kompot z brusnícExistuje mnoho variantov pri príprave tohto lahodného a zdravého jedla. Kompot z brusníc má príjemnú sladkú a kyslou chuťou a môžete ju piť v teplej a chladenej forme. Dnes vám chceme ponúknuť niekoľko zaujímavých receptov, aby ste si neskôr mohli vybrať to najlepšie.

Klasický recept na brusnicový kompót

kompot podľa klasického receptúryNa tento osviežujúci nápoj budú potrebné iba tri zložky a desať minút voľného času.

výrobky:

 • brusnice – 200 gramov;
 • cukor – 150 gramov;
 • voda – dva litre.

Používajte čistú pitnú alebo pramenitú vodu. Iba tak budete môcť objaviť chuť kompótu z najlepšej strany.

varené kompóty brusnícNalejte vodu do hrnca a premiešajte s cukrom. Cook sirup a pridajte dobre umyté bobule. Pijte 5 minút pitie a potom ho nalejte do krásneho džbánu. Zostali ste trochu chladný kompót, nalejte ho na okuliare a podávajte stôl.

Varenie brusnicových kompótov kedykoľvek v roku, s použitím čerstvých alebo mrazených bobúľ. Vďaka tejto inovácii sa známe rodinné menu stane rôznorodejším a zaujímavejším.

Kompote pre zimu

zásoby na zimuAk chcete udržať plodinu čerstvých bobúľ po dlhú dobu, potom si všimnite tento jednoduchý recept. S ním môžete rýchlo pripraviť vitamínový nápoj, ktorý ochutná aj tých najmenších členov vašej rodiny.

zloženie:

 • brusnica – 150 gramov;
 • cukor – 70 gramov.

Prejdite a opláchnite bobule, nezabudnite sa zbaviť “nelikvidných”. Potom rozložte ovocie na sterilné nádoby a nalejte ich teplou vodou. Pokrývajte pokrmy tak, aby boli plody mierne varené.

Tento kompót je možné naliať do plechoviek akejkoľvek veľkosti, ale je najlepšie vybrať misku s kapacitou 500 alebo 800 ml.

Po prvé, je to veľmi výhodné, pretože sa nemusíte obávať, že sa otvorený kompót zhorší. A po druhé, v malom pohári sa nápoj rýchlejšie vstrekuje a získava intenzívnejšiu chuť.

varíme sirup pre brusnicový kompótPo siedmich minútach vypusti tekutinu do hrnca a pridá sa k nej cukor. Vajejte sirup, kým sa nestane homogénny. Potom potiahnite bobule horúcou vodou a zrolujte poháre. Ako obvykle, polotovary by mali byť zabalené v teplých šatách a mali by byť ponechané na vlastnú päsť. Keď je kompót s brusnicami na zimu pripravený, preneste ju do chladnej temnej miestnosti.

Osviežujúci nápoj z jabĺk, brusníc a zázvoru

kompót so zázvoromSo začiatkom zimnej zimy začína bohužiaľ obdobie katarálnych ochorení. Ako chrániť seba a vašu rodinu pred ochoreniami a posilniť imunitu? Ak chcete vyriešiť túto náročnú úlohu, pomôže Vám príjemný varený nápoj s príjemnou chuťou.

zloženie:

 • čerstvé brusnice – 100 gramov;
 • jablká – 200 gramov;
 • koreň zázvoru – 15 gramov;
 • granulovaný cukor – 75 gramov.

Kompot s jablkami, brusnicami a zázvorom je obzvlášť dobrý, keď je horúci. Preto ju podávajte v teplých pohároch alebo v horkých hrncoch.

Umyte jablká, nakrájajte plody na kocky a odstráňte semená. Presuňte črepiny do hlbokej panvice, pridajte spracované brusnice a strúhaný zázvor.

variť kompot z brusníc a jabĺkVýrobky nalejte vriacou vodou a nádoby položte na kachle. Keď kvapalina vrie, pridajte cukor. Po niekoľkých minútach môže byť korenistý kompót s brusnicami odstránený z ohňa a pokrytý vekom. Za desať minút servírujte skutočný nápoj s ľahkým občerstvením alebo sušienkami.

Kompot z brusníc a brusníc

kompot z brusníc a cowberriesPonúkame vám ďalší recept na zdravý nápoj s bohatou chuťou. Nádherný kompót s brusnicami a brusnicami sa v zime ochladí a rozveselí. Užitočné látky, ktoré sú v ňom obsiahnuté, vás ochránia pred prechladnutím a posilnia imunitný systém.

zloženie:

 • 650 gramov brusníc;
 • 100 gramov brusnice;
 • jeden malý citrón;
 • štyri polievkové lyžice cukru;
 • šesť pohárov vody.

Ak nemáte čerstvé bobule, použite mrazené ovocie.

Ak sa vaše zásoby skončia, potom budete môcť kúpiť potrebné zložky v každom veľkom supermarkete. Kompot z mrazených brusníc a brusníc sa ukáže veľmi chutné a nie menej užitočné.

umyte brusnice pod tečúcou vodouVyberte bobule a umyte si v cedníku. Potom rožte citrón na strúhadle a vytlačte šťavu z neho.

Varenie vody v hrnci, potom pridajte cukor a kôru do toho. Keď je sirup pripravený, do nej nalejte citrónovú šťavu a položte spracované bobule. Znova privarete kvapalinu a potom okamžite znížte teplotu na minimum.

kompót je pripravený na použitiePo piatich minútach odstráňte riad z kachlí a nechajte obsah chvíľu pod vekom. Naliať nápoj do priehľadného karafy a podávať ho na stôl.

Ak sa zamilujete do kompótov s brusnicami, môžete si ich variť tak často, ako budete chcieť. Experimentujte s rôznymi chuťami a prísadami a dosiahnite požadovaný výsledok. Sme si istí, že čoskoro nájdete perfektnú kombináciu produktov, korenín a cukru.

Kompot z brusníc a sušených marhúľ – video