienas iš jų turi savybių ir vertę. Todėl žmonės bando sodinti tokius medžius ant jų sklypų.

Susipažinimas su paslaptingu augalu

šilkmedžio medis sodeKai kurie sodo mėgėjai nori sužinoti: kas yra šilkmedžio medis, kaip retai susiduria su tokiu pavadinimu. Tačiau, kai jie sužino, kad tai yra labiausiai paplitęs šilkmedis, jie yra neįtikėtinai laimingi. Galų gale, beveik nėra žmonių žemėje, kurie atsisakytų išgirsti sultingų uogų vasaros karščiu. Kai kuriose vietose augalas yra pasodintas ypač šalia kiemo, kad praeiviai nepatektų patrauklių vaisių.

Mėlynosios medis dažnai yra pakilęs į karališkąjį didingumą, nes jis buvo vertinamas garsių monarchų. Tai liudija daugiau nei 100 metų senesni medžiai, augantys Europos botanikos soduose. Istorikai sako, kad per Petro I valdymą buvo išduotas dekretas, draudžiantis šilkmedžio pjovimą. Štai kodėl šilkmedis yra plačiai paplitęs Vidurio ir Pietų Rusijos regionuose.

subrandinkite šilkmedžio vaisiusŠilkmedžio medis yra lapuočių augalas, bokštas virš žemės iki maksimalaus 15 metrų. Jo platus kompaktinis karūnas susideda iš plonų šakų, ant kurių yra neryškūs lapai.

šilkmedžio žydėjimasKiekvieną pavasarį šilkmedžio įdeda originalią gėlių aprangą. Jį sudaro vyriškos ir moteriškos pumpurėlės, surinktos elegantiškoje auskarai, gracingai klostė tarp lapų. Po sėkmingo apdulkinimo sultingos uogos, žinomos dėl jų vertingų savybių visame pasaulyje, vystosi vietoje žiedynų šakose.

Related  Stulpelių obelų sodinimas ir priežiūra

didieji šilkmedžio vaisiaiŠilkmedžio vaisius atrodo kaip gervuogė, tačiau ji yra pailgos formos. Kai kurios uogos gali augti iki 4 cm ilgio. Priklausomai nuo augalo veislės, vaisiai turi tokią spalvą:

 • juoda;
 • raudona;
 • rožinė;
 • balta;
 • raudona

Be to, jie skiriasi savo specifiniu kvapu ir maloniu poskoniu, kuris ilgai trunka burnoje. Vienintelis trūkumas – uogos nėra transportuojamos ir prarandamos ilgalaikio saugojimo savybės.

Dažniausiai minkšta yra daug vaisių. Kai kuriais atvejais iš vieno medžio buvo surinkta apie 350 kg uogų. Todėl pageidautina juos surinkti laiku, kitaip uogos nukris į žemę ir išnyks.

Natūralioje aplinkoje galite rasti šilkmedžio su nevalgomais vaisiais, kurie vertinami medienos. Augalą su mažomis uogomis nurodo keletas pašarinių veislių. Iki šiol veisėjai išvedė daug karščiui atsparių medžių. Ypač populiarios yra baltos ir juodos versijos:

 1. Juodoji baronienė. Vaisiai pasirodo birželio arba liepos mėn., Priklausomai nuo klimato augimo zonos. Paprastai jie yra dideli. Jie turi subtilų aromatą ir aiškiai išreikštą saldumą. Medis gali atlaikyti iki 25 laipsnių šalčius, jei jie trunka keletą dienų.veislė
 2. Shelley 150. Ši veislė buvo išvežta Ukrainos teritorijoje. Tai rausvas medis su dideliais lapais. Kai kurie iš jų auga iki 0,5 metro. 5,5 cm dydžio saldžiosios uogos turi ypatingą skonį ir naudingąsias savybes.Shelley veislė 150
 3. “Baltoji švelnumas”. Šios veislės vaisiai brandina birželio pradžioje. Jie turi sniegvalo spalvos ir saldaus sultingo skonio. Kai drėgnas oras sugeria drėgmę, tampa vandeningas. Dekoratyviniai medžio variantai auga ne daugiau kaip 5 metrai ir yra išsiskiriantys šakos. Tai yra balta šilkmedis, naudojamas šilkaverpių šerti, kad gautų natūralų šilką.balta švelnumas
 4. “Juodosios šilkmedžio”. Veislė yra viena iš pagrindinių rūšių. Jo pradinė augimo vieta yra Iranas ir Afganistanas. Medis gali pasiekti apie 15 metrų aukštį. Jis išsiskiria išplėšiančia karūnos forma. Atsparus mažiausiai 10 laipsnių šalčiui.įvairių juodųjų šilkmedžių
 5. “Raudona miežis”. Medis atvyko į Europos teritoriją iš Šiaurės Amerikos. Jis gali siekti 20 m aukščio, formuojantis platų karūną. Dažnai augalas primena didžiulę palapinę. Jis pasižymi dideliais lapais su aštriais galais. Saldūs ir rūgšti vaisiai nokyla iki paskutinio birželio dešimtmečio.raudona miežiai

Related  Išsamios instrukcijos pomidorams auginti ant palangės žiemą ir vasarą

Dekoratyvinės medžių rūšys naudojamos parko zonoms dekoruoti. Jie dažniausiai sodinami šalies namų teritorijoje, siekiant reguliariai valgyti skanius paslaptingo augalo vaisius. Bet kaip sėkmingai auginti šilkmedžio medį ir kasmet mėgautis gausiu derliumi? Yra keletas paprastų taisyklių.

