Sušený melón - domáci dezertLeto skončilo. Teraz si môžete vychutnať ovocie, ak sa postaráte o konzervovanie. Najlepším spôsobom, ako zachovať prospešné vlastnosti melónu, bude sušenie. Ale nie je možné úplne otočiť melón do suchého, krehkého rezu. Vzhľadom na vysoký obsah cukru je plátok melóna vždy elastický a zapletený do opletenia pre lepšie balenie zabalené v ochrannom filme. Sušený melón, ktorého fotografie na stránke si uchovával svoje cenné vlastnosti, dokonca aj vitamíny.

Príprava melónov na uloženie

Rozmanitosť melónov s pevným mäsomZvláštnosťou melónu je to, že sa nedá udržiavať čerstvé ani na krátke časové obdobie. Ale od biblických časov vieme o výhodách sušeného melóna. Nie všetky odrody sú vhodné na prípravu sušených plátkov. Ak chcete urobiť, použite niektoré odrody, charakterizované pevné mäso a arómu. Príkladmi takýchto odrôd sú melóny:

  • Spoločný poľnohospodár.
  • Torpedo.
  • Ananás.
  • Gulab.

Pre zber pre budúce použitie vyberte len neporušené ovocie strednej veľkosti. Ich príprava spočíva v sušení v celkovej forme počas dvoch dní. Potom sa poškodené ovocie vyhodí, zvyšok sa dôkladne umyje a nakrája na plátky. Kôra a zelená subkortikálna vrstva sú odstránené.

Ako sušiť melón doma

Hotový melón váži 10 krát menej čerstvéhoAk je prázdny doma vonku, v prírode, melónu plátky rezať ďalej, ale nakoniec opustiť mostík, takže si môžete zavesiť na dva plátky natiahnutými vetranom drôtom alebo povrazom. Hrúbka pásov je 2-4 cm. Vonku Sušenie trvá asi dva týždne, plátky obrátené každý deň, aby odparovanie vlhkosti prebiehala rovnomerne. Zníženie hmotnosti vzhľadom na originál nastáva približne 10 krát.

Po tom môžu byť pružné pásky zapletené do opletení, zabalené fóliou, takže výrobok neťahuje vlhkosť, necháva sa na skladovanie. Ďalším spôsobom skladovania roztopeného melóna sú sklenené poháre, v ktorých sú plátky vertikálne inštalované a tesne uzavreté. Od roztopenia melónu doma vo vzduchu na dlhú dobu, a môže zabrániť nepríjemnému počasiu, častejšie na sušenie používať špeciálne zariadenia, rúry, sušiace skrine.

Related  Najlepšie recepty rajčiakovej šťavy cez mlynček na mäso na zimu

Ako vysušiť melón s nástrojom

Melón môžete sušiť v elektrickej sušičkeAk chcete vysušiť plátky melónu, napríklad jablká, baklažán, mrkva a iné ovocie, môžete v rúre alebo na elektrickej sušičke. V každom prípade tenké prúžky sa rýchlejšie vyschnú. Plátky by nemali byť väčšie ako 0,7 cm. Pri vystavení teplému vzduchu v rúre by teplota nemala byť vyššia ako 75 ° C , je lepšie, ak je v skrini ventilátor. Sušenie sa uskutočňuje v dvoch fázach. Prvých 7 hodín sa suší pri zvýšenej teplote. Po prestávke počas niekoľkých hodín sušte pri 60 ° C . Celková doba sušenia je približne 24 hodín vrátane prerušenia na vyrovnanie vlhkosti vo vnútri pásikov.

Je však oveľa pohodlnejšie sušiť melón na elektrickom sušiči ako iné šťavnaté výrobky. Súčasne sa na vysušenie rýchlejšie používajú maximálne tri siete. Sušička je nastavená na teplotu 55, potom na 45 stupňov a pravidelne obrátená. Proces sa vykonáva počas dňa.

Elektrická sušička je kryt s vnútorne inštalovanými panvami s perforáciami, ktorými je cez čerpací ventil vyčerpaný vzduch cez otvory veka. Vzduch sa ohrieva a napája zospodu alebo sa rozdelí na bočnice.

Zariadenie je nízkošumové, zaberá málo miesta a náklady na energiu závisia od výkonu zariadenia. Pre domácnosť musíte vybrať strednú sušičku.

Spotrebiteľské vlastnosti sušeného melóna

Sušený melón je vynikajúciSušený produkt má rovnaké vlastnosti ako čerstvý melón, len vo vyššej koncentrácii. Hlavnou energetickou zložkou produktu sú sacharidy. Preto, sušené plátok sa neodporúča jesť tých, ktorí schudnúť a diabetici. Ako čerstvé melón, sušia sa plátok nemôžu byť konzumované s mliekom, medom alebo alkohol. Sladké dobroty môžu byť konzumované, zapiť teplým čajom, ale v malých množstvách ako 100 gramov výrobku obsahuje 341 kalórií, 329 z nich sú rýchlo využiteľný cukor. Uhľohydráty sú mono- a disacharidy.

Related  Niekoľko jednoduchých receptov, ako chutné na pečenie repy v rúre

Sušený melón je možné zakúpiť v obchodeVysušený produkt zachovaná celý rad vitamínov B, PP, E a A. Veľké množstvo vitamínu C. minerálnych látok obsiahnutých v celej palete, takže tento produkt je vhodný pre každého, kto je užitočné čerstvé melón.

Tipy na varenie a skladovanie melónu

Sušený meloun melounAk ste na trhu zakúpili neúspešný melón, nehádžte sa ho vyhodiť. Nakrájajte na tenké plátky a mierne podvyžte na pórovitý povrch produktu. Potom zaveste laloky a usušte ich vo vzduchu. Dve hodiny denne by mala byť pod slnkom. Keď sa dosky stávajú pomalé, otočte ich do turnajov alebo väzte oplet, usušte ich vo vzduchu po dobu troch dní. Uchovávajte v ľanových vreckách alebo v potravinovom filme.

Ak ste pásy prerezali na malé úlomky a prebrali ich do guľôčok, dostanete pohodlnú formu na použitie. A ak je lepkavý povrch posekaný sezamom alebo makom, pochúťka bude ešte atraktívnejšia. Môžete rolovať melón do valca s maticou plniť a nakrájať na malé kúsky.

Vo veku hojnosti nie je prekvapujúce mať na slávnostnom stole cukríky. Avšak lahôdky, pripravené zo sušeného melónu a podávané na dezert, prinesú hosťom osobitý šarm.

Sušený melón s plátkami – video