Skladovanie fazule v uzavretých nádobáchV prírode sú všetky živé veci v potravinovom reťazci. Fazuľa s výživnými vlastnosťami nie je výnimkou. Tam, kde existuje rozsah jeho kultivácie, žijú špecifický hmyz, zrno obilnín. Pri infikovaní v biotopu sa zrná rozširujú, dostávajú tam, kde fazuľa nerastie, ale je to dôsledok skladovania.

Beetle BruchusPreto sú všetky sklady ošetrené insekticídmi podľa plánu, aby zničili nielen zrno, ale aj iný hmyz v sklade. Otázka, ako uchovávať fazuľa pre zimnú spotrebu, je úzko spojená s jej zachovaním z Bruchus, obilného zrna.

Ako udržať fazuľa na zimu?

Fazuľa obiliaSkladovanie fazule a zelených strukov sa pôvodne líši. Strúhaná fazuľa sa môže zachovať všetkými známymi metódami, zmraziť a tak sa uchováva s maximálnym ziskom počas zimy. Ale zachovať obilie musíte vytvoriť ďalšie podmienky. Ak si myslíte, že fazuľa je veľmi užitočný produkt, nahradiť zloženie jeho mäsa, potom kaziť zásoby, nedodržiavajúc pravidlá skladovania, je to ľahké.

Chráňte rastlinný produkt:

  • z nesprávneho sušenia a kladenia vlhkého obilia;
  • z dôvodu vysokej vlhkosti;
  • nedodržanie teplotného režimu.

Pri skladovaní fazule, dokonca správne, v priebehu času sa jeho nutričná hodnota znižuje a doba tepelného spracovania sa zvyšuje.

Zo všetkých chrobákov škodcov obilnín a fazule na fazuľa, najbežnejšími sú fazuľové alebo brouše. Tento hmyz je karanténnym škodcom. Oni bývajú v úzkej oblasti, kde sa fazuľa dlho kultivuje. Padajú so semenným materiálom a postupne sa znásobujú. Preto úlohou karanténnej služby je zabrániť šíreniu chrobáka na nové územia.

Číňan štvorkopytkový štrk, karanténny škodcaV poslednej dobe hmyz na čínskej lodi v bozkoch z Indie zastavil hmyz na Ďalekom východe. Hmyz a jeho živé murivo boli objavené na lodi v potravinách. Boli prijaté bezpečnostné opatrenia. Často padá Bruchus z poľa Zakázky, tam je jeho druh. Preto by malo byť na domácich stránkach, aby zvážili pred zasadením každej fazule a s otvormi v bôbe, by sa semeno malo zničiť spálením. V Rusku bol tento škodca na začiatku minulého storočia, vo výške občianskej vojny, keď neexistovala karanténna služba. Doteraz neboli zaznamenané žiadne čierne fazule.

Related  Recepty kompótu zo sliviek s kosťami na zimu

Čierne fazule nie sú napadnuté zrnamiAko udržať fazuľa tak, aby chyby nezačali, môžete pochopiť, poznať biológiu brouka. Zernovka aktívne reprodukuje v letných a zimných mesiacoch vo vykurovaných priestoroch, ktoré poskytujú 5-6 generácií. V prírode sa pokladá za zrenie vajíčok až 30 vajec. Ale murivo je natiahnuté v čase. Ovipóza sa nachádza na lúpaných listoch alebo na nezrelom fazule v trhlinách alebo v dierkovanej diere. Larvy sa vyvíjajú v priebehu 10-11 dní a budú zavedené do fazule. Po 21 dňoch sa húsenica zmení na kuklu a za 10 dní sa získa dospelý hmyz.

Reprodukcia obiliaKeď je teplota 0-1 smrť lariev a kukel sa vyskytuje za mesiac, od -12 za deň. Takže metóda skladovania za studena môže chrániť zásobu potravín pred zničením. Chrobák v južných regiónoch počas mäkkých zimy nie je zničený a môže telo zakopávať v teplej dobe. Kolonizujú plodiny a majú čas dať 4-5 generácií. Poškodené fazule strácajú klíčky. V osadených semenách cez škrupinu sú viditeľné čierne body pohybov a výkalov.

Škodcovia z strukovín a obilnínVeľmi dôležité je počiatočné sušenie zrna pred pokladaním. Keď je počasie v poriadku, fazuľa vytiahla zo záhrady predtým, ako sa otvoria letáky na niekoľko dní na slnku, alebo sa zhromaždia v metly, aby sa zaclonili pod ťahom na lôžkach. Na potravinárske účely sa fazuľa zväčšuje a pripravuje na skladovanie v zime.

Zachovanie fazuľových semien doma

Bude mať fazuľa neporušený cesnakAko uchovávať v zime fazuľa pre semená, samostatný príbeh. Vyberajte struky s nepoškodenými listami a bez najmenších nedostatkov. Po sušení na slnku sú fazule v strukoch balené v bielom vrecku a uchovávané v chladničke pred studeným štartom. Neskôr je taška vytiahnutá na mráz, zavesená tak, aby ho hlodavci nedožili. Demontujte struky tesne pred výsadbou. Ďalším spôsobom skladovania semien je nalievanie popola a uskladnenie v sklenenej zapečatenej nádobe. Keď pridáte do obalu hlavu alebo niekoľko strúčikov cesnaku, zvýši sa záruka bezpečnosti.

Related  Osviežujúci kompót marhule a oranžovej farby na zimu

Existuje niekoľko spôsobov ako ukladať fazuľa doma na zimu. Vlhkosť okolitého vzduchu by nemala byť vyššia ako 50% a teplota, ktorá zastavuje biologický vývoj 10 , to znamená, že pred mrazom je úložný priestor chladničkou. Uchovávajte v bielom vrecku, môžete vložiť hlavu cesnaku dovnútra.

Ak je veľa fazuľa, môže byť uložené v lepenkových škatuliach alebo drevených škatuliach, ale vnútri by mala byť vrstva bežného čiernobieleho novinového papiera. Typografická farba tiež zabraňuje usadzovaniu hmyzu. Samozrejme, zárukou bezpečnosti produktu bude zimné uskladnenie na chladnom mieste.

Vo vlhkom prostredí fazuľa rýchlo vyrastieĎalším spôsobom, ako udržať fazuľa na zimu, je používať vykurovanie obchodovateľných obilnín. Pri zahrievaní v rúre na 90 0 Po niekoľkých minútach sa zachovali prospešné vlastnosti fazule a obsah zomrie. Po takomto spracovaní v suchom kontajneri s hermetickými krytinami nebudú fazuľa pretrvávať ani jednu zimu. Ďalším spôsobom je zahriať sa na 10 na hodinu.

Kryty, pod ktorými sú fazule skladované, môžu byť sklo a kov. Polyetylén – nechajte na vzduchu. Ľahké vrecká na skladovanie sa najprv musia uchovávať v soľnom roztoku a sušiť.

Pri skladovaní fazule v teple v otvorenom stave s porušením vlhkosti môže fazuľa klíčiť alebo formovať. Nemôžete jesť fazuľové klíčky. Ako sadivo sa môže použiť, ak príde čas na výsev.

Správne uchovávanie fazule – video