ant šalies auginamų fotografinių cukinijųCukinijos pastaraisiais metais pradėjo mėgautis vis didesnę meilę iš sodininkų, sunkvežimių ūkininkų. Kodėl? Taip, nes ši daržovė yra tik vitaminų ir mikroelementų sandėlis, taip pat puikus pirmą kartą maitinti kūdikius, o tai tik padidina jo populiarumą.

Taigi, kaip teisingai auginti cukinijas? Pabandykime išsiaiškinti!

Pradedame mažus sėklos ir sodinukus

Yra sudėtingas būdas auginti cukinijas. Dėl to prieš sunaikinimą būtina šildyti sėklą. Taigi, ūgliai bus harmoningiau, o augalų derlius žymiai padidės. Gana tinka miegoti paketėlį su sėklomis ant šildomo akumuliatoriaus.

ant cukinijų sėklų nuotraukosTada grūdus reikia mirkyti kelias valandas šiltu, bet ne karštu vandeniu. Kai sėklos išsipučia, jos turi būti skaidomos tarp drėgno audinio sluoksnių. Nerekomenduojama naudoti tokią laisvą medžiagą, pvz., Marlę, nes šviesios šaknys yra lengvai supainiotos.

Esant kambario temperatūrai, po trijų ar penkių dienų jie pasiekia kelis centimetrus ilgio. Būtent šiame etape cukinija yra pasodinta atvirame lauke. Neužtempkite šio, kitaip ilgai šaknys bus greitai persipynusios, be žalos bus sunku atskirti vieną sėklą nuo kitos.

Auganti cukinija barelyje yra įprasta

Jūsų žemės dydis neleidžia jums paskirstyti didžiulės teritorijos po daržovių pleistru? Nesvarbu. Tokiais atvejais tarp gerbėjų moliūgų augalų, vienas iš populiariausių būdų auginti cukinijas, buvo “žaliųjų statinių” statyba.

Paruošimas barelį

tokia barelė turėtų būti paimta cukinijų auginimuiCukinijų auginimo barelis turėtų būti ne mažiau kaip du šimtai litrų talpos, o jo viduryje būtinai ištempti vamzdelį, prasiskverbti keliose vietose. Jis bus naudojamas laistyti cukinijas. Boko apačioje turi būti padaryta keletas angos, kad pašalintumėte drėgmės perteklių.

Įrengdami statinę atkreipkite ypatingą dėmesį į vidutinę vasaros temperatūrą jūsų rajone. Ar jis viršija trisdešimt laipsnių (Celsijaus)? Tada nustatykite barelį šiaurinėje aikštelės pusėje, kur ji bus vėsesnė. Jei jūsų rajone yra debesys, padėkite jį į pietus.

Dabar galite pradėti pildyti barelį auginant cukinijos substratą savo ateities pasėliams.

Jis užpildytas sluoksniais, kiekvienas iš kurių yra cukinijų gaiviklis:

 • Dugno dedamas dvidešimt trisdešimt centimetrų miežių sluoksnis, kuris bus drenažas.
 • Nuo penkių iki šešių centimetrų komposto ir tokio pat kiekio praėjusių metų lapuočių lapų. Iš viršaus – pora centimetrų paprastos sodo žemės.
 • Penki centimetrai bet kurios kultūros šieno ir lapų (idealiu atveju – bulvės). Vėlgi kelis centimetrus sodo.
 • Galiausiai trys keturi centimetrai vidutinės frakcijos ir durpių pjuvenų. Užpildome barelį dar vienu sodo dirvožemio sluoksniu.

Prieš kelias dienas prieš sodinant sėklą ar daigą barelį mišinys turi būti stipriai sudrėkintas. Tam prireiks apie dešimt litrų vandens.

Sodinimas ir priežiūra

nuotraukose cukraus, auginamos barelyjeNorint auginti cukinijas į barelį, geriausia turėti tokias veisles, kaip ilgieji vaisiai, “Apollo F1”, “Gribovskio 37”, baltojo fronto, “Sosnovsky”, faraonas. Sodinimas sodinukų sodinukuose yra atliekamas, kai mišinys barelyje pakankamai pašildomas. Paprastai tai vyksta antroje gegužės pusėje.