Orientyrai sodininkams-mėgėjams

šilkmedžioKadangi šilkmedžio rūšis nurodo medžius su šimtmečiais, pirmas dalykas, kurį reikia galvoti, yra tinkamas sodo sklypas. Suaugęs augalas gali pasiekti 4 metrų aukštį, todėl jis turi nuolat prieiti prie šviesos, oro ir drėgmės. Idealus variantas yra auginti šilkmedžio medį kaip vienišą medį.

Minkštimas gali augti tiek druskingame dirvožemyje, tiek smėlyje. Dėl šios priežasties svarbiausia pasirinkti tinkamą nukreipimo vietą.

Naudojimosi namuose sąlygomis vyrų ir moterų medžius galima sodinti ne mažesniu kaip 3,5 m atstumu. Sodinimo duobė pradedama rengti vėlyvą rudenį. sodmenų sodinimasJos optimalus matmuo yra 50 cm pločio ir to paties gylio. Jei reikia, prieš iškraunant, duobę galima padidinti, pritaikant prie sėjinuko šaknies.

jaunas medisIškastas dirvožemis sumaišomas su mineralinėmis trąšomis ir humuso. Kiaurymėje atsargiai nustatykite sodinuką, ištiesinkite šaknis ir užmigus su paruoštu pagrindu. Viršuje žemė laistoma ir mulčiuota. Norėdami tai padaryti, naudokite šiaudus, sausą žolę, lapus ar humusą.

Sodinant krūmų šilkmedžio medžius, pageidautina, kad atstumai tarp sėjinukų būtų ne mažiau kaip 0,5 m.

Jaunas šilkmedis reikalauja reguliariai laistyti pirmąsias 5 metus. Paprastai jis vyksta iki vasaros vidurio. Sausra šilkmedžio metu ypač reikalinga drėgmė, todėl ją reikia dažniau laistyti. Tai apsaugo uogas nuo išdžiūvimo. Liepos mėn. Pabaigoje sulaikomas laistymas, kad medis galėtų visiškai subręsti. laistyti šilkmedžioPriešingu atveju, jauni ūgliai bus tiesiog užšaldyti su stipriu temperatūros kritimu.

Kai medžiui sukanka 3 metai, atėjo laikas ją paruošti. Tam naudojamos organinės ir mineralinės trąšos. Procedūra atliekama laistymo metu. Tada dirvožemio aplink bagažą sumaišoma su humusu ar šiaudais.

Related  Nuotrauka su vyšnių kenkėjų aprašymu ir kovos su jais būdais

Naudingi sultingų uogų elementai

sultingi sveikos uogosMinkšta saldžiųjų rūgščių uogų minkšta mediena turi keletą naudingų savybių. Juose yra:

 • gliukozės molekulės;
 • organinės rūgštys;
 • fruktozės elementai;
 • eteriniai aliejai;
 • daugelio vitaminų kompleksas;
 • daugybė mikroelementų;
 • karotinas;
 • selenas.

Dėl šios sudėties šilkmedis teigiamai veikia pagrindines kūno sistemas. Gydytojai naudoja vaisius įvairių ligų (anemija, gastritas, hipertenzija) gydymui. Nudegimai ir tinktūros yra paruoštos pacientams, sergantiems angina, pneumonija, užsitęsusiu kosuliu. Žievė naudojama kaip kirminų priemonė. Žinoma, labiausiai naudingos yra šviežios uogos, kurios kruopščiai išvalo žarnas ir užpildo kūną visais tauriųjų elementų kompleksais.

Naudingos šilkmedžio savybės yra ne tik originaliose uogose. Iš tankios šilkmedžio medienos pagaminti muzikos instrumentai. Tai tinka kurti įvairius rankdarbius suvenyrus. Jis pagamintas iš barelių, kurie naudojami namų ūkyje. Ir kinų naudojo šilkmedžio medieną popieriaus pramonėje.šilkmedžio statula Kaip matote, šilkmedžio medyje yra daug turtų, kurių negalima pamiršti. Ir tegul kiekvienas planetos gyventojas parodo savo dėkingumą, saugodamas šį vertingą medžiagą turtingą gyvą turtą.

Šilkmedžių sodinimas ir priežiūra – video