lahodný mrkva hrniecPoužívanie mrkvy je obrovské. Nielen, že je nasýtený s užitočnými komponentmi pre telo, tak aj rozpočet. Vyrába sa z neho množstvo lahodných jedál. Zvlášť zaslúžené mrkvové pekáč. Ponúkame niekoľko chutných receptov pre celú rodinu.

Mrkva na mrkvu pre deti

mrkva pekáreň pre detiZačnime kompiláciu z detskej verzie. Deti sú veľmi náročné: nie je to chutné, ale nezmestí. Obzvlášť rozčuľované mamičky, keď ich milované dieťa nadšene poháňa škôlku. Teraz už nemusíte študovať detské knihy pri hľadaní užitočných a zároveň chutných jedál. Recept na mrkvovú kastrinu je v materskej škole, aby ste si všimli.

Ak chcete pripraviť zázračné jedlo, budete potrebovať: 3 polievkové lyžice. l. manki, libra mrkvy, jedno vajce, 1-2 lyžice. l. cukor, obľúbené korenie (napríklad škorica, vanilín), kúsok masla.

Nezabudnite, že pripravíte jedlo pre deti, preto postupujte podľa všetkých odporúčaní.

Etapy prípravy:

 1. Mrkva dôkladne umyte a varte do pokožky až do varenia. Môžete rezať koreňové plodiny do 2-3 častí, takže sa rýchlo zvárajú. Po mrkve odlupovať kože a orezanie koncov “brusochkov.”variť a olúpať mrkvu
 2. Mäso by ste mali čistiť vhodnou metódou (napríklad jemne nastrúhnúť alebo “otočiť” v mixéri).nakrájame mrkvu do mixéra
 3. V mrkvovom pyré pridáme vajíčko, mango, korenie a cukor. Dôkladne premiešajte, až kým nebude hladkýzmiešajte mrkvu s cukrom
 4. Zakryte pergamen kúskom pergamenového papiera (nezabudnite na “krytie” a na bokoch), vylijte cesto a jemne pretrepte tvar, aby sa hmotnosť rovnomerne rozložila.vložte mrkvu do formy
 5. Mäso nakrájajte na tenké plátky a rozotrite na povrch cesta. Toto tajomstvo umožní kastról získať smotanovú chuť a šťavnatosť.položte maslo a pečte
 6. V peci sa pripravuje mrkva pudingom počas 35 až 40 minút pri teplote 180 ° C.kastról je pripravený

Odstráňte pripravenú kastrinu z formy a podávajte ju na stôl. Miska dobre prebieha s kakaom na mlieku.

Tandemový tvaroh s mrkvou

mrkva a tvarohTvarohová mrkva je neuveriteľne užitočná, chutná a veľmi pekná variácia jedla. Bude to ocenené deťmi i dospelými.

Pre varenie: 2-4 lyžice. l. manki, vajcia, 0,2 kg mrkvy, pol kila tvarohu, štipka vanilínu (môže byť nahradená vanilkovým cukrom). Okrem toho to bude trvať: 0,1 kg hrozienok, 5 lyžice. l. obyčajný cukor, maslo (asi 1 lyžica), 3 lyžice. l. kyslá smotana.

Jedná sa o klasický recept na jedlo. Ale ako základ si môžete vytvoriť vlastnú verziu. Takže v kastról môžete pridať ďalšie sušené ovocie alebo ovocie (dobre v kombinácii s mrkvou hruška a jablko).

Etapy prípravy:

