lístková pochutina s hubovou príchuťouMedzi milovníkov zeleniny, už dlhú dobu, konzervované baklažánky ako huby získali svoje srdce svojou nezvyčajnou chuťou. Tento predkrm je skvelý ako príloha na zemiaky a kaše, a niektorí si to podobajú a jedia len s jedlom s chlebom.

Pred začatím prípravy baklažánu nie je nadbytočné pripomenúť si zvláštnosti ich spracovania. Sú spoločné pre všetky recepty, medzi zložkami ktorých sú modré. Ako viete, táto zelenina obsahuje hovädzie mäso, ktoré im dáva horkú chuť. Ak chcete odstrániť horkosť, baklažán by mal byť predbežne ošetrený. Existujú dva spôsoby spracovania:

 1. S pomocou soli. Zelenina sa naleje soľou a nechá sa stáť dve hodiny.
 2. S pomocou solené vody. Pripravte roztok soli v množstve 2 lyžice. l. soľ na 1 liter vody a naplňte ju baklažánom aspoň jednu hodinu.

V oboch smeroch sa baklažánom necháva džús, s ktorou je aj horkosť. Všetka kvapalina musí byť vyčerpaná a opláchnutá dobre pod tečúcou vodou, aby sa zabránilo zvyšovaniu soli, inak hrozí riziko poškodenia chuti hotového výrobku. Potom vložíme baklažán do šľahača a vypustíme prebytočnú vodu.

Je lepšie používať nie veľmi veľkú, mladú zeleninu – majú menej horkosti.

Varené baklažány ako huby

varené baklažány ako hubyMedzi receptami na baklažán s chuťou húb na zimu je priradenie najrýchlejšieho spôsobu varenia. Toto však nemá vplyv na chuť hotového výrobku. Výpočty zložiek sú uvedené na 7 nádobách s objemom 0,5 litra.

Odrežte tri kilogramy baklažánu na veľké kusy a nechajte horkosť vyjsť jedným z vyššie uvedených spôsobov.nakrájajte baklažán na kocky

Príprava marinády na varenie zeleniny:

 • v veľkej hrnci nalejte 3 litre vody;
 • nalejte 1 polievková lyžica. l. soľ;
 • hádzať pár laurínov;
 • nakoniec nalejte 150 g octu.

variť marinátom na baklažánKeď marináda varí a rozpustí soľ, kúpe sa v nej v paradajku a varíme 15 minút. Z panvice sa zelenina okamžite prenesie do sterilizovaných pohárov.

Zatiaľ čo je zelenina varená, nôž jemne nakrájajte cesnak v množstve 2 plátky na pohár. Pre milovníkov naostreného občerstvenia v každej nádobe môžete dať pár kúskov nakrájaných chilli papričiek.nakrájajte cesnak nožom

Pridajte cesnak do baklažánov v plechovkách a nalejte varenú marinádu, v ktorej sa varili. Ak chcete roll, zabaliť.

Ak chcete baklažán ešte skôr ako huby, pred podávaním, rozdrviť čerstvú cibuľu v šaláte a nalejte cez rastlinný olej.

Lahôdky vyprážané v oleji

baklažánov vyprážaných v olejiJeden z najobľúbenejších receptov na konzervované baklažány ako huby bude tiež trvať dosť času. Špeciálna chuť zeleniny je dávaná krátkym tepelným spracovaním vo vriacej vode, vďaka ktorému si baklažán zachová svoj tvar pri ďalšom vyprážaní.

Related  Kompoty z červenej a čiernej čerešne: nechajte zimu v lete vôňu

Pri príprave štyroch pollitrových pohárov “huby-podvod”, dva kilogramy baklažánu by mali byť umývané a nakrájané na rovnaké kusy ľubovoľného tvaru (kocky alebo hrubé brusochkami). Nalejte soľ alebo vložte soľnú vodu, aby ste sa dostali do horkosti. Opláchnite a nechajte odtok.nalejte soľ

Do tej doby pripravte cesnak a horúcu papriku. Dve malé črepky cesnaku sú olúpané a prechádzajú cez cesnak.preskočme česnek cez cesnak

Nakrájajte dve ostré papriky jemne nožom.jemne nakrájanú papriku

Ak sa chcete vyhnúť koreniu pokožky rúk, odporúča sa pri práci s nimi používať jednorazové celofánové rukavice.

