marinovaný melón v pohári na zimuTí, ktorí sa chcú naučiť, ako nakladať vodné melóny, mali by ste zvážiť niekoľko obľúbených receptov s fotografiou a vybrať si slušnú. Mäkká buničina vodného melónu umožňuje voľne absorbovať všetky komponenty, ktoré sú v blízkosti.

Užitočnosť melóna

nakladaný melón je dobrý pre zdravieJasne nasýtený melón je nielen sladké a chutné ovocie, je stále veľmi užitočné. Pred nakladaním vodných melónov sa musíte najprv oboznámiť s jeho pozitívnymi vlastnosťami.

Po prvé, melón je nasýtený kyselinou listovou, čo ovplyvňuje krvný obeh, rovnako ako úprava všetkých chemických procesov v tele. To je melón je známy pre množstvo kyseliny listovej viac než všetky ostatné zeleniny alebo ovocia.

Po druhé, železo, ktoré je v červenom ovocí, doplňuje jeho nedostatok v tele a lieči anémiu.

Po tretie, užitočné mikroživiny priaznivo ovplyvňujú ľudí s cukrovkou.

Po štvrté, vlákno obsiahnuté vo vnútri vodného melónu produkuje cholesterol.

Po piate, vitamíny B1, B2, C, PP, fruktóza, karotén a ďalšie pozitívne látky sú v predmetných plodoch.

Od augusta začíname vychutnávať sladkú chuť vodného melónu, ale každý vie, že plod nerastie po celý rok. Preto je potrebné, aby ste si v zimných mesiacoch v bankách nakladali s nakladanými vodnými melónami. V procese skladovania sa časť užitočných látok samozrejme stratila, ale hlavné zostáva. Zachovanie je proces náročný na prácu, ktorý trvá až jednu hodinu. Okrem toho sú takéto ustanovenia pomerne lacné. Nevyžaduje ďalšie drahé prísady, len melón z lôžka, octu, soli a cukru. Kontajnery na konzervovanie si vybrali akýkoľvek objem na základe počtu členov rodiny.

Marinovaný melón so sterilizáciou

Marinovaný melón so sterilizáciouAk chcete urobiť lahodné lahodné vodové melóny v plechovkách na zimu, musíte si vziať 2 kg vodových melónov. Výsledok pripravených ustanovení bude mať slanú pachuť. Medzi zložkami marinády bude liter vody, 3 lyžice. lyžice cukru a 1,5 lyžičky. lyžice soli. Ak chcete uložiť ochranu vyžaduje kyselinu citrónovú, toto množstvo zložiek bude vyžadovať 1 lyžičku so šmýkačkou.

Related  Životný nápoj pre všetky príležitosti – tinktúra rakytníka

Postup varenia:

 1. Melón rozrežte na malé kúsky, aby mohli prechádzať cez hrdlo plechovky.na rozrezanie melóna nie vo veľkých kusoch
 2. Položte melónový rez do nádoby, nie príliš pevne, aby sa ovocie nehne a tam bolo miesto pre nakladačku. Na vrchu s kyselinou citrónovou.naplňte nádobu a pridajte kyselinu citrónovú
 3. Zmiešajte soľ vo vode s cukrom. Varenie.z marinády zo soli a cukru
 4. Na nádoby nalejte vriacu vodu a pošlite ju na 20-minútovú sterilizáciu.sterilizujte 20 minút
 5. Zoberte banky z vody, korku a otočte sa, zabaľte.rolovať a otáčať
 6. Pár dní na nasadenie a uvedenie do normálnej vertikálnej pozície. Niekoľko dní musia byť opatrenia vo vetranej miestnosti, až potom je možné ich odviezť do skladu.

1 čajová lyžička kyseliny citrónovej je navzájom nahradená 9% octom v množstve 50 gramov.

Marinované vodné melóny bez sterilizácie

Marinované vodné melóny bez sterilizácieNa rýchle marinovanie vodného melónu je potrebné vyňať sterilizačnú procedúru, ale potom by ste mali prísne dodržiavať všetky kroky uvedené v príprave. Marinované melóny bez sterilizácie získajú sladkú a kyslou chuťou. Pre recept potrebujete 10 kg vodových melónov s kožou. Mali by sa zmestiť do šiestich kusov pohárov a mali by byť predtým sterilizované. Pre nakladanie na každej nádobe by ste mali pripraviť 0,7 litra obyčajnej vody z vodovodu a 1 polievkovú lyžičku. lyžicu soli, cukru a octu.

Postup varenia:

 1. Melón sa umyje, rozreže na kusy, ktorého veľkosť je pripevnená podľa potreby. na ľubovoľné kusy rezané melónOdstráňte získané laloky zo semien.
 2. Usporiadajte tesné časti ovocia v pohároch.husto položte kusy do pohára
 1. V tomto receptí, nakladané melóny okamžitého varenia, takže to bude len potrebné pripraviť soľanku pre to. Najprv by ste mali uvariť vodu a naplniť ju džbami z melónu.Nalejte melón s vriacou vodou
 2. Vypusťte a znovu varte. Nalejte všetky prísady do nálevu a nalejte ju cez poháre. Je čas na korek.nalejte marináda melónu a rozotrite ju
 3. Otočte nádoby nadol s viečkom, pokryte ho pokrievkou, až kým sa ochladí.Chladené plechovky sa uložia
 4. Marinované vodné melóny sú pripravené.

