rajčiaková šťava na budúce použitieRecepty rajčiakovej šťavy na zimu cez mlynček na mäso vám pomôžu pripraviť skutočnú liečbu pre seba a svojich blízkych. Tento nápoj vám pomôže nabiť batérie v najtvrdšej chlade. Obsahuje veľké množstvo vitamínov a stopových prvkov, ktoré sú potrebné pre zdravie. Pripravte šťavu je veľmi jednoduché, najdôležitejšie je zásoba čerstvých paradajok a vyberte vhodný recept.

Klasický recept

vynikajúca šťava na zimuPripravte si ľahko nápoj s bežnou chuťou. Recept na rajčiakovú šťavu na zimu prostredníctvom mlynčeka na mäso naznačuje použitie nasledujúcich zložiek:

 1. Paradajky – 10 kg.
 2. Cukor – 100 g.
 3. Soľ na chuť.

Čerstvé paradajky sú pripravené na spracovanie. Ak to chcete urobiť, dôkladne ich opláchnite v tečúcej vode. Vystrihnite všetky poškodené miesta a stonky.Rajčiaky umyte Rezané paradajky na malé kocky.rezané paradajky Prejdite cez mlynček na mäso. sekanáNajlepšie je použiť špeciálny odšťavovač. Ak tomu tak nie je, potom budete musieť výslednú kávu filtrovať pomocou sita. Takže môžete šťavu uvoľniť zo semien a kôry.na rošt

Nalejte šťavu do veľkej nádoby a vložte plameň. Pridajte soľ a cukor. Neustále miešajte a čakajte, kým sa kvapalina vaje.šťava na varenie

Paradajková šťava cez mlynček na mäso je skladovaná celú zimu v ukuporennyh sklenených pohárov. Pred tým, ako ste v nich nalili šťavu, mali by byť starostlivo sterilizované. Doba spracovania dvojlitrového plechu je asi 20 minút. Nezabudnite sterilizovať a zakryť.

Šľahanie šťavy je najlepšie v jednom alebo dvoch litroch.

Keď sa džús začne variť, odstráňte z nej penu. Varte ďalšie dve minúty. Preliate hotové banky. Utesnite viečka. Dajte veka na viečka nadol, zabaľte ich do teplej prikrývky a nechajte v tomto stave vychladnúť.môžu vyplniť banky

Keď sa banky úplne ochladia, vyberte ich na uloženie. Najlepšie je ukladať paradajkový džús cez mlynček na mäso doma v pivnici alebo v chladnom šatníku.

Recept s korením a ocotom

paradajková šťava s korenímNápoj s bohatou korenistou chuťou môže byť vyrobený iným receptom. Na prípravu sú potrebné nasledujúce komponenty:

 1. Paradajky – 11 kg.
 2. Cukor – 500 g.
 3. Soľ – 180 g.
 4. Sladká paprika – 32 hrách.
 5. Škoricový prášok – 3 lyžičky.
 6. Karafiát – 8 púčikov.
 7. Muškátový oriešok – štipka.
 8. Cesnak – 3 strúčiky.
 9. Červená mletá paprika – 0,5 lyžičky.

Umývajte paradajky v tečúcej vode. Odstráňte všetky stonky a miesta, kde sú viditeľné stopy znehodnotenia. Rezané paradajky na malé plátky.nakrájame paradajky Prejdite cez mlynček na mäso. Kmeň so sitom.

Pripravená šťava nalejte do hrnca a varíme 30 minút na malom plameni. Zadajte soľ a cukor. Cook ďalších 10 minút. Potom zadajte všetky ostatné súčasti. Cook ďalších 10 minút.sterilizácia kanistrov v mikrovlnnej rúreNaliate pripravený džús na predtým sterilizované poháre. Uzavrite viečka tesne. Omotajte teplou uterák alebo koberec a nechajte vychladnúť.šťava je pripravená

Na zlepšenie tohto receptúry rajčiakovej šťavy na zimu prostredníctvom mlynčeka na mäso je možné, že do nej pridáme nasekaný bulharský korenie. Z toho bude chuť nápoja mäkšia a intenzívnejšia.

Zásobníky skladujte s nápojom na chladnom mieste.

Recept s bazalkou

lahodnú paradajkovú šťavuAk sa vám páči klasická talianska kombinácia bazalky a paradajok, potom taká šťava určite bude vyhovovať vašim očakávaniam. Pri príprave pripravte tieto súčasti:

 1. Paradajky – 5 kg.
 2. Zelená alebo fialová bazalka – 1 veľká partia.
 3. Soľ asi 100 gr.
 4. Cukor – 100 g.

Vypláchnite všetky paradajky dobre. Odstráňte všetky poškodené časti a stonky. Nakrájajte na kocky. Prejdite cez mlynček na mäso a prebrúste cez sito.

Naliate pripravený džús do hrnca a varíme 20 minút. Potom vložte soľ, cukor a mletú bazalku.

Pre tento recept môžete použiť aj sušené bazalky, ale je lepšie uprednostňovať čerstvé zeleniny.

nalejte do plechoviekNaliate pripravený džús na starostlivo sterilizované poháre a pevne utiahnite viečka. Plechovky umiestnite s krytom nadol. Zahalte ho do prikrývky. Počkajte na úplné chladenie.

Paradajková šťava s cibuľou a korením

skvelý nápoj na zimuTí, ktorí chcú vedieť, ako robiť paradajkový džús cez mlynček na mäso pikantnejší, stojí za to venovať pozornosť tomuto receptu. Vyžaduje nasledujúce komponenty:

 1. Paradajky – 9 kg.
 2. Bulharský korenie – 3 ks.
 3. Cesnak – 5 zubov.
 4. Cibuľa – 1 hlava.

Zelenina umyte a odstráňte všetky poškodené časti. Zoberte semená z papriky. Odlúpte paradajky z koží a rozdrvijte ich na kocky. Rozdrviť cibuľu a papriku.

Aby sa rajčiny rýchlo odlúpli od kôry, znížte ich na niekoľko sekúnd vo vriacej vode a potom okamžite vychladnite v ľadovej vode.

Všetka zelenina je skrútená cez mlynček na mäso. Výsledná kaša sa tretí cez kovové sito. Naliať šťavu do hrnca. Na malom ohni počkáme na varenie.

rajčiaková šťava bez sterilizácieDokončite šťavu na sterilizovaných nádobách a zakryte ich viečkami. Zatvorte prikrývku a počkajte, až sa úplne ochladí. Potom ju môžete odstrániť kvôli skladovaniu v chladnej miestnosti.

Vyberte si vhodný recept pre seba a pripravte si chutnú a zdravú šťavu pre celú rodinu.