BraškėsBraškės yra galbūt labiausiai mėgstamos tarp kitų uogų. Ji turi labai aukštų skonio savybių, todėl būtina paminėti ir vaikus, ir suaugusius.

Kartais yra sunku auginti braškes sode ar sode – uogai reikalinga ypatinga priežiūra. Tie, kurie vis dar nusprendė šiuo žingsniu, turėtų iš anksto ištirti šios kultūros ypatybes. Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie brendimo laiką uogose. Paprastai jie priklauso nuo pasirinktos veislės, taip pat teritorijoje, kurioje jie auga.

Sutvarkomos braškių braškės

Supjaustytos braškių braškėsReikėtų pažymėti, kad skiriamos dviejų rūšių braškės: vienos vaismedžiai (trumpas dienos šviesos – KDS) ir daugybė (remontant). Dėl akivaizdžių priežasčių, pastaroji įvairovė tampa vis populiaresnė kasmet. Tai yra visiškai suprantama, nes derlius yra didesnis. Taigi, pakalbėkime apie pagrindines šio tipo savybes.

Remiantis braškėmis skiriasi nuo įprastos, nes beveik nėra antenų. Be to, jis augina ir, atitinkamai, subrendo daug anksčiau. Pagrindinis bruožas yra pakartotinis vaisių auginimas. Tai atsitinka banguojantis. Pavyzdžiui, pirmąjį derlių galima surinkti birželio mėnesį, antrąjį – liepos mėn. Pradžioje, o trečią, jei įmanoma, rugpjūčio viduryje.

Atsižvelgiant į veislių rūšių, jie yra šiandien daug jų. Tarp populiariausių šių veislių yra: “Albion”, “Bordurello”, “Wimas Rina”, “Ženeva”, “Pagunda”, “Karalienė II”, “Lubava”, “Mara Des Bois”, “neišsenkantis”, “Ostara “Diva”, “sekretorius”, “Superfekshn” Tristar “,” Flora “,” Humm Gentas “Šarlotė”, “Evi” ir kt.

Mes pridursime, kad dar viena plius “remontant” veislių braškių yra platus. Vienos uogos dydis gali siekti 50-75 g.

Kai nokriba įprastų veislių braškės

Braškių KSD derlius imamas tik kartą per metus. Iš remonto jis turi mažesnę masę vaisių (25-30 g.), Labiau išsivysčiusių ūsų buvimas.

Braškių vienvietis vaisius skirstomas į keturias grupes: ankstyvą, vidurio pradžioje, viduryje ir vėlyvą brendimą. Kiekvienoje grupėje, žinoma, yra jų mėgstamiausių.

Ankstyvosios braškių veislės

 • Kimberly veislė“Kimberly” – veislė veisiama Vokietijoje. Vaisių masė yra 50 g. Ji atspari daugeliui ligų, pavyzdžiui, miltligės.
 • “Medus” – uogų svoris siekia 40 g. Vaisiai pradeda bręsti nuo 15 iki 25 d.
 • “Alba” – vaisių masė neviršija 30 g. Uogos yra saldžios. Vaisiai brandina gana anksti – centrinėje juostoje Rusijoje gegužės pradžioje.
 • “Anita” – veislė, pagaminta Italijoje. Vidutinio dydžio vaisiai (40 g.). Transportuojama.

Vidutinio ir ankstyvo braškių veislės

 • Veislės karūnos“Karūna” – veislė veisiama Olandijoje. Vaisiai sunoksta iki birželio vidurio. Atsparus miltligei.
 • “Raudonasis krantas” – veislė gimė dėka Baltarusijos selekcininkų. Vaisiai yra vidutiniai. Veislė toleruoja teigiamą temperatūrą.
 • “Ellis” – veislė veisiama Anglijoje. Vaisių svoris – 30-35 g. Nesudėtingas, gerai auginantis bet kokį dirvą. Atsparus vėlyvui.

Vidutinės braškių veislės

 • Rūšiuoti naktį“Solovuška” – buvo veisiami rusų veisėjai. Atsparus sausrai, gerai toleruoja žiemą. Vidutinis vaisiaus svoris yra 25 g.
 • “Elsanta” – vaisiai yra dideli. Gerai uogų svoris siekia 45 g. Ši veislė yra labai derlinga – iš vieno krūmo galima gauti 1,5 kg.
 • “Sirija” – uogų svoris – 30-35 g. Vaisiai yra labai skanūs. Ši veislė yra labai atspari daugeliui ligų.
 • “Marmeladas” – uogos yra saldžios ir rūgštys, vidutinis svoris yra 30-40 g. Turi aukštą transportavimo lygį.
 • “Darselect” – buvo veisiamas Prancūzijoje. Vidutinio dydžio vaisiai (40 g.). Žiemos atsparumas.
 • “Azija” yra didelė uogų veislė, minimalus vaisių svoris yra 35-40 g. Uogos yra saldžios. Veislė yra gerai laikoma, vežama be problemų.
 • Veislė White Shved“Baltieji švedai” yra unikali veislė. Uogų spalva balta su raudonais pleistrais. Vaisiai turi ananasų skonį. Uogų svoris – 20-25 g.
 • “Tsarina” – gavo Rusijos augintojai. Veislė laikoma didelė, vidutinė uogų svoris gali siekti 50 g.

Vėlyvo braškių veislės

Vėlyvo braškių veislių nėra tiek daug. Čia yra pagrindinis sąrašas:

 • “Galiya-Chiv” – vaisiai brandina liepos mėnesį. Obu yra labai saldus, vidutinis svoris 45 g.
 • “Malvina” – laikoma naujausia veisle – brandinimo laikotarpis yra liepos pabaiga. Uogos yra didelės, turtingos raudonos spalvos.
 • Braškių adrijos“Adria” – veislė veisiama Italijoje. Dėl didelių vaismedžių šiuo atveju nėra jokių abejonių – uogų svoris vidutiniškai 25 g.

Kaip pagreitinti braškių nokinimo

Didelė prinokusių uogųPažymėtina, kad braškių braškimo laikotarpis gali paspartėti. Tam yra du paprasti metodai. Pirmiausia esmė yra naudoti kino ar dengiamąją medžiagą. Šis metodas leidžia jums derliaus savaitę anksčiau.

Yra ir kitas būdas – sodinti šią kultūrą šiltnamyje. Tiek pirmasis, tiek antras metodai yra vienodai veiksmingi. Kurį iš jų naudoti, pats sodininkas nusprendžia. Bet kokiu atveju norint gauti gerą derlių negalima pamiršti tinkamos šios kultūros priežiūros.

Vaizdo įrašas apie Florencijos braškių veisles