sodinti džipą KrymeZizifus natūraliomis sąlygomis auga Azijos šalyse. Ši kultūra yra labai sausra atspari ir nepretenzinga priežiūra. Dėl saldžių vaisių ir didelių derlių Kinijos data sparčiai plinta Amerikos ir Viduržemio jūros šalyse. Japonijoje ši kultūra vadinama “Unabi”, kitose šalyse ji vadinama “Zhuzhuba”.

2016 m. Pietinėje Krymo pakrantėje buvo pasodinta egzotinių medžių plantacija, kuri užėmė beveik 6 hektarus. Krymo zyfo auginimas ir priežiūra nėra ypač sunku, nes klimato sąlygos pusiasalyje yra visiškai tinkamos Kinijos datos augimui ir auginimui.

Naudingos ziphuis savybės

Zifiso vaisiai turi naudingų savybiųAugalas priklauso šaltalankių šeimos, jo vaisiai yra rudi arba bordo rudi. Krūmo vaisiai panašūs į datas, tačiau jų dydis yra šiek tiek mažesnis. Vaisiaus minkštimas yra geltonas, kaulas panašus į migdolų formą.

NVS šalyse Kinijos data nebuvo plačiai paplitusi. Jis auginamas kai kuriose sodybos vietose, kurių savininkai mėgsta egzotiškumą. Todėl nedaugelis sodininkų žino, kas yra zizifusas. Tai yra labai naudingas augalas, kurio vaisiai plačiai naudojami daugelio ligų gydymui.

Kinija yra Zhuzhubos gimtinė, kur šios kultūros vaisiai yra naudojami liaudies medicinoje. Naudingos vaisių savybės buvo pastebėtos net senovėje.

Kinijos data vadinama “krūtinės uogomis”, nes ji gydo plaučių ir širdies ligas.

Jaltos sanatorijose Kinijos dienos vaisiai sėkmingai gydo hipertenziją. “Unabi” vaisiuose yra daug magnio ir kalio, todėl jų naudojimas turi teigiamą poveikį širdies raumenims.

Kasdienis 200-300 g zyzus vartojimas tris mėnesius sušvelnina širdį ir galvos skausmą, taip pat sumažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Daržovių džiugo privalumai

subrendęs džiuto vaisiusSėjamieji augina Kinijos datas dėl savo didelio derlingumo. Suaugusiame krūmyje suformuojami iki 300 000 žiedpumpurių. Net ir blogo apdulkinimo metu trijų metų krūmas suteikia iki 15 kg uogų. Jei svetainėje bus pasodinta keletas krūmų, pasėlis daug kartų padidės dėl kryžminio apdulkinimo. Suaugę zizifus duoda iki 50 kg vaisių.

Related  Vynuogių dauginimasis sluoksniais vasarą

Kinijos datos šaknų sistema į dirvą pasklinda iki 3 m, todėl augalas gali ilgą laiką nenaudoti drėkinimo. Krūmas gauna visą reikalingą drėgmę iš dirvožemio. Tarp UNAB pranašumų galima nustatyti:

  • didelis imunitetas prieš virusines ir grybelines ligas;
  • gebėjimas įsisavinti maistines medžiagas net iš prastų dirvožemių;
  • Žubos krūmas išskiria daug fittoncidų.

gausus džiuto derliusDžiugo sodinimas ir auginimas nesiskiria nuo daugelio sodo augalų. Pagrindinė sėklų įsišaknijimo ir išlikimo sąlyga yra rasti tinkamą vietą šiai kultūrai.

Šiuo atveju svarbu prisiminti, kad zyzifus krūmas, nors ir nepretenzingas dirvožemio sudėčiai, augalas gerai reaguoja į maitinimą. Galite auginti sodinuką smėlingame priemiestyje, derlingame dirvožemyje, augalas gerai sutvirtintas susmulkintose gazuotuose dirvožemiuose.

