zber melónov na zimuMelón na zimu – recepty sa neobmedzujú len na bežné džemy a kompoty. V chladnom období existuje možnosť zakúpiť tento bobule v supermarketoch, ale jeho chuť nebude tak nasýtený. V melónovej sezóne stojí za to vyskúšať jeden z receptov, ktoré pomôžu zachovať jej chuť a vôňu. Predvalky môžu byť podávané ako dezert alebo pridané do pečiva.

Sušený melón

sušený melónNajjednoduchší spôsob, ako variť z melóna na zimu, je sušiť. V tomto procese sa cukor a iné prísady nepoužívajú, takže jedlo je ideálne pre tých, ktorí dodržiavajú zdravý životný štýl. Tento dezert s nízkym obsahom kalórií si môžete s sebou vziať ako občerstvenie alebo v kombinácii s inými pokrmmi.

V tomto receptúre pre melóny na zimu je potrebné len toto bobule. Je vhodnejšie variť na sušenie, ale môžete ju jednoducho rozložiť pri izbovej teplote pod slnkom.

  1. Celý melón je olúpaný. Potom sa musí rozrezať na dve časti a jadro sa odstráni kosťami.odlúpnuť a odstrihnúť melón
  2. Potom je nakrájaný na veľké plátky a položený na sušenie tak, aby sa neprišli do kontaktu.rozložte plátky melóna v sušičke
  3. Pri sušení by mala byť teplota nastavená na približne 60 ° C. Čas výroby závisí od technických vlastností stroja, ako aj od šťavnatosti ovocia a hrúbky plátkov. Proces môže trvať v priemere od 7 do 20 hodín av prírodných podmienkach až niekoľko dní. Kusy budú pripravené, keď sa zmenšia a nebudú držať ruky.

Pripravený sušený melón sa skladuje na suchom, tmavom mieste. Môžete ju tiež zabaliť do vákuových vreciek.

Zachovanie z melónu

konzervovaný melón

Melón, zachovaný na zimu, zachováva všetky vkusy. Ak je správne varené, bude to podobať ananásu. Priemerný melón s hmotnosťou 2 kg bude potrebovať pohár cukru, liter vody a trochu kyseliny citrónovej.

  1. Najprv musíte vytvoriť sirup, pretože sa používa za studena. Voda je kombinovaná s cukrom, privedená do varu a udržiavaná na nízkej teplote po dobu 10 minút. Nakoniec pridajte kyselinu citrónovú.pripravte sirup na melón
  2. Ďalej musíte melún odlupovať, nakrájať na malé kúsky a položiť na plechovky. Musia sa predtým sterilizovať vo vriacej vode.čistenie a rezanie melónu
  3. Plátky melónovej náplne so sirupom, plechovky sú pokryté viečkami a pasterizované. Potom sa musia dostať, dať na uteráky veko a nechať uchovanie ochladiť.sterilizujte melón na zimu

Melón, marinovaný na zimu, je nasýtený cukorným sirupom a zostáva šťavnatý. V zime sa dobre spája s medom a škoricou. Pridáva sa do tvarohu, slúži ako náplň na palacinky.

Pastilka z melónu

pastovité z melónuJeden z neobvyklých receptov melóna na zimu je pastvina. Mnoho mileniek nezabudnuteľne zabudne na túto sladkosť, ale môže sa stať nielen každodenným dezertom, ale aj skutočnou dekoráciou slávnostného stola. Pripomína na sladkosti a má hustú viskóznu konzistenciu.

Na 1 kg melónovej buničiny bude potrebovať približne 2 poháre vody a 1 pohár cukru. Pastilka je šťavnatá a sladšia, ak nahradíte cukor tekutým medom.

  1. Pre recept na populáciu melónu na zimu stojí za výber šťavnaté zrelé bobule, ktoré vyčerpá bohatú chuť. Musí sa čistiť, odstrániť kosti a nakrájať na malé kocky.zrelý melón
  2. Všetky prísady sa miešajú v hrnci a dajú sa na pokojný oheň. Obsah musí byť neustále miešaný. Cestovinové cesto sa považuje za pripravené, keď získa jednotnú, mäkkú konzistenciu.variť melón s cukrom
  3. Zmes sa potom rozomelie a umiestni do sušenia. Hrúbka vrstvy by nemala presiahnuť 0,5 cm, inak by zemiakové zemiaky vysušili zle a nebudú dlhšie skladované. Pasta musí byť vysušená pri vysokej teplote počas 4 hodín a potom aj pri strednom výkone. Vložte zmes do sušičky
  4. Keď sa pastilka uschne, ale bude stále teplá, musí byť extrahovaná zo sušenia a z nej rolí. Potom sa každá z nich rozreže na malé časti.

Pastilka sa uchováva v chladničke, pričom je použiteľná až do nasledujúcej úrody. Aby sa zachovala jeho chuť a nevysušila, musí byť každý kotúč pevne obalený potravinovým filmom.

Aj keď farma nemá sušičku, možnosti na výrobu melóna na zimu nie sú menšie. Namiesto toho môžete použiť rúru. V tomto prípade sa zemiaková kaša pre pastilku rozprestiera v tenkej vrstve nad pergamenový papier, ktorý bol predtým natretý rastlinným olejom.

Melón je univerzálna pochúťka, ktorá je užitočná ako surový, ako základ pre zimné predvalky. Existuje mnoho receptov z melónov krok za krokom s fotografiou, z ktorých každá vráti letnú vôňu v chladnej sezóne. Konzervovaný alebo nakladaný melón je ideálny pre bohaté zimné pečenie, plnenie koláčov, koláčikov alebo palaciniek.

V suchej forme je možné podávať orechy a med, ako aj zdobiť dezerty. Pastila je nezvyčajná sladkosť, ktorá sa ani nepredáva vo všetkých supermarketoch. V každom prípade stojí za to starať v lete a udržiavať melónovú chuť a vôňu po celý rok.