karfiol na našom stoleKarfiol – Je to skvelý zelenina, ktorá v sebe spája nielen celý rad užitočných minerálov a vitamínov, ale je k dispozícii v cenovom rozpätí, čo je atraktívne pre mnoho žien v domácnosti. A skôr alebo neskôr konfrontovaný s otázkou, ako veľmi budete musieť variť karfiol udržať všetky jeho vlastnosti? Totiž správna doba varenia a budú prerokované v našom článku.

Čerstvé karfiol

užitočné karfiolZo správneho času varenia karfiolu závisí nielen jeho užitočnosť a chuťové vlastnosti. Dobre pripravené kvetenstvo má charakteristickú štruktúru a príjemnú chuť.

Vďaka chovu vedci priniesli nové odrody karfiolu – oranžové, fialové a zelené odtiene.

Koľko variť čerstvý karfiol závisí od spôsobu jeho prípravy:

  1. Príprava v hrnci. Ak máte v pláne uvariť celú zeleninu bez toho, aby ste ju rozdelili na kvetenstvo (vidličky), bude trvať 10-17 minút a ak je kapusta predtým rozdelená, čas sa zníži na 8-12 minút.varenie karfiolu v hrnci
  2. Príprava dvojitého kotla je možná iba na kvetenstvách a trvá asi 30 minút. Tento spôsob varenia vám umožňuje udržať maximálny počet užitočných vlastností zeleniny.
  3. Doba varenia v multivarkete závisí od zvoleného režimu. Varené karfiol sa môže nachádzať v “Varka” av “Steam” alebo “Carcase”. V prvom prípade je čas 8-15 minút, pre pár – 16-20 minút a pri zhasení 10-17 minút.variť karfiol vo viacerých variáciách
  4. V mikrovlnnej rúre sa karfiol varí 9 minút. Samotný proces pozostáva z dvoch etáp. Na prvú kapustu, ktorá bola zabalená v miske, naplnená vodou a vložená do mikrovlnnej rúry na 5 minút. V druhom stupni sa polotovar pripravená zelenina pridá k chuti a umiestni sa späť do rúry na 4 minúty.
  5. V tlakovom hrnci napriek menovke trvá čas varenia až 15 minút.

Koľko variť čerstvý karfiol po varení závisí od toho, či neskôr prejde dodatočné tepelné spracovanie – vyprážanie alebo pečenie. Ak sa to očakáva, potom by sa doba varenia mala skrátiť o 2-3 minúty.

Zmrznutý karfiol

príprava mrazeného karfioluTáto rastlinná jamka si zachováva svoje užitočné vlastnosti aj v zmrazenom stave. Pri príprave na zmrazenie by sa kapusta mala oddeliť od listov, odstrihnúť tmavé škvrny, dôkladne umyť a rozdeliť na jednotlivé vidlice. Aby sa zabránilo vzniku veľa ľadu, po umytí zeleniny je vhodné položiť ju na uterák a nechať trochu zaschnúť.

Ako variť mrazené karfiol? Áno, je to veľmi jednoduché. Pripraviť zeleninu, dokonca nemusí nutne predzmraziť. Rozmrazovanie nákladov, platí len v prípade, že kapusta je veľa ľadu. Ďalšou otázkou je, koľko variť mrazené karfiol. Tu je všetko podobne čerstvé a čas závisí od spôsobu varenia a jeho ďalšieho použitia. Pre pohodlie varenia je lepšie pokúsiť sa vytvoriť to isté vidlice (kvetenstvo). V tomto prípade nebude možné, že niektoré “kvetiny” kapusty nemôžu byť varené a druhá bude mať nakazenú stav naopak.

Príprava karfiolu

Pred varením by sa karfiol mal umiestniť do solného roztoku, ktorý je vyrobený z výpočtu 2 lyžice. l. soli na 1 liter vody. To sa robí, aby sa zbavili húseníc a lariev. Ďalej z hlavy je potrebné odstrániť všetky tmavé škvrny a rozdeliť ich na kvetenstvo.

Varené karfiol, čerstvé aj mrazené, je najľahšie v hrnci. Dôvodom je predovšetkým príležitosť vyskúšať pripravenosť zeleniny.

Príprava karfiolu je možné rozdeliť na niekoľko stupňov:

  1. Pripravte zeleninu – odstráňte prebytočné časti, odstráňte tmavé časti a dôkladne umyte.rozdeľte karfiol na kvetenstvo
  2. Vložte hrniec vody na kachle, pridajte soľ a čakajte na varenie.
  3. Vo vriacej vode znížte kapustu bez zníženia ohňa.varíme kapustu
  4. Keď voda znova varí, znížte teplotu a varte, až kým nebude pripravená na 8-12 minút. Takéto manipulácie s ohňom umožňujú zachovať farbu kapusty bez toho, aby jej bolo možné tmavnúť.
  5. Pridajte varenú zeleninu do šľahača, aby prebytočná voda preč.kmeň varený karfiol

Stupeň dostupnosti kapusty by sa mal skontrolovať 2 minúty pred koncom doby varenia. V závislosti od konkrétnej odrody by sa mal čas mierne zvýšiť alebo znížiť.

Karfiol sa vzťahuje na nízkokalorické potraviny, pre ktoré veľmi miluje výživu.

nutričnej hodnoty karfioluNapriek zjavnej jednoduchosti sa karfiol môže variť v rôznych variantoch. Môže to byť buď samostatný výrobok alebo súčasť jedla. Experimentujte a zvyčajne boršč, ale už s karfiolom, sa vám bude páčiť nielen svojím druhom, ale s neobvyklou chuťou.

Vieme karfiol správne – video