 1. Mrkva dôkladne umyť, odlupovať, suché na uterák a nakrájame na malé kúsky.nakrájame mrkvu
 2. V panvici alebo v panvici s hrubým dnom roztopte maslo, mrkvu položte a opekajte, až kým nebudete mäkký.duste mrkvu
 3. Medzitým pripravte mäso z tvarohu. V hlbokom kontajneri položte tvaroh s kyslou smotanou a biť až homogénne.biť tvaroh
 4. Jazdi vo vajci, vylejte vanilín, cukor a premiešajte všetko.mix vajcia s cukrom a tvarohom
 5. Pridajte časť manga, premiešajte a pozrite sa na konzistenciu tvarohovej hmoty. Mala by byť mierne hustá. V prípade potreby pridajte ďalšie mangy.
 6. Rozinky dôkladne umyť v tečúcej vode, preniesť na klavír, naplniť horúcou vodou a nechať v tomto stave 5 minút.umývať hrozienka
 7. Varené mrkva sa posúva cez mlynček na mäso (najlepšie niekoľkokrát) alebo sa rozomelie v mixéri. Pridajte cukor a premiešajte.nakrájajte mrkvu
 8. Napojené na hrozienka a rozdelené na dve časti pridáme mrkvu a tvarohovú hmotu. Zamiešame.
 9. Vytvorte plechový list s pergamenovým papierom alebo opatrne naolejujte. Teraz dať trochu mäso syrového syra a vyrovnať ju na dne. Na začiatku s trochou mrkvy.
 10. Opakujte postup tak, aby ste vytvorili kastról.
 11. Pečieme mrkvovú pekáč v rúre a zahrejte na 180 stupňov. Doba varenia je 20-25 minút.predložiť tabuľke

Related  Hroznová džem – recepty s vôňou leta

Po uplynutí času odstráňte kastról a ochlaďte ho. Potom sa môže posunúť na dosku, nakrájať na kusy a podávať sa na stôl.

Mrkva mrkva s mliekom a tvarohom

mrkva pekáč s mliekomA tu je ďalší neobvyklý recept na mrkvovú kastrinu. Jeho tajomstvo varenie samotnej mrkvy – je dusené v mlieku. Šťavnaté a veľmi chutné.

Na varenie potrebujete: 4 polievkové lyžice. l. cukor, pol pohára kravského mlieka, 250 g tvarohu, rovnaké množstvo mrkvy, dve vajcia. Okrem toho by ste mali mať štipku soli, kúsok masla, manga (3 lyžice).

Etapy prípravy:

 1. Koreňovú zeleninu na umývanie, olúpanie, nakrájame na malé kúsky, vložte do panvice. Nalejte mlieko.variť mrkvu mliekom
 2. Vložte maslo na mrkvu, zakryte panvicou a vezmite obsah do mäsa, až kým nebude mäkký.pridajte maslo
 3. Celú hmotu vložte do mixéra alebo ho vhodným spôsobom rozmiešajte.kotleta
 4. Naliate hmotu naspäť do panvice, nalejte do manga, premiešajte a varte 3 minúty a nastavte malý oheň.varí s krupice
 5. Tvaroh rozdrviť rozdrviť (môžete v mixéri), ​​pridať vaječné žĺtky, soľ a všetko premiešať do hladkej.zmiešame tvaroh s vajíčkom
 6. Zmiešajte mrkvu a tvarohovú hmotu.miešajte tvaroh s mrkvou
 7. Predtým oddelené šľahané cukrom.šľaha s cukrom
 8. Proteíny preneste do “cesta” a premiešajte.interferujú s proteínmi
 9. V olejovanej forme rovnomerne rozložte hmotnosť mrkvy.rozložiť hmotnosť vo forme
 10. Pečeme mrkvu v rúre 40 minút pri 180 ° C. Ak chcete skontrolovať, či je kazeta pripravená, vyberte špáradlo alebo dlhú palicu. Ak po prepichnutí koláča vysuší – musíte vypnúť rúru.kastról je pripravený

Pripravený kastról mierne chladný, položil na tanier, nakrájal na porcie, zdobiť práškovým cukrom a môže byť trapeznichat.

Môžete pridať trochu kreatívny: dať niektoré mrkva “cesta”, potom uprostred dať čistý tvaroh a naliať všetky zostávajúce mrkvy.

Kastról v Multivariate

Kastról v multivarkiPre tých, ktorí majú radi automatizované varenie v našom arzenáli, sa v multivarke nachádza mrkvová kastról. Avšak stále musíte pripraviť prísady. Samotné auto sa však bude starať o pečenie.

