Augantis oranžinis medisTarp labiausiai skirtingų patalpų augalų, parduodamų specializuotose parduotuvėse, vaizdas greitai pasiima nešvarius medžius su blizgiu odiniu lapija ir ryškių kvepiančių vaisių masę. Jei turite pakankamai kantrybės ir šiek tiek pastangų, galite auginti apelsino medį iš kaulų ir namuose, ypač todėl, kad sėklos iš supirkto parduotuvėje prinokusių vaisių tinka kaip sodinamosios medžiagos.

Kaip auginti oranžinį namuose iš kaulų?

Apelsinų kaulaiApelsino akmuo yra padengtas gana tankiu, tvirtu odeliu, kuris, viena vertus, palaiko daigumą nuo visų galimų pažeidimų, o kita neleidžia jo dygti. Jei sėkla išdžiūsta, ją labai sunku priversti, todėl sodinimui naudojamos tik šviežios sėklos.

Apelsinų kaulai:

 • nuplauti šiltu vandeniu;
 • mirkyti 8-12 valandų;
 • pasodinti laisvame dirvožemyje arba durpėje iki 1 cm gyliui po filmu.

Skalauti oranžinius kaulus prieš sodinimąIki daigumo, kuris įvyks per mėnesį ar pusę, konteineris su sėklomis išliks šiltoje vietoje. Mini sodinukai turi būti reguliariai sudrėkinti ir vėdinami. Ir tik tada, kai pasirodo daigai, gimsta ateities apelsinų medžiai.

Kadangi šalyse, kuriose auginami apelsinai gamtoje, medžiai dosniai gauna tiek šilumą, tiek šviesą, galima sodinukus suteikti ilgiausią šviesos dieną, sodinti sėklą žiemos pabaigoje arba kovo mėnesį. Tačiau šiuo atveju jauni apelsinų medžiai tinkamai reaguoja į ryškių dienos pratęsimą specialių lempų pagalba.

Persodinti oranžą namuose

Kaulų apelsinai dygstaPaprastosios kopūstų piksavimas atliekamas toje stadijoje, kai oranžiniame lapelyje atidaromi du realūs lapai, todėl svarbu atsižvelgti į tai, kad augalas labai reaguoja į visas manipuliacijas, susijusias su transplantacija, ir galimą žalą šaknų sistemai. Nepriimtina, kad transplantacijos metu po žeme buvo oranžinės šaknies kaklelis.

Jauni daigai iš apelsino iš akmensGeriausias būdas persodinti medį yra pavasario perkrovimas augalų kartu su molinių vienkartinių, kol aktyvus augalų ūglių prasidėjo, ir pumpurų nepasirodė. Augant namuose, oranžinė bus reguliariai pakoreguota tokia tvarka, kiekvieną kartą pasirinkus konteinerį, kurio skersmuo yra 1-3 cm didesnis nei sena puodą:

 • Augantis jauno augalo šaknų sistema reikalauja, kad kartą per metus būtų išplečiama “gyvenamoji erdvė”.
 • Suaugusių vaismedžių medžiai persodinami kas 2-3 metus.

Related  Jūsų sodas pagražins kriaušių Talgaro grožį

Susiformuoja oranžinis medisSėjinukams su 4-6 lapais yra puodelis apie 10 cm skersmens ir dirvožemio mišinys iš dviejų dalių dugno žemės, viena dalis lapuočių humuso, tas pats durpių ir smėlio tūris. Net per kitą perkrovimą padidėja džiovintų žemių dalis žemėje ir pridedamas nedidelis molio kiekis. Oranžinis medis, išaugintas iš akmens namuose, būtinai užtikrina gerą drenažo ir drėkinimo režimą, kuris neleidžia pūsti šaknų.

Optimalus augimo sąlygos apelsinui namuose

Pirmieji vaisių apelsinų patinėliaiKaip ir visi subtropikų zonos gyventojai, oranžinės medžiai netoleruoja skersvėjų, tačiau jie mėgsta šviesą ir reikalauja oro ir dirvožemio drėgmės. Kai apšvietimo trūksta, citrusiniai vaisiai gali būti serganti arba atsisakyti prisiimti vaisius, todėl geriau juos auginti saulėtoje pusėje, tačiau apsaugoti juos nuo tiesioginių spindulių degimo, ypač vasarą. Rudenį ir žiemą, kai trunka šviesiosios dienos trukmė, akcentuojamas apelsinas, išaugintas iš akmens.

Oro drėgnumas kambaryje, kuriame medis yra, neturėtų būti mažesnis nei 40%, kitaip augalas pradeda greitai pašalinti lapus ir gali mirti. Ypač dažnai tai vyksta žiemą, šildymo sezono metu arba kai puodas yra šalia šildytuvo. Tokiu atveju būtina dirbtinį oro sudrėkinimą, purkšti augalą ir įsitikinti, kad dirvožemis po jo neišdžiūtų.

Vasarą egzistuoja dirvožemio džiovinimo pavojus, todėl oranžinei medžiagai itin reikalingas kasdieninis laistymas, drėkina visą žemės komą, bet ne sukelia drėgmės sąstingį.

Apelsinų medžiai namuose gali mirti, jei vandenyje drėkinimui bus chloro. Todėl ne mažiau kaip 24 valandas naudokite lietų, išlydžius arba stovintį vandenį, kuris yra šildomas iki 25-30 ° C.

