gražus paukščių tiektuvas paukščių sodeŽiemą plunksnai nėra lengva gauti maistą sau po sniegu. Jiems gali padėti paukščių pašarų tiekimas rankomis. Padarykite šią įdomią jūsų vaikų okupaciją. Bendradarbiavimo procese vaikams gali būti pasakyta, kaip svarbu šalinti paukščius, kokį maistą įpilti ir kokius paukščius žiemos metu patekti į šėrimo lovelį.

Kodėl žiemą svarbu lesinti paukščius?

medinis tiektuvasOrnitologų mokslininkai cituoja tokius skaičiai: iš visų dešimties žiurkių zylių, devynių žuvo, daugiausia iš bado. Paukščių metabolizmas yra suprojektuotas taip, kad juos reikia valgyti visą dienos šviesos valandas, o šaltyje – daugiau kalorijų, kad išlaikytų gyvybę. Labai šeriamas paukštis palaiko šilumą iki ryto be problemų, o alkanas turi mažai galimybių išgyventi šalčio naktį. Žiemos antroje pusėje ypač maži valgiai, kai dauguma uogų ir vaisių jau yra suvalgyti arba padengta sniego.

Maitinimo įtaisas yra gana paprastas, todėl pats save sutaupysite daugelio paukščių gyvenimo, jei nepamirškite laiku užpildyti.

Kokius paukščius žiemą galima matyti ant lovio

Žiemojantys paukščiai mūsų soduoseRusijos centrinėje dalyje daugiau kaip dešimt paukščių rūšių plaukioja į šėrimo lovius. Miestuose dažniau yra krūtys, žvirbliukai, balandžiai, varnos. Dideliuose parkuose, soduose, pakraščiuose ar kaime galite matyti dantenas, auksines dėmeles, vaško dangas, nugriovus, šernus, sapą ir daugybę kitų paukščių. Dažniausi paukščių valgyklos lankytojai yra krūtinėlės – didelės su geltonomis krūtinėmis ir juodai balta Maskva bei jų artimiausiais giminaičiais – lazeriu ir princu.

Greito maisto lovelis iš plastiko buteliuko

tiektuvas iš plastiko butelioNepaisant to, kad nepateikiama išvaizda, plastikinių butelių lovelės dažniausiai yra ant medžių. Jie gali būti pagaminti iš bet kokio konteinerio, tačiau geriau pasirinkti skaidrią plastiką, kad pamatytumėte, kaip tiektuvas ištuštinamas. Jie turi daug privalumų:

  1. Nereikalingos plastikinės pakuotės randamos bet kuriame namų ūkyje. Užuot juos papildyti šiukšliadėžėmis, galite padaryti naudingą dalyką.
  2. Norint pagaminti tokį tiektuvą, jums reikia tik virtuvės peilio ar kanceliarinio peilio ir virvės. Norite padaryti kuo atidžiau – pažymėkite liniją žymekliu ir atidarykite ją vaikams – leiskite jiems parengti būsimą tiektuvą. Toks gražus paukščio valgomasis bus aiškiai matomas ant baltos spalvos sniego, ir jūs nepraleisite, kai pridėsite maisto.
  3. Tiekėjas iš plastikinių butelių gali būti pagamintas iš kelių skirtingų formų ir tipų. Atsargiai žiūrėdami į atvykstančius paukščius, galite pamatyti dizaino trūkumus ir be problemų padaryti naują.

Related  Kaip padaryti vandens vamzdį šalyje savo rankomis – surasti drėgmės šaltinį, kol jis yra šildomas

Ir, pagaliau, asmuo, turintis bet kokių įgūdžių, gali lengvai ir greitai sukurti tokią manierą. Paauglystės vaikai gali būti įpareigoti juos patys padaryti.

Kruopščiai išplaukite konteinerius iš stipriai kvapiųjų skysčių. Paukščiai turi subtilią kvapą, o aštrus kvapas gali juos išgąsdinti. Geriau paimti indą iš buteliuose esančio vandens.