Related  Sedem obľúbených receptov na občerstvenie na čipoch

Musíte mať po ruke: pol kila tvarohu, 2 stredné mrkvy, kyslou smotanou, mango a cukor (4 polievkové lyžice každej zložky), dve vajcia, kúsok masla.

Ak chcete vyrobiť kastról, môžete použiť akýkoľvek tučný tvaroh. Ak je tvaroh príliš tekutý, pred použitím je lepšie vytlačiť ho na gázu.

varenie:

 1. Koreňová zelenina na umývanie, odlupovanie a jemné roštovanie. Na brúsenie môžete použiť mixér, mlynček na mäso.nakrájajte mrkvu
 2. V hlbokom kontajneri nalejte cukor, kladivové vajcia a rozmiešajte, až kým nebude hladký s mixérom. Pridajte mango a dôkladne premiešajte.poraziť mango s cukrom a vajíčkom
 3. V tvarohovom syre pridajte kyslou smotanou a kašu s rozdrvením. Ak chcete získať jemnejšiu štruktúru kastról, môžete použiť mixér.biť tvarohu s kyslou smotanou
 4. V tvarohovej pasty pridajte hmotu vaječného cukru a premiešajte. Potom dajte mrkvu a dôkladne pretrepte všetko, až kým nebude hladká.Zmiešajte dve masy
 5. Miska multivarki vrátane bokov pokrýva maslo. Nalejte do nej hotové “cesto” a vložte ho do jednotky. Po zatvorení veka nastavte režim “Pečenie”. Doba varenia je 60-80 minút, v závislosti od modelu multivark.pečieme vo viacnásobnom množstve

Po uplynutí času by mrkvová kastrólka s mangou mala byť ponechaná vo vnútri ďalších 10 minút, aby “dosiahla”. Potom, čo je možné ťahať, položte na tanier a podávajte s kyslou smotanou.

Pri príprave kastról môžete pridať rôzne kandizované ovocie, ktoré sa predtým vypaľujú v horúcej vode. Manka môže byť nahradená múkou. V tomto prípade bude konzistencia o niečo hustšia.

Mrkva s jablkamimrkva kastrol s jablkami

Kastrol s mrkvou a jablkami je jedlo, ktoré sa dá varené kedykoľvek počas roka. Čo sa páči v zime, keď je čerstvá zelenina a ovocie napäté.

Budete potrebovať: mango (sklo), dva jablkové ovocie, tri vajcia, 2-3 mrkvy, 0,18 kg cukru. Okrem toho je potrebný 1 lyžička. sóda, škorica škorice, rastlinný olej (2-3 lyžice). Na výzdobu môžete brať práškový cukor.

Pokračujme:

 1. Korene by mali byť umyté, olúpané a jemne nastrúhané. Premiestnite mrkvu do hlbokej misy, nalejte do cukru, premiešajte a nechajte v tejto forme niekoľko minút, aby sa cukor mohol roztaviť.
 2. Medzitým umyte jablká, kôra a osivo a nakrájajte na malé kocky.
 3. V samostatnom kontajneri rozlomte vajcia a bič. Nalejte hmotu vajec na mrkvu. Taktiež posielajte rezané jablká, rastlinný olej, sódu, korenie a mango. Dôkladne premiešajte.
 4. Vložte hmotnosť mrkva do pečiacej misky, ktorá je pokrytá maslom, a vyrovnajte povrch lyžičkou alebo špachtľou.
 5. Ponechajte minúty na formulári 10 na boku tak, aby mancha zväčšila.
 6. Formulár nastavte do rúry a pečte 40 minút pri teplote 180 ° C.

Related  Chutné recepty na zimu: hruškový džús cez odšťavovač

Pripravená miska by mala byť po krátkej chvíli ponechaná v vypnutej rúre, potom ju trochu ochladiť, preniesť na dosku a zdobiť práškovým cukrom.

Ako môžete vidieť, mrkvová kastról sa pripravuje veľmi rýchlo a jednoducho. Môže sa podávať ako na raňajky, tak aj ako občerstvenie. Ďalším prínosom – bude to, čo majú deti aj dospelí.