krásny vták v záhrade pre vtákyV zime nie je ľahké, aby pečenie získalo potravu pre seba pod snehom. Môžu im pomôcť tým, že vtáčie krmítko s vlastnými rukami. Prineste tejto vzrušujúcej práci vašim deťom. Počas procesu spoločnej práce sa deťom dá povedať, aké dôležité je kŕmenie vtákov v chladnom období, aké potraviny sa majú naliať a aké vtáky prichádzajú do kŕmenia v zime.

Prečo je dôležité kŕmiť vtáky v zime?

drevený podávačOrnitológoví vedci citujú takéto čísla: z každých desiatich prsníkov na zimu zomrelo deväť, väčšinou z hladu. Metabolizmus v prípade vtákov je navrhnutý tak, aby bolo potrebné jesť počas celého denného svetla, a v chlade je potrebných viac kalórií na udržanie života. Dobre napojený vták udržuje teplo až do rána bez problémov a hladní majú malú šancu prežiť mrazivú noc. Obzvlášť malé jedlo je v druhej polovici zimy, kedy väčšina bobúľ a ovocia je už jedená alebo pokrytá snehom.

Podávač je pomerne jednoduchý, takže je sám, ušetríte veľa života vtákov, ak nezabudnete naplniť ho včas.

Aké vtáky možno vidieť v zime na koryte

Zimné vtáky v našich záhradáchV centrálnej časti Ruska lieta viac ako desať druhov vtákov do kŕmnych žľabov. V mestách sú častejšie kozy, vrabci, holuby, vrany. Vo veľkých parkoch, záhradách, na okraji alebo na vidieku môžete vidieť na podávači ďatle, zlaté hviezdice, voskové vosky, orechy, húsenice, múky a mnoho ďalších vtákov. Najčastejšími návštevníkmi vtáčej jedálne sú kozy – veľké so žltými prsníkmi a čiernobielou Moskvou a ich najbližšími príbuznými – blankytnou a princovou.

Kŕmenie rýchleho občerstvenia z plastovej fľaše

podávač z plastovej fľašeNapriek nepredstaviteľnému vzhľadu sú žľaby plastových fliaš najčastejšie viditeľné na stromoch. Môžu byť vyrobené z ľubovoľného kontajnera, ale je lepšie vybrať si priehľadný plast, aby ste mohli vidieť, ako sa vyprázdňovač podáva. Majú veľa výhod:

  1. Nepotrebné plastové obaly sa nachádzajú v každej domácnosti. Namiesto toho, aby ste ich doplnili o odpadky, môžete urobiť užitočnú vec.
  2. Na výrobu takého podávača potrebujete len kuchynský nôž alebo administratívny nôž a kus lana. Čo chcete urobiť čo najdôležitejšie – označte riadok značkou a dajte ju deťom – nenechajte ich nakresliť budúci podávač. Takáto nádherná vtáčia jedáleň bude jasne viditeľná na bielom snehu a nebudete si ju chýbať, keď pridáte jedlo.
  3. Podávač z plastových fliaš môže byť vyrobený z niekoľkých rôznych tvarov a typov. Starostlivo sledujete prichádzajúce vtáky, môžete vidieť nedostatky v dizajne a bez problémov vytvoriť nový.

Related  Koopery na sliepky majú vlastné ruky doma

A nakoniec, osoba s akýmikoľvek zručnosťami môže ľahko a rýchlo urobiť takúto jaskyňu. Deti dospievania môžu byť poučené, aby ich robili sami.

Dôkladne opláchnite kontajnery zo silne vonných kvapalín. Vtáky majú jemný pocit vône a ich ostrý zápach ich môže vydesiť. Je lepšie vziať kontajner z fľaškovej vody.

Najjednoduchšou možnosťou je vyrezanie veľkého otvoru v bočnej stene fľaše. Nemalo by sa robiť príliš vysoko, aby sa podávač nestal pascou. Spodok by mal zostať niekoľko centimetrov. Veko na fľaši by malo zostať, aby sa zabránilo vniknutiu snehu a dažďovej vody cez krk. Vyberte miesto pre podávač tak, aby mačky a iné zvieratá nemohli skočiť do zeme alebo vyliezť cez hrubú vetvu. Súčasne by mala byť fľaša dobre upevnená.

