gręžimas gręžiniais Jūs nusipirkote žemės sklypą su geru tvirtu namu, bet yra vandens tiekimo problema. Centrinė vandens tiekimo sistema jau seniai neveikia, o vanduo turi būti tiekiamas į vietą. Kaip išspręsti reguliarios vandens tiekimo klausimą ir ar galima ką nors padaryti visai? Išspręskite problemą, padėsime įrengti daką savo rankomis geriamam vandeniui. Straipsnyje jūs sužinosite, kokių veiksmų reikia padaryti, norint suteikti sodo skyrių gerą geriamąjį vandenį.

Gręžimo gręžinio padėties nustatymas

Visų pirma verta susipažinti su kaimynais ir sužinoti, kaip jie išsprendė vandens tiekimo problemą. Jei jie jau turi šulinių svetainėse, pažiūrėkite į jų vietą. Gali būti, kad kaimynai naudoja importuotą vandenį. Tokiu atveju jums reikės ištirti dirvožemio sluoksnius. Tyrimų rezultatai paprastai investuojami į statybos projektą. Iš dokumentų jūs sužinosite vandeningojo sluoksnio atsiradimo lygį ir paviršinio požeminio vandens srauto liniją.

Kitas žingsnis – nustatyti gręžimo vietą šalyje. Paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas žmonių vandens ieškojimo būdas yra rėmo metodas arba strypų metodas. Vyras turi savo rankomis išsikišusius du lenkus metalinius laidus. Bandant nekeisti rankų vietos, juda aplink svetainę. Vietoje, kurioje požeminis raktelis taps arčiausiai paviršiaus, laidai pradės suktis ir kirsti. Nustačiusi gręžimo vietą, reikia pasirinkti tinkamą šulinėlių tipą, tinkamą jums po vandeniu.

Teisingas dacho šulinio vietos, gylis ir medžiagos pasirinkimas yra garantas, kad pakankamas kiekis geriamojo vandens.

Šulinių rūšys

Nuo gruntinio sluoksnio gylio priklauso nuo gręžinio tipo ir gręžimo technologijos pasirinkimo.

Šulinių rūšys šalyje

1 – Neperšlampami pradmenys, 2 – vandens išsiurbti iš vadose, 3 – sėdi, 4 – gerai prie viršutinės vandeningojo sluoksnio 5 – vandeniui atspari dirvožemių, 6 – pirmasis vandeningojo sluoksnio 7 – artezinis vandens, 8 – gręžinio, 9 – smėlio pat.

Abisinijos šulinys yra įrengtas, jei vandeningasis sluoksnis yra nuo 3 iki 12 metrų gylyje. Du žmonės gali rankiniu būdu jį iškasti. Žmonėse tokia gręžinys vadinama adata. Dėl nedidelio vandens įleidimo gylio reikia ypač atidžiai nustatyti gręžimo vietą.

 Gerai adata turi būti taip toli nuo išmetimo, vasaros išleidimo angos, kanalizacijos vamzdžių.

Viena iš gręžimo galimybių gali būti gręžta tiesiai į rūsį po namu. Šiuo atveju bus lengva ir lengva surinkti vandenį net ir pačiomis stipriausiomis šalimis. Vasarnamių savininkams dangtį įrengia siurblys ir rankinis stulpelis.

Druskos adata

Kai vanduo yra aukštesnis nei 50 metrų, naudojamas smėlėtas duobutas. Tokios šulinio statyba dachoje turės būti atliekamas specialios įrangos pagalba. Labai gero vardo pavadinimas rodo, kad vanduo išgaunamas iš smėlio vandeningojo sluoksnio. Gaminamo vandens kokybė gali skirtis. Norint nustatyti geriamojo vandens tinkamumą, būtina atlikti sanitarijos ir epidemiologinės stoties analizę. Po to, kai gręžimas baigtas, siurblys su filtru nuleidžiamas į šulinėlį. Tai bus periodiškai pašalinta valymui.

Related  Vasaros dušas nameliu savo rankomis

Šulinio gręžimo procesas šalyje

Artezinis šulinys yra giliausias. Nepriklausomai nuo to gręžimo neįmanoma, todėl samdoma specialistų brigada, turinti galingą gręžimo įrenginį. Plast, vandens tiekimas į 50 m gylį. Didžiausias gylis šulinys 200 m. Jei nėra kaimynų šuliniai šio tipo, priima nutartį gręžti bandomąjį skylę nustatyti vandeningojo sluoksnio gylį. Siekiant sutaupyti pinigų, verta derėtis su kaimynais, kad gręžtu į vieną kelią į keletą namų. Kiekvienam yra pakankamai vandens.

Kas geriau yra šulinys ar gręžinys šalyje ir kokia iš šių rūšių tinka jums, jūs turite apsispręsti. Jei planuojate nenaudoti vandens dideliais kiekiais ir tinkamame dirvožemyje, sustabdykite šulinėlio, gręžinio-adatos ar smėlio pasirinkimą. Didelę vandens suvartojimą gali tiekti tik artezinis šulinys.