Rūpinimasis apelsinų medziais namuose

Žiedai oranžinės namuoseKad sėjinukai sparčiai vystytųsi ir po kelerių metų augalas pradėjo duoti vaisių, jis turi sukurti sąlygas tiek Viduržemio jūros, tiek Afrikos šiaurėje, kur apelsinai auga gamtoje:

 • Vasarą medis gali būti vežamas į orą, apsaugantis jį nuo karščio saulės.
 • Pavasarį, kai prasideda pumpurų formavimas ir kiaušidžių susidarymas, oranžiniai medžiai turi būti laikomi 15-18 ° C temperatūroje.
 • Žiemą laistymas sumažėja, o šilta žiema laikoma aukštesnėje nei + 12 ° C temperatūroje, nepamirštant augalų apšvietimo.

Related  Uoginių vaisių braškių sodinimas

Apelsinų medis reikalauja papildomos mitybosPerėjęs iš kambario į kambarį, keičiant temperatūrą, drėgmę ir kitas augimo sąlygas, kol pasuko puodą, oranžinis medis, kaip ir nuotraukoje, namuose gali išmesti lapus, pasidaryti geltonai ir nulaužti. Todėl, norėdami pasukti augalą, kad jo ūgliai augtų tolygiau, rekomenduokite apie 10 ° kas 10 dienų.

Aktyviai augantis apelsinas kas 7-14 dienų reikalauja sudėtingo tręšimo trąšomis citrusų kultūroms arba kompozicijai, kurios pagrindą sudaro 10 litrų vandens ir:

 • 20 gramų amonio nitrato;
 • 25 gramai superfosfato;
 • 15 g kalio druskų.

Rūpinimasis apelsinų medziais namuose reiłkia, kad keturkart per metus geležies trąšos įvedamos į padažą, o lapų turtinga spalva palaikoma, apelsinu kas mėnesį pilamas kalio permanganato tirpalu.

Apelsinų iš akmens užkrėtimo

Apelsinų namuose inokuliavimasJei rūpestingai pasirūpinsite medžiu, jis greitai augs ir augs. Tačiau ne visi gali laukti žydėjimo ir kiaušidžių, o jei vaisiai pasirodys, jie pasirodys maži ir karti. Faktas yra tas, kad apelsinai, auginami iš akmens, negali turėti tėvų savybių ir būti tiesiog laukiniais augalais. Jūs galite atpažinti tokį laukinį kūną jau vienam amžiui ant kieto žalia spąstai ant kamieno.

Kaip namie auginti apelsinus, tą patį saldų ir didelį, kaip parduotuvės vaisius? Tokiu atveju galite pasirinkti vieną iš šių metodų:

 • Atlikite klasikinį medžio inokuliavimą, naudodamiesi sodininkais kaip veislinių kirtimų, gautų iš vaismedžių augalo, poskiepiu.
 • Apkūnyti oranžinę spalvą, pasodinus kultivuojamos augalo pumpurą su nedideliu žievės sluoksniu ir medžiu. Tuo pačiu metu, patikimumo dėlei galite naudoti iki trijų akių, skiepijant juos iš skirtingų bagažo pusių.

Prizhivshiysya privoAntrasis būdas yra mažiau varginantis ir skausmingas medžiui. Jei sėjinukai po skiepijimo išliks tik kaip poskiepis, geriausia atlikti operaciją medyje nuo 1 iki 3 metų amžiaus, kai krūvos skersmuo neviršija 6 mm.

Related  Kaip augti sultingas saldžių moliūgų savo svetainėje?

Derlių saldų derliųSuaugusiame oranžiniame medyje, nuotraukoje galima auginti įvairias citrusų kultūras, nes augalas praktiškai nepanaikina susijusių rūšių.

Apelsinų karūnaus formavimas namuose

Surinkite oranžinį namuoseOranžinio medžio derlius namuose gali prasidėti 6-10 metų po sėklų daigumo ir tik tuo atveju, jei augalas turi tinkamai suformuotą vainiko. Pušys, o paskui kiaušidžių, esančių tuose pačiuose augaluose, pasirodo išsivysčiusiuose ketvirtos eilės šakose. Todėl, norint gauti ankstyvą pasėlį, vainiko formavimas prasideda tuo metu, kai medis pasiekia 25-30 cm aukštį:

 • Pavasarį pagrindinis šūvis yra užspaustas 18-25 cm.
 • Iš šoninių ūglių liko trys ar keturi stipriausi, kurie buvo iškirpti, priverčiami šakoti.
 • Kitame sezone antrojo tvarkos antrosios kryptys paliekamos iš prieaugio. Vėliau jie duos 3-5 kartas trečiojo įsakymo.
 • Ir tik tada pradės vystytis horizontalios vaismedžių šakos.
 • Toliau sekite karvo tankį ir laiku pakeiskite šakas.

Ant jaunų medžių pirmosios gėlės ir kiaušidės turėtų būti pašalintos. Pirmoji pasėlių gali būti tik 2-3 apelsinai, kad augalas neprarastų per daug stiprumo, kai jie yra prinokę.

Siekiant paspartinti medžio įvedimą vaisių auginimo metu, galima organizuoti oranžinę žiemą temperatūroje nuo 2 iki 5 ° C, apriboti laistymą, o ne maitinimą tris mėnesius. Kai kambaryje auga apelsinai, temperatūra pakyla iki 15-18 ° C, prasideda pumpurų ir kiaušidžių formavimas. Gaminant tinkamą oranžinį namie gali gyventi iki 50-70 metų, reguliariai malonus baltų gėlių ir ryškių kvapiųjų vaisių išvaizda.

Citrusų namuose – video