Puree tekvica pre zimuPríprava pyré z tekvice prakticky nevyžaduje úsilie a zdá sa jednoduché aj pre tých, ktorí nie sú skúsení. Koniec koncov, čo by mohlo byť jednoduchšie ako pečenie dýne a správne zlomiť to s mixérom? Existuje však veľa variantov tohto pyré, ktoré sa môžete stratiť – najmä ak ich čelíte po prvýkrát. Článok vám povie o populárnych receptoch tekvicových polotovarov pre deti a dospelých a odhalí niekoľko tajomstiev, ktoré vám pomôžu správne spracovať ovocie.

Viete …

tekvica je užitočná pre ľudské teloPrečo je tekvica taká dobrá ako predvalky? Je to jednoduché: je plné živín. Telo má vysoký obsah beta-karoténu a vitamínu A, rovnako ako draslíka a železa, má veľmi nízku kalórií, ale obsahuje veľké množstvo užitočných vlákna. Mimochodom, tekvicové semená sú tiež veľmi užitočné a majú hodnotu vitamínu, takže pri varení nemôžu byť vyhodený, ale sušené a tiež spracované. Ak však pripravujete tekvicu na zimu pre deti, potom by sa táto myšlienka mala zdržať – telo dieťaťa môže zle reagovať na semená.

Okrem obvyklých tekvíc sú tu tiež “cukor” alebo “dievčenské dievčatá”. Tieto malé plody majú hustejšie a sladšie mäso, sú považované za menej vláknité a majú jasnejšiu chuť. Pre pyré – ideálna voľba.

Tekvica pyré môžu variť, dusiť a piecť – záleží na osobnej preferencii. Najlepšie tepelné spracovanie sa však považuje za pečenie. Skutočnosť, že dlhodobá expozícia teplu, tekvica (rovnako ako akákoľvek iná zelenina alebo ovocie) stratí významnú časť živín. A rúra, v porovnaní s panvice a hrnce – menšie zlo: tekvica pyré na zimu bude oveľa užitočnejšie, a keď trochu posypte plátky s olivovým olejom pred pečením – vynikajúce.v rúre pečieme tekvicu

Ak je tekvica ulovená veľkými a tuhými žilami, nepokúšajte sa ihneď vyčistiť – lepšie ju pošlite do rúry s kôrou. Po pečení sa dužina ľahko oddelí, hlavnou vecou nie je príliš blízko k “telu”. 

Najlepšie je pre deti

Puree tekvica pre detiAk chcete vyrábať zemiakovú kašu, ktorú budú deti konzumovať, existuje niekoľko pravidiel:

  1. Pred prípravou veľkých častí sa uistite, že ste urobili test alergie. Stačí, keď zlomíte malý kúsok tekvice a dáte dieťaťu skúšku so zmesou.
  2. Tekvica je kategoricky kontraindikovaná tým deťom, ktoré trpia chorobami žalúdka a čriev.
  3. Skôr – neznamená lepšie: prijateľný vek pre zavedenie tekvice – 6-8 mesiacov.
  4. Tanky by mali byť sterilizované čo najdôkladnejšie.

Related  Varenie marhule

Recept na braženskú kašičku pre deti je veľmi jednoduchý: potrebujeme iba cukrovú tekvicu a vodu.

tekvica tekvica a kotletaTekvica je úplne očistená od semien a rozrezaná na malé plátky a potom poslaná na 40 až 50 minút do rúry na teplotu 180-200 stupňov.pečieme dýňu v šupke

Aby ste sa uistili, že plátky nie sú “skuikozhilis” a neumierajú sa, nalejte trochu vody do panvice alebo do koláča. Potom bude ovocie zostať mäkké, hoci povrch bude mierne sťahovavý a zemiaková kaša s takou tekvicou bude jemná.

vyčistiť dýňu cez sitoOdporúčame, aby boli detské štiepané zemiaky utierané, nie šľahané – takže si budete istí, že všetky pruhy a hrudky sú odstránené.

Možné sú aj odchýlky

sušené tekvové pyréVšetci pripravujú tekvicové pyré svojou vlastnou cestou: recept s kondenzovaným mliekom je sladký alebo s prídavkom delikátnej cukety – skoro kaviár. Či sa nakoniec stane konzervačným prostriedkom, je vec chuti. V niektorých prípadoch môže byť pyré dokonca vystavené hlbokému zmrazeniu. Nie je potrebné sa báť: väčšina skúsených gazdiniek súhlasí s tým, že po rozmrazení sa dá vyhnúť vodotesnosti.

Tekvové pyréAk hovoríme o tých verziách zemiakov, ktoré sú pripisované dezertom, najväčším dopytom je štiepané zemiaky a jablká. Pre zimu bude takýto recept vyhovovať tým, ktorí dodržiavajú správnu výživu – to je bez nadsázky najlepšia nízka-kalorická sladkosť, a kombinácia chutí je takmer ideálna.

variť zemiaky a jablkáV niektorých prípadoch pôsobí ako obvykle, podobný procesu prípravy džemov jablká tekvice rozbitých, a potom sa varí pri nízkej teplote s malým množstvom cukru (pre 2 kg čerstvého ovocia vyžaduje 3-5 lyžice). Toto pyré nemožno nazvať špajzu vitamínov a ešte viac – diétu, ale ak si trúfate, dostanete kulinársky hit.

Existuje užitočnejší spôsob – pyré z tekvice bez cukru, ale s prídavkom škorice. Plody sú pečené (všimnite si, že jablko potrebuje oveľa menej času na varenie!), A potom šľahačka s mixér s prídavkom škorice podľa vkusu. Mimochodom, táto kaša je vhodná pre deti, ale so škoricou sa musíte správať veľmi starostlivo.

Ak sa vám zdá, že zemiakové zemiaky sú príliš hrubé, môžete ich zriediť vodou, ale nezabudnite znova nabobtnať.

Teraz robíme o 180 stupňov a pozrieť sa na tekvicové pyré na zimu, ktorého recept je jednoduchý, ale môže byť použitý ako preformy ozdobu takmer akékoľvek druhej misky.

Dopyt pre zimu - tekvicové pyréPre neho sú potrebné iba tri zložky – voda, trochu soli a tekvicové torpédo. Tekvica je polovičná a ako obvykle pečená, ale s trochou oleja. Potom oddeľte od kôry, šľahajte soľou a v prípade potreby pridajte vodu – vždy teplé!

Related  Pre fanúšikov rýb – pečienka pečená v rúre

A v prípade, že zimné studený budete chcieť vyskúšať tekvicovú polievku, nebudete musieť bežať na tomto trhu: otvorenie jar (alebo uvoľniť kontajner z mrazničky) a chuť chuť leta.

Video recept na zemiaky a jablká