Gręžimo gręžinys šalyje

Specialistai naudoja specialius gręžimo įrenginius, o savo rankomis gręžkite šulinį, kad būtų paruošta gervė, gręžtuvas ir patikimas trikojis. Kaip gręžimo įrankį pasirinkite tvirtą ledlaužių.

Užsakymo tvarka:

 • keletas vamzdžių skersmens tipų;
 • vožtuvai;
 • galingas giluminis siurblys;
 • geros kokybės filtras;
 • Caisson.

Rankinis gręžinio gręžimas

 1. 1 etapas. Gręžimo aikštelėje kasti duobę, kurios kraštai yra 1,5 m ir 1 m gylyje. Dažykite vonią fanera ar lentomis.
 2. 2 etapas. Nustatykite trikojį virš gręžinio ir užfiksuokite gervę. Naudojant konstrukciją, sudarytą iš viename vamzdyje sujungtų strypų, sjamoji pakeliama ir nuleidžiama. Fiksuokite juostą su jungu.

Šulinio skersmuo priklauso nuo naudojamos siurbline įrangos. Pagrindinis reikalavimas yra laisvas siurblio judėjimas vamzdyje. Siurblio dydis turi būti 5 mm. mažiau vidinio vamzdžio skersmens.

Geriau drėkinti šulinį dachoje šoko metodu. Patartina tai padaryti kartu. Vienas pasukamas strypas, naudodamas dujinį raktelį, o partneris iš viršaus permuša jį peiliu. Pageidautina ištraukti ir valyti gręžimo kas pusę metro. Sūrių praėjimo metu sėjamoji gali būti pakeista, kad būtų lengviau dirbti ir pagreitintas procesas. Molio dirvožemius lengviau praeiti spiraliu gręžtuvu. Kietas gruntas su žvyro turiniu atlaisvina kaltinę. Smėlio sluoksniui naudokite šaukštą. Padedant krantinei, žemė pakeliama.

Related  Idėjos dekoruoti kambarius su popieriniais drugeliais

3 etapas. Pirmasis artėjantis prie vandeningojo sluoksnio požymis yra drėgnos uolos išvaizda. Tęskite darbą, kol gręžtuvas nepasiekia vandeniui atsparaus sluoksnio.

Na statyba name

baigė gerai

Pasiekę reikiamą lygį, eikite į vandens telkinio statybą šalyje. Geros kokybės filtras gali būti gaminamas rankomis. Tam reikia korpuso, perforacijos ir filtravimo tinklelio. Surinkite filtrų kolonėlę iš vamzdžio, filtro ir skiediklio ir nuleisk jį į šulinį.

Filtruokite gerai

Dabar reikia paruošti grubių smėlio ir smulkiagrūdžių gumbų mišinį. Įtraukite tarpo tarp vamzdžio ir šulinio sienos mišinį. Kartu užpilkite vandenį, kad praskalautų filtras.

Gręžinys

Gręžinys yra pagamintas iš sraigto išcentrinio siurblio. Išpylkite vandenį, kol paviršius bus švarus, skaidrus. Sūkurį pritvirtinkite prie saugos linijos ir nuleiskite jį į vamzdį. Dabar prie namų galima prijungti šulinį prie vandens šulinio.

Įranga statyboms

Pompos modelis ir galia gerai priklauso nuo korpuso dydžio, gręžinio gyliui ir jo atstumo nuo namo. Paviršiaus siurblys naudojamas šlapiajai gręžiniams. Visiems kitiems, reikia įžeminimo povandeninio modelio.

Specialistų patarimai

 • Sužinokite apie jūsų svetainės gruntinio vandens lygį.
 • Norėdami gręžti gruntą iki 5 m gylio, naudokite sodo grąžtą.
 • Geriau išsinuomoti mechaninį gręžimo įrenginį.
 • Vamzdyno ir vandens vamzdynas neturėtų pasiekti šulinio dugno ne daugiau kaip 0,5 m.
 • Įrengti ventiliacijos angas ant vamzdžio, kuris veda prie šulinio.
 • Užbaigus šulinėlį, ištirkite vandenį.

Dabar jūs žinote, kaip gręžti skylę savoje dagoje ir padaryti ją sūpynės. Pateikite savo šeimą geriamajam vandeniui kiekvienoje žmogaus dakoje. Svarbiausia – nebijoti ir nepaskirti giminaičių ir draugų paramos. Be jų labai sunku išspręsti vandens tiekimo problemą. Ir kaip jūs išsprendėte vandens problemą priemiestyje? Mes norime sužinoti apie jūsų patirtį. Palikite komentarą apie straipsnį.

Kaip treniruotis gerai (vaizdo įrašas)

Na statyba ant vandens (video)