Paprasčiausias variantas yra sumažinti didelę skylę buteliuko šoninėje sienelėje. Tai neturėtų būti per didelis, kad tiektuvas taptų spąstais. Į apačią turėtų likti keli centimetrai. Buteliuko dangtelis turi būti paliktas, kad sniegas ir lietaus vanduo nepatektų per kaklą. Pasirinkite vietą tiektuvui, kad katės ir kiti gyvūnai negalėtų į jį iššokti iš žemės arba lipti per storą šaką. Tuo pačiu metu butelis turi būti gerai sureguliuotas.

Maisto lovelyje visada turėtų būti įvairių maisto produktų. Įsitikinkite, kad maistas nesibaigia.

paukščių tiektuvasĮdomus ir patogus yra keletas apverstų butelių, montuojamų ant medinio padėklų, dizainas. Tai leidžia vienu metu tiekti daugiau paukščių su skirtingais pašarais.

Kaip padaryti medžiotoją iš medžio

naminių paukščių tiektuvasŽinoma, jūs jau padarėte keletą plastikinių butelių gabalų ir pakabino juos parke ar jūsų sode. Dabar galite atlikti sudėtingesnę užduotį ir padaryti paukščių tiektuvą savo rankomis iš medžio. Paprastiausia ir labiausiai prieinama medžiaga yra fanera. Jis yra patvarus ir atsparus drėgmei. Norėdami dirbti jums reikės:

  • tinkamo dydžio faneros lapas;
  • mediniai lentos;
  • pieštukas;
  • Jigsaw;
  • plaktukas;
  • nagai ar sraigtai;
  • atsuktuvu ar atsuktuvu.

Fanerą reikia supjaustyti pjaustytuve pagal matmenis, nurodytus toliau esančioje nuotraukoje. Tokiam paukščių tiektuvui pageidautina palei dugno perimetrą nupjauti lentes, kad pašarai nepatektų į jį. Faneru galima pakeisti medienos drožlių plokštėmis, OSB ar medienos plaušų plokštėmis.

naminio tiektuvo piešimasSurinkimas turi būti atliekamas ta pačia tvarka, kai namas pastatytas. Dugnas yra prisukamas prie apačios, tada – frontonai. Joms pritvirtinamas stogas. Pateikite tvirtinimo elementus prie medžio, kolonos arba bet kokios kitos aukštos konstrukcijos.

Related  Kas gali būti padaryta iš plastikinių butelių savo rankomis vasaros rezidencijoms, sodui ir virtuvės sodui

Matmenys paveikslėlyje yra apytiksliai ir juos galite keisti, tačiau nepageidautina, kad didelis tiektuvas būtų su vienos kampo įrašais, kad jis nebūtų kaip nuotrauka žemiau:netinkamai pritvirtinta šėrimo lovelė

Dėl tos pačios priežasties neturėtumėte pritvirtinti savo kūrinio tiesiai prie medžio kamieno arba storo filialo.

Kokį maistą reikia žieminiams paukščiams?

Dabar galite užsisakyti bet kokį paukščių tiektuvą savo rankomis. Lieka išmokti juos užpildyti ir kaip paruošti maistą, kad paukščiai būtų laimingi.

kukurūzų užpildyta lovelėPaukščių rinkimo maistas gali prasidėti jau vasarą. Surinkite ir išdžiovinkite arbūzų, melionų, saulėgrąžų, moliūgų, kanapių sėklas. Visos sėklos neturėtų būti kepti. Tuo atveju, jei bus supjaustyta išdžiovinta baltoji duona, varškė, sumaišyta su džiovinta duona, kad ji nebūtų klijuota kartu, nesūdyto riebalų, gilių, gurmanų, vyšnių. Geriamiesiems paukščiams rudenį džiovinti piktžolių krepseliukai, gulbės, varnalėšos, arklių rūgštynės.

Jei negalėsite paruošti maisto iš anksto, tai padarys paruoštų mišinių papūgos ir kiti dekoratyviniai paukščiai.

Negalite supilti sūro ir sugadinto maisto į lovelius, taip pat įdėti sūdytą bekoną, moldy duoną, sorą, keptas saulėgrąžų sėklas. Juodoji duona, pyragai, bejašai ir pica taip pat netinka.

Savo rankomis padėjęs paukščių tiektuvą, sutaupysite daug paukščių ir susipažinsite su jų linksmojo dainavimo šaltiniu. Soduose ir parkuose jie padės atsikratyti daugelio medžių kenkėjų.

Self-made feeders – video