Augalų laistymas atliekamas tik naudojant įmontuotą vamzdį. Priešingu atveju žemė dažnai valdo ar išdžiūvo, ir nė vienas, žinoma, “nėra šurmulys”. Laistymo greitis yra apie 2 litrai vienam krūmynui. Jei gyvenate karštyje, galite šiek tiek padidinti vandens kiekį.

Norint sėkmingai auginti cukinijas į cilindrą, būtina laiku išlaisvinti dirvą, nupjauti perteklinius lapus ir, jei įmanoma, padėti vabzdžiams žieduoti geles. Augalus tręšti pirmą kartą per savaitę po sodinimo žemėje rekomenduojama.

Dešimt litrų vandens praskiesti penki gramai superfosfatinio ekstrakto + 10 gramų karbamido + 3 gramai amonio molibdato, boro rūgšties ir sieros rūgšties magnio. Vienas litras tokių trąšų tiekiamas tiksliai litrui.

Vaisių derliaus metu naudojamos standartinės kompleksinės trąšos moliūgų auginimui. Jų dozavimas yra individualus, paprastai nurodomas ant pakuotės.

Kaip gauti didelį pasėlių cukinijų?

Ar ketinate išsaugoti, išdžiovinti ar užšaldyti cukinijas? Tada jūs galite juos saugiai surinkti jau techninio brandinimo etapu – trisdešimt (kartais keturiasdešimt) dienų po atsiradimo. Tačiau jei norite žiemą leisti pasimėgauti savimi ir namų ūkiu su šviežiais daržovėmis, laukite derliaus nuėmimo. Tik tokia cukinija įsigis būdingos spalvos veislei, sklandžiai tvirtą odą, aromatą ir sultingą minkštimą.

Visiškai subrandintas moliūgas tik po šimto dvidešimt dienų nuo pirmųjų ūglių atsiradimo (tai yra, pradžioje – rugsėjo viduryje). Svarbu, kad vaisiai išliktų “paukščiai” visą laiką, kol bus paimta subrendusi daržovė. Jei laikysitės auginimo cukinijos taisyklių, tada jie gali guli vėsioje vietoje iki pavasario, neprarandant originalios kokybės.

Taigi, kokios yra šios taisyklės?

 • Sezono pradžioje, kai augalas jau rengiasi žydėti, būtina žengti – žiupsnelis augimo tašką. Taigi krūmyje bus daugiau gėlių, taigi ir vėlesni vaisiai.
 • Pasibaigus žydėjimui, visi ūgliai su nesaldinti vaisiais turi būti pašalinti, kad augalų išteklius būtų galima išleisti tik išlaikant lapus ir brandinus daržoves. “Tušti” batviršiai yra tik papildomi vartotojai.
 • Rugpjūčio pabaigoje, kai vaisiai žymiai padidėjo ir pradėjo įgyti būdingą tos veislės spalvą, sodininkas turi iškirsti visus papildomus lapelio iš krūmo taškus, apimančius saulės spindulius su galimybe nusibodyti daržoves.
 • Pageidautina, kad po vaisiais būtų dedama tanki sausa medžiaga. Tai gali būti medienos žievė arba paprastas kartonas. Jis apsaugo cukinijas nuo pernelyg didelės drėgmės (ir puvimo iš apačios), taip pat sumažins pavojų, kad pagrindiniai nakties medžiotojai sunaudos daržoves prinokusiems vaisiams – lukštais ir sraigėms.
 • Reikėtų prisiminti, kad cukinijos pjaustymas yra būtinas laiku. Tiek nesubrendusios, tiek pernokusios vaisiai yra gerokai prastesnės savo “išlaikymo kokybėje” ir skonio savybes savo kolegoms surinkti tinkamu laiku.
 • Kaip patikrinti, ar vaisiai yra paruošti pjovimui? Būtina bėgti į jį. Subrendęs daržovių gamins nuobodų garsą, būdingą melionams ir moliūgų kultūroms. Be to, vaisiaus oda turi būti tanki ir lygi. Džiūstančių cukinijų skiaute yra gana sunku įsiskverbti nykštį, bet jei pavyks, daržovėms palikti krūmą dar per anksti.

nuotrauka pasėliuose cukinijosAr jūsų cukinija pasirengusi surinkti? Puiku! Tai reiškia, kad jūs sėkmingai susidorojote su pirmąja darbo dalimi – išaugo gausus cukinijų derlius. Dabar jie turi būti nukirpti. Ar manote, kad tai lengva? Ten nebuvo. Čia taip pat turėsite savo taisykles, pastebėdamas, su kuo galite pasiekti geresnių rezultatų.

