Braškės ir maišeliaiJūsų maudynėje augs skanus braškių, jei pažįstate žemuogių auginimo technologijas maišeliuose. Būtina paruošti vietą sodinukams, kad teisingai pagardintų braškių sodinimą maišuose, kad užtikrintų girdymą, apšvietimą ir reikiamą temperatūrą. Pažiūrėkime, kaip gerai tvarkyti viską ir gauti puikų rezultatą!

Kaip auginti braškes ir maišelius

Yra daug įvairių gudrybių ir gudrybių, kuriuos patyrę sodininkai savo sklypuose naudoja tam, kad pasiektų aukščiausią kokybę ir puikų derlių. Palaipsniui šie metodai paskatino naujos technologijos auginti braškes.

Braškės mažuose maišuoseBeveik visi, kurie bandė šį braškių auginimo būdą, negrįžta prie tradicinių metodų, bet tik eksperimentuoja su skirtingų tipų unikaliu būdu:

  • ant grindų sumontuoti maišeliai;
  • maišai ant lentynų;
  • rankinės, pakabinamos virš žemės.

Tačiau visų šių rūšių technologijos yra vienodos.

Norint gauti gerą braškių derlių, geriau jį auginti šiltnamiuose, nors vasarą, esant geram orui, derlius bus malonu ir lauke.

Ir, žinoma, tai, kas jau aišku iš technologijos pavadinimo, reikia paruošti maišus, skirtus sodinukams, taip pat sodinukams ir dirvožemiui.

Parodome viską, ko reikia braškių braškių pjaustymui maiše:

  1. Braškės šiltnamiuoseŠiltnamiai. Jei norite gauti tikrai gerą braškių derlių, tada jis turėtų būti šiltnamyje. Dėl karšto sezono pakaks išleisti įprastą vasaros šiltnamį su geru vėdinimu. Ir jei norite išgauti derlių ištisus metus, tuomet reikia naudoti šiltnamio efektą sukeliančią sritį su priverstiniu šildymu. Norėdami auginti braškes šiltnamiuose maišeliuose, būtina papildomai įrengti šiltnamį lentynomis ir atramomis su maišelių laikikliu.
  2. Krepšiai braškėmsMaišeliai. Galite nusipirkti gatavus maišus auginti braškes, kurios dideliu asortimentu parduodamos specializuotose sodo ar sodo parduotuvėse. Ir tu gali juos padaryti pats. Norėdami tai padaryti, turite paimti didelius maišelius, pagaminti iš miltų ar cukraus, pagaminti iš kaprono ir išpjaukite skyles sodinukams atskirai. Jūs taip pat galite auginti braškes plastikiniuose maišuose, tik tuo atveju jie turėtų būti pakankamai stiprūs. Siekiant racionaliai naudoti vietovę, maišai turi būti dideli ir maži skersmens, tada jie gali tilpti daugiau sodinukų.
  3. Dirvožemis. Braškės labiau mėgsta silpnai rūgščią ar neutralią dirvą. Idealiai tinka braškėms – dirvožemiui, jei sumaišote durpius ir perlite. Tačiau tokia kompozicija yra gana brangi, taigi ji naudojama daugiausia tik atskiriems krūmams. Su didelėmis braškių plantacijomis bus naudingiau paruošti substratą patys. Norėdami tai padaryti, jums reikės velnio žemės, upių smėlio, mažų pjuvenų ir humuso.
  4. Braškių sodinukaiSodinukai. Jūs galite paimti sodinukus iš savo senų krūmų, bet tik tuo atveju, jei esate visiškai patenkintas savo skoniu ir derliumi. Priešingu atveju geriau įsigyti naujus sodinukus specializuotoje parduotuvėje. Pageidautina, kad veislė būtų savaiminio apvaisinimo, o sodinukai turi gerą šaknų sistemą.

Braškių įdėjimas į maišus

Mes iš anksto paruoštus maišelius užpildome specialiu pagrindu. Bet prieš tai, ant dugno, nepamirštamai užpilti moliu. Tai yra būtina norint užtikrinti gerą drenažą, nes braškės nepatinka pernelyg didelės drėgmės. Be to, maišeliuose iš keturių pusių padarykite plyšius, pastatydami juos į šaškių lentelę. Iškirpkite vertikaliai, lizdo ilgis yra apie 8 cm, o atstumas tarp lizdų turi būti 20-25 cm.

Lizdai sodinukamsSkylėse mes auginame vieną braškių krūmą. Viršutinėje, atviroje maišelio dalyje taip pat galite įdėti keletą krūmų. Tam tikrose vietose maišus su daigais dedame: ant grindų, ant specialių stalčių arba pakabiname juos kabliukais. Viename kvadratiniame metre gali būti ne daugiau kaip trys maišai. Dėl šio tūpimo pabaigos, tuomet reikia tik vandens, oro ir laukti derliaus.

Braškių drėkinimo sistema krepšiuose

Lašinamas drėkinimasNorėdami auginti braškes ir maišus, laistymo technologijas geriau naudoti lašelius. Tokia sistema palengvins jūsų darbą ir taip pat bus naudinga braškėms, kurios nepatinka daug drėgmės. Lašelinė drėkinimo sistema atrodo kaip vamzdynas, kuris tiekia vandenį. Iš jo visi maišai yra vamzdžiai, kurių galuose yra lašintuvai. Norint gaminti tokią sistemą namuose, tinka paprastoji ligoninės lašintuva.

Dujotiekis yra pritvirtintas prie maišų eilių, jų skaičius priklauso nuo maišo aukščio ir gali svyruoti nuo dviejų iki keturių dalių. Vienas iš jų yra sumontuotas viršuje, o likusieji yra pusmetro iki galo. Sistemos tiekiamo vandens kiekis turi būti toks, kad 30 litrų maiše būtų apie 2 litrai vandens per dieną. Vanduo taip pat galima pridėti trąšų ir kitų aukščiausios rūšies padažu.

Braškės ant stalo ištisus metus

Braškės polietileniniame maišelyjeŠis braškių auginimo metodas gali organizuoti braškių derlių ištisus metus. Vasaros sezono metu, braškės augs tiek atvirame lauke, tiek balkonu, ir net ant lango. Tačiau likusį laiką jums reikia rūpintis braškėmis gauti pakankamai šilumos ir šviesos. Tam naudojami šiltnamiai su šildymu. Tačiau sėjinukai turi būti iš anksto paruošti, kad jis būtų grūdintas ir prieinamas sandėlyje, kad kiekvieną kartą po derliaus nuėmimo jį būtų galima pakeisti senais.

Norėdami sukurti atsarginių krūmų, jauni krūmai dedami į specialų mikroklimatą, kur jie lieka, bet neišvysto.

Tokiam saugojimui galima naudoti įprastą rūsį arba rūsį, taip pat šaldytuvą, svarbiausia, kad temperatūra visada turėtų būti 0 +2 laipsnių, o drėgnumas – 90%. Panašiai laikant sodinukus, geriau jį sudėkite į plastikinius maišelius.

Visuomenės auginimas braškių – video