apšvietimasSėjinukų apšvietimas yra vienas iš svarbiausių klausimų, per kuriuos vadovai pradedantiesiems, pradedantiesiems sodininkams ir sunkvežimių ūkininkams kasmet, ir patyrę verslo vadovai. Papildoma šviesa daugeliu atžvilgių lemia sveikų ir stiprių augalų vystymosi sėkmę.

Papildomo apšvietimo privalumai:

 • dienos šviesos valandų pratęsimas, o tai ypač svarbu ankstyvuoju sodinukų auginimu;
 • papildoma šviesa užtikrina augalų apšvietimą, taip užkertant kelią augalų ištempimui ir jų bjaurumui;
 • suteikiant augalams reikiamą spektrą, užtikrina jų palaipsnį plėtrą suaugusiesiems.

Praktika patvirtina visų kultūrų sėjinukų transplantacijos būtinybę ir svarbą. Geriau paryškinti sodinukus – tai sudėtingesnis ir daugialypis klausimas.

Augalai, kurie nuolat akcentuojama auga daugiau Hardy stiprus, tvirtas ir atsparus patogenų įvairių infekcijų, ir padidina per augalų derlių.

Svarbiausia yra maksimali apšvietimo apšviestumo įtaka natūraliam saulės spindulių spektrui.

Svarbiausi spektrai spinduliai yra raudona šviesa, atsakinga už augalų augimą ir vystymąsi, ir mėlyna, kuri užtikrina tinkamą ląstelių vystymąsi. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojama pasirinkti šių dviejų spektrų šviesos elementus.

Apšvietimo spektro įtaka augalų augimui

Šioje diagramoje matome, kad raudoname spektre fotomorfologija (vaisių formavimas) yra maksimali! Taip pat reikėtų atsižvelgti projektuojant siužetų šviestuvus! Daugiau dėmesio skirkite raudonam spektrui!

Pagrindiniai būdai pabrėžti sodinukus namuose

Tarp iki šiol pateiktų variantų, organizavimas pabrėžia šiuos būdus:

 • apšvietimas sodinukams ant palangės be žibintų;
 • papildomas sodmenų apšvietimas su skirtingų tipų lempomis.

Kiekvienas metodas turi privalumų ir trūkumų, kurie daugeliu atžvilgių lemia šio ar tokio apšvietimo pasirinkimo sritį.

Apšvietimas be žibintų naudojimo

apšvietimas sodinukams ant palangėsLangų apšvietimo organizavimui dažnai naudojama paprasta konstrukcija iš kartoninės dėžutės. Dėžutė pašalina viršuje ir šone, paliekant mažas puses. Visas šis dizainas yra įklijuotas folija ir įdedamas už augalų. Saulės šviesa, praeinant pro langą, patenka į foliją ir atsispindi augaluose, užtikrinant visapusišką kultūros apšvietimą.

Toks metodas yra ir ekonomiškas, bet gana efektyvus. Tačiau reikšmingas trūkumas neleidžia taikyti šią techniką, kai didelės plantacijos – in debesuota arba šiaurinėje pusėje namo nėra pakankamai šviesos ir folija negalės kompensuoti spalvinimas. Tokiais atvejais negalima išsiversti be žibintų.

Lempos

lentynos, skirtos sodinukams su apšvietimu ant palangėsPaprastai patinkinkite, kad sodinukai būtų rodomi rankomis. Už tai pakanka:

 • organizuoti erdvę – nešioti palangę, pastatyti stalus kambaryje, pastatyti stalą;
 • pateikti žibintų tvirtinimo detales – įvairius kabliukus, savaeigius “ausis”;
 • ištraukite laidą iš fiksuoto elektros tinklo ar generatoriaus.

Svarbiausias apšvietimo įrengimo procesas yra tinkamų lempų parinkimas. Sodininkams jų eksperimentuose taikomos:

 • Aukšto slėgio natrio lempos. Užtikrinti stabilų šilta šviesa, kuri yra naudinga sodinukai, bet lempos reikalauja papildomos įrangos (Power reguliuotojus) ir turi reikalo aukštą kainą, kuri yra proporcinga vidutiniam derliui augintojui.
 • Phytolamps. Puikus sprendimas apšvietimui – violetinės-rožinės lempos asortimentas yra idealus augalams, tačiau tai labai kenksmingas žmonėms, todėl rekomenduojama tokius žibintus tiekti specialiu reflektoriumi.
 • Natrio metalo halogeno elementai. Taip pat gana prieinamas ir efektyvus būdas papildomai apšvietimo įrangai, bet vis tiek spektre yra labai mažai mėlynos spalvos, ir todėl, kad augalus sunku išsivystyti ir suktis.
 • Fluorescencinės lempos. Šios fluorescencinės lempos daugeliu atžvilgių yra geros, bet vis tiek jų šviesa yra per šalta ir todėl prasta raudoname spektre.
 • Klasikinės kaitrinės lempos. Jie yra vieni iš labiausiai nenaudingų apšvietimo būdų. Šviestuvai labiau tinka kambario šildymui, o ne apšvietimui.
 • LED šviestuvai. Šios lempos tipai yra vieni labiausiai perspektyvių, turintys daug funkcijų, apie kurias turėtumėte kalbėti atskirai.

LED žibintų privalumai sodinukams

Sidabro apšvietimas su LED lemputėmis suteikia sodininkui ir augalams daugybę neginčytinų pranašumų, kuriuos verta paminėti:

 • Kuriant šviestuvą, galite sujungti du svarbiausius spektrą – mėlyną ir raudoną – ir sukurti idealią sodinukų lemputę;
 • Šviesos diodai yra gana prieinami ir jų nedidelės kainos greitai atsiperka;
 • LED lemputės sunaudoja mažiausią elektros energijos kiekį, bet gamina pakankamai šviesos – iki normalaus 6000 liuksų vystymosi;
 • paprastas montavimas ir paprastumas, laimėjo milijonų sodininkų meilę.

Šviesos diodai yra modernios medžiagos, kurios aktyviai naudojamos gyvenime ir gamyboje. Gana efektyviai naudoti LED lemputes ant sėjamųjų lentynų – jie gerai apšviečia plotą ir oras nešildo.

Rankinis LED lemputėLED lempos diegimui nereikia turėti specialių įgūdžių ar specialių žinių.

Norėdami sukurti juostos šviesos diodą, jums reikės:

 • Raudona ir mėlyna LED;
 • termiškai pastą, ją galima pakeisti karštu kliju, bet tai brangesnis;
 • bazė – aliuminio gabalas, baldų profilis, bet kokia improvizuota medžiaga iki senojo valdovo;
 • vairuotojas ar maitinimas – jis užtikrina esamą stabilumą ir tinkamą įtampą;
 • laidas ir kištukas.

Siekiant optimalaus sodinukų apšvietimo, rekomenduojamas 2 raudonos ir 1 mėlynos spalvos juostos sekos juostos šviesos diodais.

Jie jungiami kartu su litavimo ir išvedimo į vairuotoją, kuris atitinkamai jungiasi prie jungiklio ir kištuko. Juosta tvirtinama varžtais, dviguba juosta ar kniedėmis ant paruošto paviršiaus. Po to jis sumontuojamas į vieną grandinę su vairuotoju, laidu, jungikliu ir kištuku.

Lentynėlė su apšvietimu

Iš lentynos statybos neatsižvelgiama daug laiko, bet bus žymiai sutaupyti erdvę pagal sodinukai pateikdamas konteinerius su dirvožemiu ir sodinukai kelių pakopų.

Lentynų gamybai galima naudoti kaip metalinį kampą ir medinę siją, apdorotą dėmėmis arba išgraužto iš parazitų. Savisriegiai sraigtai ar varžtai naudojami medžiagų tvirtinimui kartu.

Dizainas yra labai paprastas – lentynos su tuščiaviduriais dėžėmis. Stovo ilgis ir plotis tiesiogiai priklauso nuo sodinukų dydžio. Rekomenduojama įdiegti ne daugiau kaip 3 eilutes aukščio. Kiekviena eilutė apšviestos savo šviestuvu, užfiksuoto viršutiniame augalo dėžutėje.

Ką geriau žibintai paryškinti sodinukus, kiekvienas sodininkas nusprendžia pats. Kažkas mėgsta fluorescencines lempas, o kai kurie žmonės mano, kad LED lemputės yra geriausios. Atlikite eksperimentus ir žiūrėkite savo augintinius, rasti patogų būdą auginti sodinukus. Galų gale sodininkystė – tai visų pirma malonumas!

Vaizdo įrašas: LED lempos privalumai sodinukams

Šiame vaizdo įraše patyręs sodininkas Valerijus Medvedevas džiugina sodinukus ir įrodo, kad LED žibintai sodinukams yra geriausias pasirinkimas!

Vaizdo įrašas: paprasta LED lempos montavimas savo rankomis