Ak je to potrebné, môžete pridať muškátový oriešok, klinček alebo iné korenie.

Marinovaný melón s aspirínom

nakladaný melón s aspirínomAk chcete pripraviť marinovaný melón s aspirínom, musíte sterilizovať 3-litrovú nádobu a umyť 2 kg vodových melónov. Solanka vyžaduje 1 polievkovú lyžičku. lyžica soli, 2 lyžice. lyžice cukru, 2 tablety aspirínu – to všetko sa rozpustí v 1 litri vody. Ako korenie môžete vyrábať hrášok sladkého a čierneho korenia.

Related  Sušený melón – pochúťka pre dospelých a deti

Postup varenia:

 1. Čistý melón rozrezaný na kusy, odstránenie kostí.umyť a rezať melón
 2. V spodnej časti sterilizovanej nádoby položili korenie so soľou a cukrom a poslali ich nakrájané plátky. Vrchol s tabletkou.v naplnenej nádobe nalejte cukor a soľ, pridajte aspirín
 3. Varte vodu a naplňte ju nádobou. Okamžite utiahnite veko, otočte ho a zabaľte ho do teplého utierky.nalejte marináda a zatvorte
 4. V zime si vychutnajte výsledok.

Vodné melóny nie je možné zlikvidovať. Dávajú estetický vzhľad a vôbec nenarušujú skladovanie.

Marinované melóny s kyselinou citrónovou

marinovaný melón s kyselinou citrónovouAk chcete získať marinované melóny s kyselinou citrónovou, musíte pripraviť 2 kilogramy vodových melónov. Pre marinády potrebujete 1 liter vody, v ktorej sa zriedi 1 polievková lyžica. lyžica soli, 2 lyžice. lyžičku cukru a pol čajovej lyžičky kyseliny citrónovej. Táto aróma poskytne čierny paprikový hrášok, ktorého množstvo sa odoberie podľa vkusu.

Postup varenia:

 1. Umyte melón a otočte ho na krájanie vo forme lalôčok.čisté melón nakrájame na plátky
 2. V spodnej časti sterilizovanej nádoby nalijeme hrášok a korenie homára.kusy melónu vložené do pohárov
 3. Varte vodu a naplňte ju pohárom. Nechajte 20 minút na namáčanie vodného melónu. Potom vylejte voňavú vodu do panvice, pridajte voľne tečúcu vodu a znovu ju varte.variť marináda s korením
 4. V nádobe nalejte kyselinu citrónovú a nalejte na pripravovanú marinandu. Utiahnite, otočte hore dnom a zakryte teplou handričkou.nalejte marináda melónika a zrolujte O deň neskôr by sa mali ustanovenia ochladiť, môžete im dať obvyklé miesto a dať ich do komory.

Marinovaný melón s cesnakom

marinovaný melón s cesnakomPre tých, ktorí hľadajú nezvyčajnú chuť, sa ponúka krok za krokom recept s obrázkami marinovaného melónu s cesnakom. Hotové jedlo má cesnakovú horkosť a slanú chuť. Na zber by ste mali umyť 1,5-2 kg ovocia. Odlúpnite klinček cesnaku. Pre marinády potrebujete 50 gramov soli, 80 gramov cukru a rovnaké množstvo octu.

Postup varenia:

 1. Odrežte zelenú kôru od melóna. Výsledné mäso je rozdelené na časti.odlúpnite zelenú kôru a nakrájajte na kúsky
 2. Je to príliš malé na usporiadanie dielov do pohára a hodenie do cesnaku.dajte melón do pohárov a pridajte cesnak
 3. Nalejte vriacu vodu na niekoľko minút. Tento krok zopakujte dvakrát.v nádobách dvakrát vylejte vriacu vodu
 4. Po tretíkrát v odvodnenej vode vylejte cukor a soľ, varte. Po varení nalejte do octu.v odvodnenej vode pridajte korenie a varte
 5. Nalejte marinované melónové laloky a ihneď korku. Otočte, zabaľte a 24 hodín, aby ste v tejto forme. Nasledujúci deň sa môžete vyčistiť v skrini, aby ste ukladali zásoby.

Related  Ako si vyrobiť domáce cherry vína

Najobľúbenejšie recepty na moriace vodné melóny na zimu boli diskutované vyššie. Existuje veľa možností na zachovanie tohto ovocia, ale všetky sú založené na obvyklých štandardných krokoch varenia uvedených v týchto zoznamoch. Mnohí majstri vlastné fantázie a pridať svoje korenie na chuť, odchádza z receptúry. Výsledok sa mení podľa toho, čo je lepšie podľa chuti, hlavnou vecou nie je preháňať to. Chutné zimné prípravky pre vás!

Video recept na marinovaný melón s rajskými jablkami