paradajky v jablkovej šťaveKonzervovaná zelenina sa už dávno stala klasickou zimnou prípravou, ktorú nájdete v ponuke domácej rodiny. Paradajky v jablkovej šťave – nie je to originálne?

Niektoré ženy v domácnosti môžu byť prekvapené. Ale táto neštandardná kombinácia paradajok a ovocných štiav vyhovuje pôvodnej chuti a jednoduchosti prípravy. Paradajky a jablkový džús – nový pohľad na dlho-zvyčajné jedlo. Paradajky získavajú nezvyčajnú jablkovú chuť a šťava sa stáva ako želé.

Paradajky, aké sú ich užitočné vlastnosti a škody

husté ovocieParadajky sú veľmi užitočné pre telo a pokožku. Paradajky obsahujú vitamíny E, C, PP, K a A. Táto zelenina je bohatá na fosfor, draslík, horčík, železo, sodík. Paradajky sa odporúčajú na použitie pri zápche, anémii, cukrovke, obezite a nedostatku vitamínov.

Tiež výhody rajčiaka možno nazvať:

 1. Rajčiaky tiež pomáhajú omladieť a posilňovať telo. S pomocou paradajok, ktoré sa dostali do nášho tela, sa zvyšuje odolnosť voči ultrafialovému žiareniu.
 2. Najdôležitejším antioxidantom v rajčiakoch je lykopén, ktorý má protirakovinové vlastnosti, zastavuje oddelenie špecifických buniek a neumožňuje mutáciu DNA.
 3. Malé množstvo paradajok je silným antidepresívom. Paradajka zlepšuje náladu s pomocou serotonínu. A prírodné phytoncides pomáhajú bojovať proti vnútorným zápalom. Preto budú paradajky v jablkovej šťave viac ako kedykoľvek predtým.

Hlavnou negatívnou vlastnosťou rajčiakov je veľké množstvo alergénov v ich zložení. Potravinové alergie sú veľmi často sprevádzané neakceptovaním červených paradajok organizmom.

V kompozícii je kyselina šťavelová. Je to škodlivé pre pacientov s dnou, ľudí s chorými obličkami a porušenie rovnováhy soli v tele.

Jablková šťava je dobrá a zlá

jablkový džúsVýhody jablčného džúsu sú:

 1. Jablko šťava obsahuje kyselinu askorbovú, antioxidanty, a napomáha k odstráneniu chemických toxíny, ktoré sa hromadia pri použití rôznych liekov, expozícia žiareniu, fajčenie.
 2. Šťava z jabĺk je užitočná v vlákne, čo pomáha schudnúť a reguluje hladinu cholesterolu, čo zabraňuje výskytu srdcového infarktu. Existuje názor šťava pomáha spomaľovať starnutie.
 3. Apple džús zvyšuje imunitu, obsahuje enzýmy, ktoré strávia potravu a odstraňujú škodlivé látky z tela.

Ak sa chystáte variť paradajky čerstvo lisované jablčnej šťavy, mali by ste dávať pozor na to, že šťava je škodlivé pre ľudí, ktorí majú vysokú kyslosť, pretože šťava obsahuje kyselinu. Okrem toho je nápoj kontraindikovaný pri gastroenteritíde, vredoch a pankreatitíde.

Keď urobíte samostatnú prípravu nápoja, mali by ste byť opatrní, inak môžete urobiť jablkový jablkový oct.

Zimná gurmánska príprava – rajčiaky v jablkovej šťave

Recepty rajčiakov v jablkovej šťave na zimu je možné rozdeliť do troch kategórií: konzervovanie, morenie a zber bez sterilizácie.

Nekomplikované konzervovanie

Zachovanie je jednoduché. Nevyžaduje zložité zložky ani veľa času. Musíte použiť:

 • 2 kg zrelých paradajok;
 • 1 l čerstvej jablčnej šťavy;
 • kôpor;
 • korenie;
 • lyžicu soli.

Zachovanie paradajok v jablkovej šťave na zimu môže byť nasledovné:

 1. Umývanie paradajok a odstránenie stopiek.Rajčiaky umyte
 2. Príprava čerstvo stlačenej šťavy (užitočný odšťavovač).šťava zo zrelých jabĺk
 3. Šťava sa zmieša so soľou a privedie sa k varu pri nízkej teplote.variť šťavu
 4. Paradajky sú distribuované na vopred sterilizovaných plechovkách, naplnených vareným džúsom. Pridajte korenie a kôpru (podľa vkusu).Paradajky v banke
 5. Banky so zeleninou sú umiestnené v hrnci s teplou vodou, kde po vriacej vode sú sterilizované asi 7 až 10 minút.
 6. Banky sú valcované vo viečkach a chladné.plechovky s paradajkami

Pred varením by sa mal ochutnať džús z jabĺk. Ak sa to zdalo veľmi kyslé – môžete doň vložiť trochu cukru.