V krmivách by malo byť vždy množstvo potravín. Uistite sa, že jedlo nekončí.

vtáčie podávačZaujímavé a pohodlné je dizajn niekoľkých obrátených fliaš, namontovaných na drevenej palete. Umožňuje súčasne podávať viac vtákov rôznymi krmivami.

Ako urobiť jaskyňu zo stromu

domáci vtákUrčite si urobil pár kúskov plastových fliaš a zavesil ich do parku alebo do záhrady. Teraz môžete mať zložitejšiu úlohu a vytvoriť vtáčie podávače s vlastnými rukami vyrobenými z dreva. Najjednoduchším a najdostupnejším materiálom je preglejka. Je odolný a odolný voči vlhkosti. Pre prácu budete potrebovať:

  • list preglejky vhodnej veľkosti;
  • drevené lamely;
  • ceruzka;
  • skladačka;
  • kladivá;
  • klince alebo skrutky;
  • skrutkovačom alebo skrutkovačom.

Preglejka by mala byť rozrezaná do skladačky podľa rozmerov uvedených na fotografii nižšie. K takému vŕtaču na vtáky je žiaduce, aby pozdĺž obvodu dna porazil latky tak, aby sa krmiva z neho nevyliala. Preglejku je možné nahradiť drevovláknitými doskami, OSB alebo drevovláknitými doskami.

výkres domáceho podávačaMontáž by mala byť vykonaná v rovnakej postupnosti, v ktorej je dom postavený. Spodná časť je naskrutkovaná na spodnú časť, potom na konštrukciu. K nim je pripevnená strecha. Zabezpečte upevnenie na strome, stĺpiku alebo inú vysokú štruktúru.

Related  Ako si vyrobiť granulátor pre domáce krmivo s vlastnými rukami a akú je cena nového

Rozmery na obrázku sú približné a môžete ich zmeniť, ale nie je žiadúce, aby ste vytvorili veľký podávač s jedným rohovým stĺpikom, aby sa nezobrazil ako na obrázku nižšie:nesprávne pripevnené kŕmenie

Z toho istého dôvodu by ste nemali pripojiť svoje umelecké dielo priamo k kmeni stromu alebo k hrubému vetvi.

Aké potraviny potrebujú zimné vtáky?

Teraz môžete vytvoriť akýkoľvek vtáčovaný podávač s vlastnými rukami. Zostáva sa naučiť, ako ich naplniť a ako pripraviť jedlo tak, aby boli vtáky šťastné.

kukurica naplnený žľabZber potravy pre vtáky môže začať už v lete. Zber a sušenie semien melóna, melóna, slnečnice, tekvice, konope. Všetky semená by sa nemali vyprážať. V prípade pôjde o rozdrvený sušený biely chlieb, tvarohový zmiešaný so sušeným chlebom tak, aby sa nelepil, nesolený tuk, žaludy, klastre horského popola, vápenec, čučoriedka. V prípade vtákov z jesenných jabĺk vysušených zväzkoch burín – žihľavy, labute, lopúch, korytnačka.

Ak nemôžete pripraviť jedlo vopred, urobia hotové zmesi obilia pre papagáje a iné okrasné vtáky.

Nemôžete nalievať slané a pokazené potraviny do žľabov, vrátane vloženia soľnej slaniny, plesnivého chleba, proso a smažených slnečnicových semien. Čierny chlieb, koláče, belyasha a pizza tiež nie sú vhodné.

Potom, čo ste si vyrobili vtáčie krmivo s vlastnými rukami, ušetríte veľa vtákov a stretnete sa s prameňom na ich veselý spev. A v záhradách a parkoch pomôžu zbaviť sa mnohých škodcov na stromoch.

Samočinné podávače – video