ampeli begonijosAmpelnaya begonija neseniai tapo labai populiari. Žinoma, ji nusipelno tokio pripažinimo. Tai yra vienas patraukliausių šalies augalų. Kredito priklauso visiems: į Švelnus, šviesus asimetriškas lapai, gražus formos krūmo, žydėjimo spindesys, įvairių formų ir spalvų gėlės. Be to, grožis yra nepretenzingas. Net nėra labai patyręs augintojas susidoroti su rūpinantis ampelnye Begonia, jei ji yra žinoti auginant šio augalo taisykles.

Sodinimo ampeli begonija

Norėdami išauginti gerą ampelio gumbų begonijos pavyzdį, turite pasiimti sveikų stipriųjų gumbų sodinimą. Parduotuvėje verta pirkti stiebagumbius, kurių skersmuo didesnis kaip 3 cm. Išimtis yra mažažiedžių veislių. Geriau išvalyti egzemplioriai, be dėmių ir žalos, teikia pirmenybę. Viršutinė (įgaubiama) dalis turėtų būti tanki. Jis žiūri į tuberkulius ir pažeidimus – tai inkstai. Geri yra tie gumbai, kuriuose yra nuo septynių iki septynių inkstų.

Prieš sodinimą stiebagumbius šilta ir lengva laikomi švelniu skudurėliu, smėliu ar tinkamu dirvožemiu žemesniu, išgaubtu šonu. Tuo pačiu metu sodinamąją medžiagą kartais apibarsto šiltas minkštas vanduo ir silpnas Epin tirpalas. Jie gali būti sodinami, kai ant išgaubtos dalies atsiranda mažų baltų šaknų.

BegoniaButeliai ampeliams begoniams reikia mažų ir plataus. Sodinimo cisternose būtinai turi būti drenažo anga, ant kurios yra dedami indai ir drenažas. Dirvožemis naudojamas laisvas ir maistingas, jis gali būti anksčiau apdorotas fungicidu.

Paruošti maistiniai skleisti išgaubtą pusę ant drėgno (bet ne šlapias) dirvožemio ir apėmė plotą aplink, paliekant nemokamai viršutinę dalį. Tokiu atveju antgalis turėtų būti mažesnis už puodelio kraštą pusei centimetrų. Kol pasirodys daigai, stiebagumbiai užmiega su dirvožemiu iki viršaus.

Apatinės ampelės begonijos laikomos šiltoje šviesioje vietoje. Vanduo labai kruopščiai, bandydamas nepatyrinėti gumbų. Kai lapelis ištirps trečiąjį lapelį, gumbai yra visiškai padengta dirvožemiu, bet ne giliai.

Priežiūra

BegoniaAmpelnye begonijos sėkmingai auginamos turėtų būti dedamos toje vietoje, kur jie bus apšviesti saulei iki 11 ir po 15 valandų. Šie augalai nori, kad oro temperatūra būtų apie 18-20 laipsnių, tačiau jie taip pat atlaikytų mažesnę. Laistymas yra vidutinio sunkumo, substrato drėkinimas yra neleistinas, tačiau taip pat neįmanoma išdžiovinti. Nepageidaujama vandens į gumbus yra geresnė, geresnė vanduo ant puodelio ar laužio krašto.

Stiprūs begonijų, kad jie greitai augo ir elegantiškai žydi, reikia valgyti. Augimo pradžioje azoto trąšos naudojamos greitam augalui. Žydėjimo metu trąšos reikalingos gražiai žydinčioms augalams, kurių sudėtyje yra nedaug azoto ir daug kalio ir fosforo. Kartais galima naudoti trąšas chelato formoje, kurioje yra daugybė mikroelementų (jie vadinami vitaminais gėlėms). Begonijos bus dėkingi, jei 1-2 kartus per metus jie bus pasveikinti ekologišku.

