kranasMiesto sąlygomis, kai yra patogumas, žmonės nemąsto apie jų vertę. Bet vis dėl kaimo, o kai susiduria su vandens trūkumu, kur ji yra gyvybiškai svarbi beveik visi poilsiautojai yra pasiryžusios surengti atostogų vandentiekio. Ir jei prieš tai pakanka kasti šulinį, šiandien kaimo namas gali tapti toks pat patogus kaip miesto butas. Nuo šiol nebereiksite vandens kaušeliuose. Siurblys gali išgauti vandenį iš bet kokio gylio, o vamzdžių sistema tiekia namuose ir lovoms gyvybingą drėgmę. Išliks tik savo viduje sukurti vandens vamzdį šalyje.

Priemiesčio vandens tiekimo įrenginys

Vasaros vandens tiekimo sistema, leidžianti sodo savininkui naudotis visomis šiuolaikinės civilizacijos teikiamomis galimybėmis, yra tokia įranga:

 • vamzdynas su jungiamųjų detalių ir vožtuvų rinkiniu;
 • siurbline įranga;
 • įranga slėgiui stebėti sistemoje;
 • saugoma elektros sistema;
 • filtrai, skirti valyti iš šaltinio esantį vandenį;
 • vandens šildytuvas.

Vandens tiekimo sistemos šalyje ir įeinančio įrangos sudėtį ji daro įtaką ne tik norus ir poreikius svetainės savininkas, bet ir topografija, esamą ar planuojamą vandens šaltinio ir daugelio kitų veiksnių sudėtingumą.

Centralizuota vandens tiekimo sistema

Jei šalia aikštelės yra pakankamas slėgis centralizuotame vandens tiekimo tinkle, vandentiekis į sodą nebus sudėtingas. Dviratininkas turi atlikti išorinį ir vidinį vamzdyno išdėstymą ir prijungti jį prie greitkelio. Jei galvoje nepakanka, turėsite įsigyti papildomų siurblių arba ieškoti kito vandens šaltinio.

Mine gerai priemiesčio zonoje

Jei vandens gylis aikštelėje neviršija 10 metrų, kaip šaltinį galima naudoti duobę.

 • Statybos privalumai yra paprastumas ir santykinis pigmentas šaltinio, gebėjimas savarankiškai jį aptarnauti.
 • Labai ribotas vandens sunaudojimas.

Prieš naudodamiesi vandens vamzdžiu į sodą iš šulinio, turite tiksliai sužinoti, ar jiems pakaktų vandens kiekio pakanka.

Santechnika nuo šulinio

Jei garsumas yra pakankamas, gylyje iki 8 galite įdiegti santykinai pigų ir lengvai prižiūrimą paviršiaus siurblį.

Šaltinis – vanduo gerai

gręžimas gręžiniaisVietose, kur požeminis vanduo yra mažesnis nei 10 metrų, savininkas turėtų geriau galvoti apie gręžinį. Priemiesčio vandens vamzdžiui, kuris tiekiamas iš gręžinio, povandeninio siurblio ar galingesnio kompleksinio siurblio, įsigyjama. Ir nors ši galimybė yra šiek tiek brangesnė, tačiau sprendimas daugelį kartų bus atsipirks, o šulinys bus nenutrūkstamai tiekiamas šeimai daugelį metų bet kuriuo metų laiku.

Related  Kaip padaryti mažą šiltnamį sėjinukams?

Priklausomai nuo šaltinio gylio vanduo tiekiamas tokia įranga:

 • Paviršiaus siurblys, naudojamas gylyje, mažesnio nei 8 metrai;
 • Povandeninis siurblys, palaikantis galą 20 metrų gylyje;
 • Šiuolaikinė siurbline.

vandens paėmimo galimybės

Sezoninis vandens vamzdis šalyje savo rankomis

polipropileno vamzdžiaiVasaros vandens tiekimą lengviau, nes be pernelyg didelių darbo ir problemų gali būti naudojamas sodo sezono aukštyje. Tokia konstrukcija gali būti nuimama arba pastovi.

Šiuo atveju vamzdžių ar žarnų klojimas gali būti atliekamas dviem būdais:

 1. Vandens vamzdis eina palei dirvos paviršių. Neabejotinas šio sprendimo privalumas gali būti laikomas greitu įrengimu ir vėlesniu išmontavimu sezono pabaigoje. Minus sistema – rizika susidurti dažnai sugedus.
  Vamzdyno klojimo metu galima gauti vandens visais skyrių taškais, nesukeliant jokio judėjimo problemų. Pagrindinis tikslas šios šventės yra vandens vamzdis laistymo augalų, todėl dažnai gaminamos iš sodo žarna, sujungiant juos tarpusavyje su plieno ar plastiko adapteriai. Sezono pabaigoje vanduo nusausinamas, vandens vamzdis išmontuojamas, o siurblys pašalinamas.
 2. Vamzdžiai yra sumontuoti žemėje giliai, o kranai yra ant paviršiaus. Šis priemiesčio vandentiekis yra patikimesnis, jis netrukdo naudoti priemiesčio zoną ir prireikus gali būti greitai suremontuotas ar išmontuotas. Siekiant užtikrinti, kad vandentiekis ant dachos ilgai tarnavo, šaltuoju oru prasidėjo vanduo visada nutekėtų iš vamzdžių.
  Norint tai padaryti, montavimo metu reikia šiek tiek pakreipti. Mažiausiame taške yra vožtuvas, kad vanduo netrukdytų dujotiekio užšalimo metu. Dėl požeminių vamzdžių nuleidimo žarnos nenaudojamos. Čia bus tinkami plastikiniai vamzdžiai. Vasaros vandens vamzdžio jungtys negali viršyti 1 metro gylio.

