jablkový pomarančový džúsKompot z jabĺk – obľúbené liečenie pre mnohých od detstva, príjemná ľahká chuť tohto nápoja má mnoho obdivovateľov. Prečo nepridávať novú bankovku do kytice? Kompot z jabĺk a pomarančov na zimu bude vynikajúcou alternatívou k klasickej receptúre. Nápoj sa ukáže ako voňavý, chutný a veľmi užitočný. Ak si myslíte, jablkový kompót “deflácie”, chcú viac zaujímavé a bohatej chuti, potom sa pridá pomarančový nápoj, budete objavovať nové kulinárske obzory.

Všeobecné princípy prípravy kompótov z jabĺk s citrusmi

Než začnete pripravovať kompót, musíte venovať pozornosť niekoľkým jemnostiam prípravy nápoja z jabĺk a pomarančov. Odporúčania sú užitočné najmä pre začiatočníkov, ktorí sa iba učia jemnosti varenia.

jablká na kompótuPlody, o ktorých hovoríme v tomto článku, majú dostatočný obsah kyseliny, preto pri príprave kompótu sa vo väčšine prípadov neuskutočňuje sterilizácia.

Jablká by mali byť pevné, aby sa počas infúzie plody nerozlišovali. Rozsiahla “Antonovka” sa nezmestí, rýchlo sa “deformuje” v kompóte.

Ak pre vás je dôležité nielen chuť, ale aj druh nápoja, vyberte nie jeden, ale dva alebo tri multi-farebný jablká získať, napríklad, kombinácia červenej a zelenej jablká a oranžovej pomaranča.oranžová pre kompót

Slúžiť navyše zvlášť kompót konzervovaného ovocia, prípravu nápojov, keď ich budete potrebovať krásne vynímať, odstráňte semienka, šupkou pomarančovú kôru a bielu vrstvu naspodku.

Pred pitie je lepšie filtrovať nápoj.

Príprava na prípravu kompótu

panvica pre varenie kompótNa prípravu budete potrebovať veľké množstvo potu – hliníka alebo smaltu, nôž, doštička na ovocie, váhy a meracie nádržku na vodu. Jablká možno rezať bez doštička, ale pomaranče “pozastavený” prerušil nepríjemné – tak úhľadné kúsky to nechápem. Tiež budete potrebovať špeciálny capron čiapku s otvormi na odvod kompót a “twist”.kľúč a plechovky pre šitie

Dym dobre umyte a vysušte, sterilizujte viečka.

Pripravte ovocie vopred, aby bolo možné po umytí vysušiť. Vyberte si nie zhnité, tvrdé ovocie. Nerežte príliš tenké jablká – budú prevedené na kompót pyré, kúsky by mali byť strednej veľkosti, odstránenie jadra sa semenami. Pomaranče odlupujú od kôry a biela vrstva pod ňou, nakrájame na polkruhy, alebo kruhu nakrájame na štyri kusy. Ďalej zvážte niekoľko spôsobov, ako pripraviť kompotu.

Related  Ako udržať čerstvý a chutný melón pred Novým rokom?

Klasický recept na kompotovanie jabĺk a pomarančov na zimu pre deti

odlúpnite kôru z pomarančovToto prevedenie prípravy neobsahuje konzervačné látky, ako je kyselina citrónová alebo ocot, takže bezpečné kompótu z jabĺk a hrušiek – predpisu pre deti. Dokonca aj ten najmenší ju môže vypiť, pokiaľ samozrejme dieťa netrpí alergiami na citrusové plody.

Pre prípravu trojlitrových plechoviek kompótov budete potrebovať:

 • 800 gramov pomarančov (asi 4 kusy);
 • 1500 gramov jabĺk (6 stredných plodov);
 • 400 gramov cukru;
 • 1 liter vody.