Bendroji begonijų tręšimo taisyklė: tirpalas turėtų būti silpnesnis, nei nurodyta instrukcijose. Taip yra dėl to, kad begoniams labai nepatinka dirvožemio druskos.

Iš Hang-DOWNING begonijų priežiūros likusi dalis yra tokia pati kaip ir kitų spalvų: iš džiovintų lapų ir gėlių, pašalinimas purškimo, priežiūrą augalų, nepraleisti kenkėjų išvaizdą. Prieš žydėjimo pradžią gera pasigaminti begonija su šiltu dušu. Po to, augalų geriau laikyti naktį vonioje, kad išdžiūtų lašelius vandens. Bet kokiu atveju negali būti šlapio augalo ant saulės – lapuose pasirodys nešvarumai.

ampeli begonia augaBet Begonia žiedų 2 tipo spalvos: Didelis ir elegantiškas (galbūt dvigubai arba pusiau dvigulė) – vyrai ir maži nepretenzingas – moterys. Jei augalas yra blogas, jis išsiskleidžia vyrų pumpurus ir praranda dekoratyvumą.

Jei begonija nėra gumbų, tai ji neturi išreikšto poilsio laikotarpio, o dekoratyvumas visoje žiemos metu. Gumbinių begonijoje, po žydėjimo, ūgliai palaipsniui nudžiūvo ir augalas patenka į gilų poilsį. Tada stiebagumbiai pašalinami iš dirvožemio, kruopščiai išvalomi iš žemės liekanų ir ūgliai, saugomi sausose durpėse. Laikykite 5-12 laipsnių temperatūroje.

Jei ant žiemos gumbų yra ūglių, tai iš karto pasodinama, laukiant pavasario. Tokį augalą reikia atnaujinti, pageidautina specialiais fitolampais.

Reprodukcija

Jūs galite daugybe begonijų paviešinti šiais būdais:

 • sėklos
 • kamieno stiebai
 • gumbų skilimas.

Su stiebo pažeidimais begonija greitai ir lengvai dauginasi, išlaikant visas veislės savybes. Pagrindiniai augalo bruožai taip pat išsaugomi gumbavaisių pasiskirstymui. Norėdami tai padaryti, paimkite didelius senus gumbus, kurių daugiau nei septynios inkstai, ir labai aštrus peilis pjaustyti juos iš viršaus į apačią į kelis segmentus. Ant kiekvieno gabalo turi būti bent du inkstai. Skiltelės išdžiovinamos, o gauti gumbai yra pasodinti įprastu būdu.

Begonijos ampelis iš sėklų taip pat yra stiprus ir sveikas. Sėjos ir grožis yra tokie patys kaip ir kitiems augalams su labai mažomis sėklomis.

Ampelarinės begonijos yra naudojamos tiek patalpų apdailai, tiek balkonų, langų, terasų sodinimui. Yra tokių veislių tokių augalų, skiriasi įvairovė, grožis, ilgalaikis žydėjimas. Be to, dauguma šiuolaikinių veislių yra atsparios kritimo lietui gėlėms.

Yra visa eilė veislių begoniumi ampelnaya – “Chanson”. Tai puikūs augalai su pusiau klijuotomis ir dvigubomis gėlėmis, kurių skersmuo 6-8 cm. Formos gėlės atrodo kaip kamelija. Šakų begonijų ūglių ilgis yra nuo 30 iki 40 cm.

Dažniausios Chanson serijos veislės:

 • E051 (balta F1),
 • E052 (geltona F1),
 • E053 (lašiša F1),
 • E762 (rožinis F1),
 • E054 (varis F1),
 • E055 (ryškiai raudona F1),
 • E056 (Crimson F1),
 • E058 (vanilės geltona F1),
 • E606 (dviejų tonų rožinis ir baltas F1),
 • E607 (dviejų spalvų oranžinė-geltona F1).

Begonijos laipsniai: Chanson PinkAmpelnye augalai – video