Vandens tiekimo funkcijos šalyje žiemą

Jei vandens vamzdis turėtų būti naudojamas ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku, tai turės būti vertinamas daug rimčiau. Tokia vandentiekio vamzdis kaimo namuose turi kapitalą, veikiantį per metus, ir reikalauja privalomos izoliacijos nuo šaltinio ir praktiškai prie katilo.

Related  Rankų amatų gaminių originalumas

Koks yra geriausias vandens tiekimo būdas?

Šiandien yra dvi vertingos galimybės:

 1. Polipropileniniai vamzdžiai. Jie yra gana brangūs, jų montavimui reikės specialios litavimo priemonės. Tačiau šiuo atveju galite sutaupyti aparatūros. Jungtys yra patikimos ir nepažeidžia bet kokių eksploatavimo sąlygų.
 2. Polietileniniai vamzdžiai. Dėl mažesnės paties medžiagos kainos, turėsite išleisti pinigus įsigydami priedus, kad sukurtumėte sistemą. Susidėvėjimai gali sukelti nutekėjimą esant temperatūros pokyčiams.

Šiandien metaliniai vamzdynai yra gana retai dėl jų mažo atsparumo korozijai.

Video patarimai dėl tinkamo vamzdžių pasirinkimo:

Į vandenį prie pastato žiemą yra ne iš tam dėl užšaldymo, atlikti savo izoliaciją, pavyzdžiui, naudojant polietileno putų.

Jei naudojate vandens tiekimą šalyje ir žiemą, tuomet reikia izoliuoti ne tik dujotiekį, bet ir vandens šaltinį.

Šulinys yra izoliuotas žiemą ir, jei įmanoma, išmeta sniegą. Montuojant paviršiaus siurblį, būtina įrengti šildomą duobę siurblinei įrangai montuoti. Žiemos sąlygoms izoliuoti ne tik vandentiekis, bet ir nuotekų sistema, kurioje yra nuimtas vanduo.

Priemiesčio vandens tiekimo schema

Tai geriau, jei vandens vamzdžio klojimas būtų įvertintas jau projektavimo etape. Bet jei taip neįvyks, neužmirškite visų būtinų procedūrų. Pirma, išmatuoti reljefą, pažymėti ateities ryšių perėjimą, išaiškinti vandens poreikį ir parengti vamzdžių ir mechanizmų išdėstymo schemą. Remiantis tuo, galima apskaičiuoti įrangos poreikį ir jį įsigyti. Čia yra pirmenybė ilgalaikio polipropileno vandens vamzdžiai, kurie yra tiesiog pritvirtintas prie visų paviršių, net ir be baimės siūlių storio sienų.

vandentiekis iš šulinio

grandinė iš šulinio

Priemiesčio vandens tiekimo schemoje būtinai turi būti atsižvelgiama į būtiną nuolydį prie šulinio ar šulinio.

Teritorijose, kuriose žiemą žemė iš esmės užšąla, dujotiekis išdėstomas bent 20 cm žemiau šio lygio.

Priemiesčio vandens tiekimas

Pirma, atliekami visi kasinėjimai, praeinant tranšėjoje nuo šaltinio iki vamzdžio įvedimo į namus. Panardinamasis siurblys sumažino į gręžinio arba gerai, arba paviršius montuojamas arti šaltinio izoliuoti įdubą, arba kaip siurblinės, montuojamas pastato ar kito šildomas aplinkoje.

Related  Žingsnis po žingsnio instrukcija kiaulių gamybai iš plastiko butelio

Be to, jei reikia, įrengiama sistemos stebėjimo įranga ir siurblys į vamzdynų sistemą. Tada magistralinis kelias vedamas į namą ir į kitus analizės punktus.

vamzdžių šilumos izoliacija

Norėdami įjungti siurblio įrangą ir bateriją, geriau uždėkite apsaugotą kabelį. Įrengiant vasaros ir žiemos namus, elektros tinklo saugumas yra privalomas, todėl negalima išvengti sandarių jungčių ir drėgmei nepralaidžių įžemintų lizdų.

Prieš įvesdami į namus vandens vamzdį, įrengiamas avarinis užraktas. Patikrinus priemiestinio vandens vamzdžio veikimą, tranšėjos yra palaidojamos ir perduodamos vamzdyno statybai namo viduje.

Vidaus vandens tiekimas

Norint naudoti vandens vamzdį buvo pats patogiausias, negalima išsiversti be karšto vandens. Tai galima padaryti naudojant elektros arba dujų srauto ar saugojimo tipo įrenginius. Vasaros sąlygomis labiau pagrįsta naudoti elektrinį vandens šildytuvą, anksčiau apskaičiuoti šeimos poreikį ir pasirinkti tinkamą bako talpa.

elektros instaliacijos schema

Vamzdynas, pagamintas iš polipropileninių vamzdžių, dėl šios medžiagos didelės eksploatacinės savybės netrukus reikės remontuoti. Vamzdžiai yra lengvai montuojami, atsparūs temperatūros pokyčiams, o sąnarys nepraranda savo vientisumo ir per šaltas dienas.

nuotrauka kaimo namuose

Jei katilą planuojama sumontuoti šalies vandens tiekimo sistemoje, geriau pradėti montavimą su plėtimosi indu ir vandens šildymo įranga.

Organizuojant priemiesčio vandens tiekimą, būtina rūpintis vandens švarumu ir saugumu. Norėdami tai padaryti, mėginys iš šaltinio turi būti pateiktas analizei, kurio rezultatai nustato daugiapakopę filtravimo sistemą.

Kaip vandens tiekimas šalyje (video)