Pre marinádu, v ktorej bude zelenina varená, vezmite:

 • voda – 2 l;
 • soľ – 150-200 g;
 • ocot – 300 g.

Oceu v marinade po nalievaní vody a znova ju vriec.

Vo vriacej marinade znížte baklažán a nevarejte viac ako 5 minút, až kým nie je mäkká. Vložte ho späť do šľachy.varíme baklažán 5 minút

V hlbokom panvici alebo malom kazanok nalejte 200 gramov rafinovaného oleja, dobre sa zahrejte a smažte varené baklažán.smažte varené baklažány

Pridajte korenie a cesnak na baklažán, niekoľko minút rozmiešajte a okamžite ho rozložte na sterilizované poháre. Zbaliť ho, zabaliť do teplej deky a nechať ho vychladnúť.

Šálky s baklažánmi, ako sú huby pre zimné skladu v tmavom chladnom prostredí, alebo sa zostupujú do pivnice. Ak ich chcete ihneď vyskúšať, je najlepšie to urobiť niekoľko dní po príprave, keď sa konzumuje občerstvenie.

Marinované baklažány s cibuľou

marinované cibuľovými baklažánmiTento šalát sa pripravuje v dvoch fázach. Najskôr je potrebné marinovať cibuľu tak, aby sa mohla zohriať, kým je zelenina varená. Ak chcete urobiť, 300 g cibule (je lepšie, aby veľké žiarovky) rozrezané na krúžky a nalejte 100 ml octu.marinujte cibuľu octom

Zatiaľ čo sú cibule marinované, môžete pokračovať do druhej etapy konzervácie baklažánu ako huby. Mladé modré (3 kg) nakrájame na malé kúsky, nechajte horkosť a smažte v panve až do zlatohnedej.smažte baklažán až do zlatohnedej

Related  Tajomstvo varenie hubovej polievky z zberu sušených húb

V spoločnej miske kombinujte baklažány a nakladanú cibuľu, pridajte 3 hlavy cesnaku, prejdite lisom, soľ na chuť a dobre premiešajte.

Okamžite rozdeľte prípravu na kapacity, naviňte a zabaľte. Marinované baklažány ako huby pred konzumáciou by mali stáť niekoľko dní. Tento čas stačí na to, aby sa zelenina namočila a získala chuťovú príchuť.

Sterilizovaný korenistý baklažán ako huby so zeleninou

špongiované baklažány ako hubyZ počtu produktov uvedených nižšie by sa malo vypustiť 5 pohárov z 1 litra občerstvenia.

Banány (5 kg) nakrájané na kocky, uvoľnite horkosť.

Vo veľkej panvici nalejte 3 litre vody, nalejte 4 polievkové lyžice. l. soľ a nechajte vrieť. Do marinády nalijeme 250 ml octu a vráťme ho do varu, potom vloďte baklažán v nej (nie viac ako 3 minúty). Položte zeleninu do veľkej misy.

Rozdrviť veľkú zväzok kôpru (asi 350 gramov) a nakrájame 300 g cesnaku nožom.rozpadať kopu kôpru

Pridajte cesnak, bylinky a 300 ml oleja do varených baklažánov, premiešajte a rozložte na poháre.zmes zložiek obrobku

Položte poháre do pohára horúcej vody, pretože predtým položili na dno starú utierku alebo vrstvu gázy zloženú z niekoľkých vrstiev. Sterilizujte 20 minút. Na roll. Zbaliť to.roll konzervy s baklažánmi

Konzervárenský baklažány, ako huby v spôsobe zimné sterilizácia je potrebné zabezpečiť, aby bolo možné udržať švov dokonca v byte: v podkroví alebo pod posteľ. Dvojité tepelné spracovanie a prítomnosť octu v šaláte ochráni zimné polotovary pred opuchom.

