nutria v klietkeObsah živín v zajatí by mal poskytnúť pohodlné bývanie zvieratám a vhodnú starostlivosť o ne. Vybavením miesta údržby – buniek pre orechy je potrebné vziať do úvahy spôsob života zvierat. Z klimatických podmienok v regióne závisí od toho, ako je potrebné bunku zohriať. Na údržbu zvierat používať komplex – paddock, jedáleň, bazén.

Typy a vlastnosti buniek pre živiny

klietka pre nutriaOd správanie v zajatí nutrie pripomína králika, ale vyžaduje aspoň malý bazén v lete, v zime v chladných oblastiach, zahŕňajú, bez toho aby Nutrie plávanie. Ak sú bunky viacúrovňové, nie je možné usporiadať paddock, potom sú vybavené dvojitým dnom a automaticky dodávajú vodu pre postupy.

V zime nie je nutria kúpaná vo vonkajšom bazéne, ak je voda pokrytá ľadovým koláčom. Samotné zvieratá sa nebojí ťažkých mrazov, šetria pokožku. Paže a chvost mrazu, dokonca aj s miernym poklesom teploty.

Bunky pre nutria sú postavené podľa potrieb:

 • obsah dospelých na reprodukciu;
 • chov mladých zvierat;
 • pestovanie mladých zvierat.

nutria jesťDospelé stádo pozostáva z rodín pozostávajúcich z niekoľkých žien a mužov. K dispozícii sú aj klietky pre matky s mláďatami. Dom by mal byť teplý s prechádzkou a bazénom.

Zvieratá z mladých zvierat sú umiestnené v klietkach s minimálnymi vymoženosťami, mali by sa poskytnúť prístrešky, výbehy a miesto na kŕmenie.

Ak chcete nahradiť staré orechy zo šľachtiteľského chovu, zostane najviac vyvinutá s požadovanou farbou pokožky. Oni sú držaní v komfortných podmienkach, pretože sa pripravujú na reprodukciu.

Požiadavky na usporiadanie buniek na orechy:

 • je nutné bunku rozdeliť na kŕmne a hniezdne oddelenie;
 • Prístup do vnútra pre údržbu – otvorená strecha klietky;
 • ochrana konštrukcií pred ohybom kovovou sieťovinou;
 • zahrievanie buniek pri nižších teplotách;
 • dodržiavanie hustoty bunkovej populácie;
 • Napájacie misky a kŕmne žľaby sú pevne pripevnené.

Miesto hniezdenia priestoru musí mať mäkkú handričku a dvorček priestor a jedálne podlaha bola pokrytá plechom alebo konštrukcie s betónovou mazaninu. Dvere medzi komorami a oplotené vstupných dverí na bazén, zavesené na hornom závese, takže sa voľne otvorený v smere pohybu zvieraťa.

Related  Spôsoby používania plastových fliaš v moderných chatách

Zhromažďujeme dom pre nutria

domácej klietkyKaždý môže urobiť klietku pre nutria sám. Budeme stavať prenosný dom, aby zvieratá na ulici v lete a presunúť ich do teplej miestnosti v zime. Aby ste zabránili úniku domácich zvierat, je vnútorná výstelka stien vyrobená z kovového pletiva. Výkonné rezačky nutria ľahko rozpadajú strom, ale nemôžu mať kovový drôt. Budeme stavať klietku pre nutria, ako na fotografii, ako je popísané.

Materiály a nástroje:

 • dosky z modřínu, preglejkové dosky;
 • tepelne izolačný materiál;
 • mriežka s článkom 2,5 cm a hrúbkou drôtu 5 až 6 mm;
 • mriežka na podlahe, bunka do 1,5 x 4,5 cm;
 • bridlicové plechy z plechu;
 • náradie, markízy a tvarovky.

Praktickí majitelia často nakupujú železné šrotové výrobky v mieste príjmu šrotu. Tam nájdete dobré a vhodné siete, obrubníky, kovové tyče, ktoré platia oveľa menej ako na recyklovateľné.bunkový výkres

Použitím výkresov bunky pre orechy nakrájajte obrobky. Miesto spánku bez okien, ale s dierou asi 20 * 20 cm.

Poradie výstavby domu:

 1. Pripravíme sendvičové panely z vonkajších vrstiev dosiek a podšívky z izolácie. Výstuhy slúžia ako rám, vnútorné koľajnice, na ktorých je ohrievač pevný. Trojvrstvové panely sú upevnené dohromady, tvoria rám z troch strán, štvrtý – mriežka.
 2. Pre letný dom postavíme stavbu z mriežky a upevníme ju na kostru z drevených tyčí.
 3. Všetky drevené časti sú zo strany bokov pokryté bridlicou, kovom alebo sieťkou.
 4. Strecha by mala byť otvorená pre starostlivosť o zvieratá, použitá konzola je zavesená.
 5. Zabezpečíme dvere alebo otvory pre voľný pohyb malých zvierat. V jedálni zabezpečujeme kovové žľaby – kŕmne žľaby a nápojové misy. Aby sme šetrili priestor, posilňujeme ich pozdĺž stien.
 6. Celá konštrukcia je vybavená výsuvným podnosom pod oká pre čistenie výkalov.

Klietka je pripravená, môžete ju použiť v zime av lete, ale v lete budete určite potrebovať bazén na plávanie a výkaly. Áno, robia svoje fyziologické postupy, kde sa kúpajú. Preto musí byť voda často obnovovaná. Pozrite sa na video o tom, ako sú na farme usporiadané klietky na orechy:

Related  Ručná plečka na zemiaky

Letný obsah živín by mal byť usporiadaný približne ako na obrázku.

dom s bazénomZostup do bazénu je nevyhnutne hladký, samotné miesto sa nachádza s miernym skreslením. Bazén môže byť železobetónový alebo kovový žľab usporiadaný v zemi. Voda by mala byť pravidelne aktualizovaná tak, aby sa nestala zmätenou kaluží.

V zime farmári nedávajú pitnú vodu a nahradia ju šťavnatými krmivami. Tým sa zabráni vzniku nadmernej vlhkosti v miestnosti.

Ak jedna bunka nestačí, dizajn sa dá zdvojnásobiť, s bežnou dlhou stenou. Tým sa ušetrí priestor v teplej miestnosti. Pre ženu s mláďatami je potrebná štruktúra bez chôdze, dvojdielna, veľkosť 100 x 80 cm, výška prednej steny musí byť najmenej 70 cm. Existuje veľa možností na vytvorenie klietky pre živiny obytných domov. Na zostavenie klietky z hliníkových rohov a mriežky je možné, aby boli vedené priloženými výkresmi.

klietka s pešou zónouDvojsekónová bunka a klietka s pešia zóna

V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy, že klietka je umiestnená na stojane, zospodu je umiestnený zásobník na zber odpadu. Obsah živín vo viaczložkových bunkách je povolený. Toto usporiadanie vám neumožňuje organizovať všeobecné pešie a plávanie.

Tento článok predstavuje varianty buniek pre živiny obsiahnuté v rôznych podmienkach. Každý majiteľ zvierat nájde svoj spôsob usporiadania s ohľadom na počet kŕdľov a klimatické podmienky. Základné princípy udržiavania živín sú vždy rovnaké – čistota v hniezde, čerstvé potraviny a dostupnosť vody na kúpanie v lete.

Video o vytváraní viacúrovňových buniek pre nutria