Kaip surinkti cukinijos pasėlių?

 • Norėdami surinkti vaisius, naudokite gerai supjaustytą peilį. Vienas, kuris skaldytų daržoves sklandžiai, be žalos.
 • Cukinijos turi turėti tankų sultingą pedikelį. Jei jis išdžiovintas, tai reiškia, kad daržovės yra pernelyg subrendusios ir nebetinkamos ilgalaikiam saugojimui.
 • Negalima nupjauti vaisių “arti”, būtinai palikite dalį kulkšnies – apie penkis centimetrus. Po poros dienų susidariusi “uodega” išdžius ir taps puikiu barjeru įvairių rūšių infekcijoms.
 • Jei ketinate išsiųsti cukinijas ilgai laikyti rūsyje arba šaldytuve, žinoma, jie turi būti išvalyti nuo dulkių ir žemės. Šiuo tikslu naudokite sausą audinį. Kategoriškai nerekomenduojama plauti cukinijas, nes vanduo provokuoja pelėsių susidarymą.

Problemos ir problemos

Kartais sodininkams kyla problemų auginant cukinijas. Dirvožemio sudėtis, šviesa, temperatūra … Jūs niekada nežinote, ką gali nepatinka švelnios daržovės! Taigi išsiaiškinkime, kokios yra labiausiai paplitusios sodininkų problemos ir kaip spręsti šias problemas.

 • Cukinijos kategoriškai nepatinka rūgštus dirvožemis. Dėl to jie blogai auga, labai dažnai jie serga ir gauna nedidelį derlių. Siekiant sumažinti dirvožemio rūgštingumą į jį įpilti miltelių kreida arba medžio pelenai.
 • Jei po žeme gruntinio vandens gilumoje, už cukinijos reikia pastatyti didelę lova. Puikus pasirinkimas būtų juos padidinti barelį.
 • Augaliniai sodinukai (arba, ypač, sėklos) atvirame lauke tik tada, kai kyla pavasario šalčių grėsmė, nes kai pirmoji temperatūra nukrenta iki nulio laipsnių Celsijaus, šilumą mylinanti cukinija tiesiog žūva. Jei gegužės pabaigoje atėjo netikėtas šaltas, nedelsdami slėpkite lovą su plėvele ar agrofiber.
 • Ar jūsų svetainė per vėjas? Sukurkite zoologijos sode “ekraną” – mažą tvorą, galintį patikimai padengti augalus.
 • Cukinijos reikia gausiai laistyti. Vienas kvadratinių metrų sodo turėtų būti bent dvidešimt litrų vandens. Ypatingą dėmesį atkreipkite į jo temperatūrą. Jei vanduo yra šaltas, cukinijos gali susirgti.
 • Per daug rūpinantis (arba godus prieš derliaus nuėmimą) sodininkai dažnai gali pervertinti cukinijų trąšas, o tai taip pat sukelia įvairias ligas, o kartais ir viso sodo mirtį.

Kukurūzų atžvilgiu labai svarbios kintamųjų pasėlių toje pačioje vietoje taisyklės. Pavyzdžiui, jie nėra gerai auginami ant žemės, kur praėjusį sezoną buvo auginami kiti moliūgai (agurkai, skvošaičiai ar net cukinijos).

Bet ant kopūstų, svogūnų, ridikėlių, bulvių, morkų, pomidorų, žirnių ar žalumynų paliekamų dirvų, bet koks moliūgas jaučiasi puikiai ir gauna daug derlių.

Cukinukų auginimo paslaptys – video