Baklažánky ako huby na zimu s majonézou

baklažány ako huby s majonézouRecept na šalát z baklažánu, valcovaný sterilizáciou, sa takmer nelíši od húb. Pre živejšiu chuť sa používa obvyklé korenie húb. A vysoko kvalitné, bez akýchkoľvek prísad, majonéza urobí občerstvenie plné.

Aby baklažán s hubovým prelivom na zimu, 5 kg Sinenky pomocou slicers olúpeme a nakrájame na kocky rovnaké.

Vyliečte baklažány do soľnej vody po dobu 5 minút a položte ich do šľahača. Keď voda vyteká, smažte zeleninu v oleji.smažte baklažán v oleji

Related  Kompot z jantáru rakytníka a šťavnatých jabĺk

Cibuľa (5 kg) jemne nakrájaná a tiež vyprážaná oddelene od baklažánu.Cibuľu samostatne smažte

Do misy položte vyprážané baklažány a cibuľu, pridajte 1 malý balíček korenia “Huby” a 800 g mastnej majonézy. Dobre premiešajte, ak je to potrebné, očistite soľ.pridajte húb korenie na obrobok

Bude rozložiť šalátové polotovary v pohároch, sterilizovať ich 20-30 minút. Rolovať, otočte hore dnom a zakryte teplou prikrývkou.

Vyprážané baklažánky ako huby

vyprážané baklažány ako hubyTajomstvo baklažánov s chuťou húb leží v samotnom procese ich prípravy. To je smaženie v rastlinnom oleji, bez vopred varenie, dáva zeleninu zvláštnu chuť, pripomínajúce vyprážané huby. A pridanie cibule a cesnaku dokončuje zloženie chuti.

Na modrú ešte viac ako huby, kôra by mala byť rezaná.

Vyprážané baklažánky ako huby sa dajú pripraviť na zimu a podliehať dodatočnej sterilizácii. A ak nie je plánované dlhodobé skladovanie, po zmiešaní všetkých zložiek sa ľahko uloží do chladničky, kde môže stáť až 7 dní.

Takže prvých 6 kg lievikovej kôry, nakrájajte na kocky (alebo kruhy) a nalejte soľ.kôra a soľ

Kým z nich bude horkosť, cibuľka:

 1. 600 g cibule narezané na krúžky.
 2. Nalijeme cibuľu 200 g octu.
 3. Nechajte to variť pol hodiny.

Kocky baklažánu by sa mali umývať pod tečúcou vodou a mierne vyčistiť nadbytočnú kvapalinu tak, aby bola zelenina takmer suchá. Smažte do oleja, až kým nie je hnedá a vložte do samostatnej misy.

Šesť hláv cesnaku (malý) na kôrať, prešiel cez cesnak a dal ho na baklažán. Potom pridajte nakladanú cibuľu.

Veľká partia petržlenu jemne nakrájaná a tiež poslaná do misky na zeleninu. Miešajte obrobok a dajte ho do pohárov, trochu “prataptyvaya.”

Plnené poháre naplňte viečkom a sterilizujte:

 • 10 minút – kontajner s objemom 0,5 litra;
 • 15 – kontajner s objemom 1 liter.

Rolovať, zabaliť a nechať, kým sa úplne nezmrazí.

Konzervované baklažány, ako sú huby, nezanechajú ľahostajnú žiadnu z ich milovníkov tejto zdravej zeleniny. Pridanie pikantných zelených kôpru alebo petržlenu do šalátov, alebo obliekanie s majonézou môže len zdôrazniť ich chuťovú chuť. Prekvapte svojich blízkych a hostí s nezvyčajným občerstvením, variť s potešením, vychutnajte si chuť do jedla!