Marinovanie je kľúčom k nezabudnuteľnej chuti.

paradajky v jablkovej šťaveMarinované paradajky v jablkovej šťave na zimu – to je skutočná dekorácia sviatočného stola, majú jasnú a jedinečnú chuť. Pre túto potrebu obrobku: 1 kg paradajok, 1 liter šťavy (asi 2 kg jabĺk), 2 polievkové lyžice cukru, lyžice a lyžička soli zázvoru.

Postupnosť akcií:

 1. Rajčiaky sa vyčistia, niekoľkokrát sa punktujú špáradlom a rozložia sa cez sterilizované poháre.
 2. Príprava šťavy z jabĺk (z obchodu alebo doma).
 3. Šťava sa zmieša so soľou, cukrom a drveným zázvorom a následne uviedla do varu v smaltovanom hrnci, a potom sa naleje na banky.
 4. Banky so zeleninou sú sterilizované na sporáku asi 30 minút, potom zatvorené viečkami a ochladené na izbovú teplotu.

Ak je nedostatok jablkového džúsu, môže sa zriediť, ale len veľmi málo a po tom, čo všetko prebehne a šťava zostáva, môžete ju po ochladení bezpečne vypiť.

Ak tento recept používa šťavu v obchode, nemala by byť objasnená, bez buničiny.

Bez sterilizácie – rýchle a užitočné

Pre tých, ktorí chcú udržať maximálne množstvo užitočných látok v zelenine, sú v jablkovej šťave paradajky: predpis bez sterilizácie. Bude to vyžadovať stredne veľké paradajky, džús (domáce alebo priemyselné varenie), soľ, cukor, ako aj čerešňové a čierne ryžové listy.
vylejte rajčiakový džúsV dolnej časti plechoviek položte rôzne druhy listov, olúpané paradajky prepichnite špáradlom a umiestnite do rovnakých nádob. Zmiešajte ju so soľou a cukrom, priveďte do varu a nalejte do pohárov zeleniny. Teraz je potrebné nechať obrobky vychladnúť. Potom sa džús opäť vypustí do hrnca a opakovane varí. Varená šťava sa potom znovu naleje do kontajnerov, ktoré môžu byť upchaté. Pikantné paradajky v čerstvo pripravenej jablkovej šťave sú pripravené!

Niekedy na spodnej časti plechoviek položte umyté, odlúpnuté semená a odlúpané plátky jabĺk, pred uvedenou vriacou vodou.

Zelené paradajky v jablkovej šťave

zelených paradajokzloženie:

 • rajčiny 2 kg;
 • jablkový džús približne 1,2 l;
 • soli 50 g;
 • paprika 20 hrách;
 • niekoľko kôp;
 • plátok cesnaku.

Ďalej postupujeme nasledovne:

 1. Sterilizujte banky.
 2. Umyte všetky paradajky a usušte ich.
 3. Odstráňte šupku paradajok s párátkom.
 4. Umyte kôpru, olúpte cesnak.
 5. Varenie jablkového džúsu so soľou.
 6. Zmiešajte a odstráňte z taniera.
 7. Vložte paradajky do plechoviek spolu s kôprom, cesnakom a korením.
  Vylejte vriacu vodu, nechajte 20-25 minút.
 8. Vypustite a naplňte vodou 20 minút.
 9. Vypustite vodu druhýkrát, nalejte jablkový džús tam a zatlačte veko.
 10. Obráťte sa hore dnom, nechajte dva dni.

lahodné zelené paradajkyParadajky v jablkový džús: nechajte recepty pre budúcu generáciu. Vaše deti budú s týmto neobvyklým receptom spokojné.

Paradajky v jablkovej šťave neškodia zdraviu, pretože ocot sa nepoužíva na konzervovanie. Konzervačné činidlo v tomto prípade je ovocné kyseliny prítomné v šťave z jabĺk, najlepšou možnosťou je čerstvý lisovaný džús.

Ktorýkoľvek z receptov je lahodný predkrm, ktorý bude vrcholom na stole pre večeru a na slávnostnom stole prinesie svetlé a šťavnaté farby na príležitostné jedlo.

Paradajky v jablkovej šťave bez korenia – video