Vieta ziphifus sodinimui

strėlės žemėZizifus yra lengvas augalas, todėl jums reikia pasirinkti saulėtą vietą augalams auginti. Net su menkiausiu augalų užuominą, jo derlius žymiai mažėja.

Šaknies krūmo sistema yra labai išvystyta. Per pirmuosius metus po sodinimo sodinukų ar įskiepytų sodinukų atvirame lauke augalinės antenos augimas smarkiai sulėtėja. Visos maistingosios medžiagos zififus unabi praleidžia šaknų sistemos vystymąsi. Aksesuarų šaknys išilgai 7 m aplink krūmą.

Dėl išsivysčiusios centrinės šaknys, “zuzhuba” negali būti sodinama pelkėse ir tose vietose, kur požeminis vanduo yra netoli dirvos paviršiaus. Šaknies krūmų sėklų sistema, kai vanduo stagnuoja.

Antroji gamyklos dalis pradeda intensyviai vystytis antrus metus po sodinimo. Dėl derlingo dirvožemio, tų pačių metų birželio mėnesį žydės krūmas, tačiau vaisiai bus suformuoti tik trečius metus.

Laidojimas unabi atvirame lauke

nusileidimas džipu atvirame laukeZiphuis pasodinimas ir auginimas nesiskiria nuo įprastų vaisių pasėlių sodinimo. Pagal sodinuką ar augalą, pasodintą ant laukinių išteklių, iškasta sodinimo duobė. Jis užpildytas sodo žemės ir lapų komposto mišiniu vienodomis dalimis.

Kinų datų metabolizmas yra labai lėtas, todėl gegužės šventes žydi vegetatyviniai pumpurai. Augalas su atvira šaknine sistema yra pasodintas dirvoje gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje.

Kai sėjinukai persodinami į atvirą žemę, augalo šaknies kaklelis nėra palaidotas. Šiuo atveju “Zhuzhuba” duos daugybę sėjinukų, kurie gali būti naudojami šiai pasėliams paplitinti.

Jei pasodinsite zyzifus veislę, pasodintą ant laukinio poskiepio vietoje, nebijokite palaidoti šaknies apykaklės. Skirtingai nuo kitų vaismedžių, tai neturės įtakos Kinijos dainų derliui, bet bus naudinga tik:

  1. Paskaldyto augalo nuskendus 40-50 cm, atsikratysite laukinių dygiaparnių daigų.
  2. “Zhuzhuba” atlaiko šalnų iki 25 ° С. Nepaisant to, užmiršta žemyninė palaidoto augalo dalis, kultūros stiebas žemėje nebus kenčia ir duos naujų ūglių. Iš jų galite iš naujo suformuoti karūną.
  3. Augalų kultūrinis stiebas išleidžia naujas pavaldžių šaknis. Jei jie auga iš jų, tai bus veislės ir tinka reprodukcijai.

Related  Ar man reikia paimti gėlių iš bulvių?

Po to, kai sodinti unifi atvirame lauke ir jo pirmąjį žydėjimą, galite pradėti formuotis augalo vainiko.

Kinijos datos vainiko apipjaustymas ir formavimas

vainiko formavimas ziphuisZizifus turi stiprią imunitetą, todėl augalas nėra linkęs nugalėti grybelines ir virusines ligas. Atlikite tik formuojamą genėjimą: pašalinkite šakeles, augančias karūnos viduje.

Augalo karūną formuokite dviem būdais: medžiu ir krūmu. Pirmuoju atveju pašalinkite visus ūglius ant pagrindinio liemens, paliekant tris ar keturis skeletų šakas 50 cm aukštyje nuo dirvos paviršiaus. Antrasis formavimo būdas, apatinės šakos nėra visiškai supjaustytos, bet tik sutrumpintos, suteikiant krūmui tinkamą formą.

Džiugo auginimas iš sėklų – video