Etapy prípravy:

 1. Pripravte jablká a pomaranče vyššie uvedeným spôsobom, rovnomerne rozložte kusy na tri plechovky. Samostatne nakrájajte pomarančovú kôru a nechajte ju na sirupe.Naplňte nádoby s ovocím
 2. Vařte sirup z vody, cukor a nakrájanú citrusovú kôru.pripravte sirup
 3. Varte sirup cez plechovky, odstráňte kôru z nalievania. Sklenenú nádobu zakryte krytom a nechajte ju stáť desať minút.naliať sirup
 4. Potom syr vylejte späť do panvice, znovu varte a zopakujte postup.zlúčte sirup
 5. Rozsypaním vriaceho sirupu po tretíkrát prevráťte poháre s viečkami. A vložte na teplé miesto, aby sa ochladil na veku, zabalené v teplej prikrývke.rotujeme kompót
 6. Kompot z jabĺk a pomarančov na zimu je pripravený. Po úplnom ochladení prejdite na miesto trvalého skladovania.

Rozmanitá chuť kompótu je možná s pomocou malého množstva koreňového zázvoru.

Recept na jablko-oranžový kompot pre multivarku

kompót v multivariačnej podobeKompot z jabĺk a pomarančov v multivarke sa varí doslova za pol hodinu. Pre tento recept musíte urobiť:

 • 6 jabĺk;
 • 3 pomaranče;
 • 2 litre vody;
 • 2 šálky cukru.

Postup varenia:

 1. Pripravte ovocie spôsobom opísaným vyššie.
 2. Nalejte vodu do multivark, vylejte cukor. Pridajte sirup do režimu varenia.
 3. Vložte jablká a pomaranče do vriaceho roztoku cukru, prineste nápoj do varu a varte 20 minút.
 4. Kompót je pripravený na použitie!

Môžete tiež naliať pripravený nápoj na plechovky a previesť na budúce použitie.

Ak chcete použiť kompotu okamžite po varení, potom nemusíte odstraňovať šupku z pomarančov – kompót bude voňavý. Ale pre dlhodobé skladovanie, kôra sa musí odstrániť, keď je infúzia, dáva nápoj horkosť.

Recept na kompotu jabĺk a pomarančov s medom

kompote s medomPre 3-litrovú nádobu kompótu potrebujete:

 • šesť jabĺk;
 • jeden veľký oranžový;
 • 100 gr. cukor;
 • 100 gr. med.

Related  Populárne lahodné recepty králičieho guláša v kyslej smotane

Postupné pokyny na prípravu kompótov z jabĺk a pomarančov na zimu:

 1. Pripravte jablká a pomaranče, ako je uvedené vyššie. Sklopte do pohára.
 2. Vylejte vriacu vodu po dobu 15 minút.
 3. Vypustite vodu späť do panvice, pridajte cukor, med, pomarančovú kôru. Prineste sirup do varu a varte desať minút.
 4. Odstráňte kôru z liatej zmesi, nalejte ju cez poháre a rotujte ich sterilizovanými viečkami.
 5. Vložte poháre na viečka, zabaľte ich a nechajte ich úplne vychladnúť.

Jednoduchý recept na kompotovanie jabĺk a pomarančov

jednoduchý receptTento recept na kompotu je veľmi jednoduchý. Pre neho potrebujete (pre 3-litrovú nádobu):

 • 10 malých jabĺk;
 • polovica pomaranča;
 • 1,5 šálky cukru;
 • 3 litre vody.

V nádobe dáte jablká celé a nakrájame pomaranče s pomarančmi, zaspíme cukor. Naliať vriacu vodu do okraja a dať 5-7 minút na to, aby stála. Vypusťte vodu späť do panvice, priveďte do varu, podržte minútu, aby sa nafúkla. Naplňte sirup do nádoby a naviňte ju. Je pripravený kompot z jabĺk a pomarančov.

Ak po jedení kompótu nemáte žiadne ovocie, nechajte ich odhodiť. Robia vynikajúcu náplň pre koláče.

Pomocou opísaných spôsobov je možné pripraviť kompót s ostatnými citrusovými plodmi. Jablká je možné kombinovať s mandarinkami alebo citrónmi, v druhom prípade sa bude musieť pridávať viac cukru.

Kompotu z jabĺk a pomarančov v receptoch s fotografiami, ktoré sú uvedené v článku, poteší vás a vašu rodinu. Nápoje diverzifikujú sortiment polotovarov na zimu, príjemné s jasnou arómou citrusov. A možno sa stanú jednou z vašich obľúbených kompostov vašej rodiny.

Kompót pomarančov a jabĺk bez sterilizácie – video