vyprážané hubyHuby – univerzálny výrobok, ktorý je perfektne kombinovaný s mäsom, kuracím mäsom, zeleninou a ryžou. Vyprážané huby sú lahodné a dobre známe jedlá, ktoré môžu byť vyrobené z akéhokoľvek druhu húb. Ako omáčky, varené na základe zakysanej smotany alebo majonézy sú najlepšie. Ak chcete získať vynikajúce aromatické jedlo, môžete pridať rôzne korenie – dobre kombinovať s hubami cesnak, cibuľu, čierne korenie, bazalka, kôpru a petržlenu.

Na vyprážanie môžete použiť akékoľvek jedlé huby v čerstvej forme, ako aj spracované – sušené, marinované, mrazené.

Väčšina húb musí byť varená vo vriacej vode pol hodiny pred varením, v závislosti od odrody.

Varenie z čerstvých šampiňónov

vyprážané šampiňónyVychutnajte si s čerstvými šampiňóny kedykoľvek počas roka, zatiaľ čo iné druhy húb sú sezónne. Ďalšou výhodou je to, že huby, ktoré nevyžadujú dlhé pre-tepelné spracovanie – tieto huby môžu byť konzumované aj surové. možnosti varenia sú veľmi veľa – môžu byť pečené v rúre, ktorý sa používa na varenie polievok, orestujeme na panvici ako nezávislý druhej miske alebo používať do šalátov a občerstvenie.

Tu je hlavný recept na vyprážané huby, na základe ktorých môžete variť veľa pokrmov, pridávať ďalšie prísady:

 1. Huby by mali byť dobre opláchnuté a odrezať okraj nohy (ak je znečistený). Potom hodiť cedník alebo rozložiť na obrúsok úplne suché.opláchnite šampiňóny
 2. Nakrájajte na platne (alebo na polovicu, ak huby nie sú veľké).rezané huby do dosiek
 3. Na predhriatej panvici, pridaním oleja (ktorý závisí len od vašej chuti), pripravte pripravené huby. Varenie by malo byť na mierne vysokej teplote.smažte huby
 4. Na konci varenia, môžete pridať restovanými šampiňónmi trochu masla a bylinky – to dá pokrmu zvláštnu chuť.

Pridajte soľ a korenie na konci pečenia!

Ako smažiť mrazené huby

vyprážané mrazené hubyMrazené huby môžu byť tiež vyprážané! Ak chcete získať lahodné a aromatické jedlo, je najlepšie, aby ste ich neodmrazili, a niekoľko minút variť vo vriacej vode s prídavkom soli. Potom vysušte a pošlite do predhriatej panvice.

Related  Lusky s červenými, bielymi alebo vlákninovými fazuľkami na zimu: recepty a tajomstvá varenia

Najlepšie recepty húb

Prakticky všetky druhy húb môžu byť varené samostatne alebo spolu s inou zeleninou.

Vyprážané huby s cibuľou

vyprážané huby s cibuľouČo bude potrebné:

 • 0,5 kg húb (môžete použiť akékoľvek čerstvé;
 • huby – šampiňóny, lišty, biele a iné);
 • 1 veľká cibuľka;
 • soľ;
 • korenie;
 • niektoré čerstvé alebo sušené kôpru.

Ako variť:

 1. Pripravte si huby – opláchnite, ak chcete variť, suché a rezané pohodlným spôsobom.umývajte a varte huby
 2. Žiarovka je čistá, opláchnuť, suchá a rezaná – jemne nakrájaná alebo veľká polotovary – závisí od vašich preferencií.nakrájajte cibuľu
 3. Na ohriatej panvici oddeľte cibuľky samostatne až do okamihu, kedy sa stanú transparentnými. Potom môžete pridať huby. Pravidelne miešajte, vyprejte, až sa vlhkosť odparí. Potom pridajte soľ.smažte huby s cibuľou
 4. Zakryť panvu s vekom a variť ďalších 7-8 minút, nezabúdajte, že sa z času na čas premieša. Na konci varenia pridajte zeleninu (ak ste vysušili 5 minút pred varením).

