ako sterilizovať viečka na západ slnkaProces zachovania je náročný a vyžaduje starostlivú prípravu, takže každá hosteska by mala poznať hlavné body. Začnime s prípravou, a to ako sterilizovať viečka na opaľovanie, na tepelné ošetrenie sklenených pohárov, prečo je to potrebné a ako sa uskutočňuje každá fáza. Zvážime hlavné spôsoby sterilizácie komponentov na konzervovanie.

Príprava na sterilizáciu

príprava veka na sterilizáciuTakže najprv sa ubezpečíme, že všetko, čo potrebujeme, je na dosah ruky. Hovoríme o plechovkách, viečkach, kľúčoch na západ slnka a veľkom hrnci.

Nezabudnite na kliešte, pretože pri varení sa používa vysoká teplota a holé ruky, ktoré nádoba alebo veko nemôže vziať!

Sterilizácia jednoduchými slovami je tepelné ošetrenie, ktoré dezinfikuje a čistí povrch viečok a plechoviek z mikroorganizmov. Potreba vykonania procesu je vylúčená možnosť fermentácie, čo môže viesť k zhoršeniu konzervačného produktu. V bankách je všetko jednoduché – je potrebné ich skontrolovať na čipy a trhliny a potom dôkladne umyť. Pokiaľ ide o veká, mali by ste byť opatrní, výrobky musia mať správny tvar, to znamená, že sú dokonale tvarované bez poškodenia a ohybov.

povinná sterilizácia čiapky“Potrebujem sterilizovať viečka na opaľovanie?” – táto otázka sa často pýta mnohými milenkami. Ak máte podobnú myšlienku, je to už dobré, a tu je odpoveď – to je povinná norma. Pamätajte, že výsledok závisí od správnej prípravy. Účelom tohto článku je pomôcť dosiahnuť maximálnu kvalitu pri ochrane.

V prípade, že kryty viditeľné hrdza alebo nečistoty, náter na vnútornej strane má vadu, alebo povrch je skazený ohybom, potom takáto zložka nemôže byť použitá v ochrane!

Ako sterilizovať viečka na opaľovanie?

mikrovlnná sterilizáciaJedným z jednoduchých spôsobov, ako môžeme rozlíšiť tepelné čistenie v dvojitom kotle. Tu môžete sterilizovať plechovky aj viečka na konzerváciu. Aby ste to dosiahli, musíte plechovky dôkladne umývať a umiestniť ich do zariadenia. V režime varenia nastavte čas na 15-20 minút. Súčasne je možné umiestniť hroty naraz, hlavnou vecou nie je pokryť hrdlo plechoviek, takže proces tepelného spracovania prechádza do sklenenej nádoby.

Related  Ako správne vysušiť mätu na udržanie zdravých látok?

Vlastnosti metódy:

  • jednoducho, rýchlo, vám ušetrí silu;
  • v kuchyni nebude teplo;
  • Vhodné len pre tých, ktorí majú parník;
  • Na sterilizáciu viacerých plechoviek je potrebný veľký objemový stroj.

Odporúča sa sterilizovať plechovky a viečka synchrónne, čo je súčasne, pretože náhle zmeny teploty môžu ovplyvniť výsledok. Súhlasím, bude to extrémne nepríjemné, ak horúci krk sklenenej nádoby praskne zo studeného krytu. Rovnaká teplota ochranných komponentov zaručuje bezpečné utesnenie bez rizika poškodenia.Kryty a plechovky sú pripravené na valcovanie

Ako sterilizovať viečka na opaľovanie pomocou elastického pásika?

Jednou z možností je sterilizácia parou, je optimálna pre kryty s gumovým tesnením. Tu stojí za zmienku, že gumová časť by mala dostať dostatočné množstvo pary, preto je potrebné vložiť veko tak, aby sa para dostala na spodnú časť veka.

Existuje bod, o ktorom je tiež potrebné pamätať – vyberanie elastického pásika z krytu, keď prechádza tepelným spracovaním, nie je potrebné. Ide o to, že je ťažké vložiť gumenú časť do predhriateho stavu, aj keď sa samotné veko zahreje.

Ako sterilizovať skrutkové uzávery na západ slnka?

sterilizácia skrutkových uzáverovNepochybne jedna sterilizácia nestačí a dokonca aj vtedy, keď je veko skrútené a nie je zvinuté kľúčom, je tu tiež potrebné tepelné ošetrenie. Mikróby by sa nemali dostať do kontajnera s konzerváciou, takže nezabudnite na sterilizáciu skrutiek.

Spoľahlivý a spoľahlivý spôsob varenia v horúcej vode. Úkon sa vykonáva bezprostredne predtým, než sa veko valí. Stojí za to spomenúť si, koľko minút na varenie viečka na západ slnka, spravidla – 10 až 15 minút bude stačiť.

Neodporúča sa sterilizovať viečka na tieňovanie v umývačke alebo mikrovlnnej rúre!

Vo všeobecnosti je proces tepelného spracovania konzerv a plechov na konzerváciu povinný. Pri vykonávaní sterilizácie zaručujete kvalitu výsledku – bez infekcie, zakalenia, nadúvania kvasením.

Related  Uhorky v jablkovej šťave na zimu: recepty doma

Metódy sa líšia, ale poskytujú jeden výsledok. V prípade tohto páru, potom dávajte pozor na pozíciu, v ktorej je sídlo banka alebo pokryť všetky manipulácie s horúcimi predmetmi sa vykonáva pomocou špeciálnych klieští, v prípade tepla vo vode – spomenúť si, ako moc variť veko pre uzavretie. Sterilizácia je povinný proces, akokoľvek individuálny. Niekedy môže byť pasterizácia plechoviek a viečok kombinovaná a v niektorých prípadoch je jednoducho neprijateľná.

Päť spôsobov sterilizácie viečok a plechoviek na konzerváciu – video