Môžete slúžiť ako zdobenie mäsa; hlavné jedlo, doplnené zemiakmi, ryžou, zeleninou alebo nezávislým pokrmom.

 

Vyprážané huby s cibuľou a syrom

smažené s cibuľou a syrovými hubami

Čo bude potrebné:

 • 0,5 kg húb;
 • 1 veľká cibuľka;
 • 2-3 strúčiky cesnaku;
 • asi 300 g akéhokoľvek syra;
 • 200 ml krému;
 • soľ;
 • korenie čierne.

Ako variť:

 1. Pripravte si jedlá: opláchnite huby, vysušte a nakrájajte na veľké kusy;umývanie a rezanie húb cibuľa jemne nasekaná;nakrájajte cibuľu nakrájajte na polovicu strúčiky cesnaku; rošt syr.
 2. V vyhrievanej panvici vyprážajte cesnakové strúčky a potom ich odstráňte. V tom istom oleji, začnite cibuľu a variť, kým nie sú transparentné, potom pridajte huby. Smažte občas, asi 10 minút.smažte huby
 3. Pridajte korenie a nalejte do krému. Priveďte do varu, potom odstráňte z tepla. Potom presuňte misku do pekárničky, posypte syrom a pečte v rúre, až kým sa na syre neobjaví červená.

Ak nie je rúra, môžete pokračovať v varení v panvici – posypte hubami so syrom a kryt s vekom. Varte na 7-8 minút pri nízkej teplote.

Vyprážané huby s cibuľou a zemiakmi

vyprážané huby s cibuľou a zemiakmiHuby môžu byť brané akékoľvek, hlavná vec je, že sú jedlé. Môžete použiť čerstvé, mrazené a dokonca nakladané huby. Na prípravu lahodných vyprážaných húb s cibuľou a zemiakmi je potrebné venovať pozornosť zvláštnostiam tepelného spracovania každej zloženej misky:

 • ak používate lesné huby, musíte ich vopred uvariť pred pol hodiny v nasolenej vode;
 • Po prvé, cibuľa sa vypráža, potom sa pridávajú huby – inak bude cibuľa varená;
 • huby sú vyprážané oddelene od zemiakov – vyžarujú veľa kvapaliny;
 • Plátky zemiakov musia byť pred varením opláchnuté studenou vodou, aby sa umýval nadbytočný škrob;
 • zemiaky nemusia byť pri smažení pokryté vekom.

Related  Ako správne pripraviť pstruhy, pečené v rúre na rodinné jedlo

Čo bude potrebné:

 • 0,8 kg zemiakov;
 • 0,5 kg húb;
 • 1 veľká cibuľka;
 • soľ;
 • korenie;
 • zelené kôpru. 

Ako variť:

 1. Pripravte si jedlá: opláchnite huby (ak je požadovaný stupeň – varte), suché, narezané; umývanie húbRezané zemiaky v tenkých kruhoch, opláchnite studenou vodou, vysušte; cibuľa nakrájaná na polkruhy.nakrájajte cibuľu
 2. V vyhrievanej panvici vyprať najprv cibuľu, potom huby položiť a variť dohromady až do okamihu, kedy sa kvapalina vytvorená z húb vyparí.smažte huby
 3. V druhej panvici vypražte zemiaky až kým sa nevytvorí zlatá kôra. Potom pridajte k nim huby s cibuľou, jemne skombinujte a pokračujte v smažení, kým nie sú zemiaky pripravené.
 4. Niekoľko minút pred pripravenosťou pridať korenie.hotové jedlo

Dôležité body pri príprave vyprážaných húb v panvici

Huby sú zložitý produkt, ktorý je považovaný za ťažké jedlo. Neodporúča sa podávať huby deťom do troch rokov a osobám trpiacim zažívacími problémami. Pre lepšiu asimiláciu v tele, huby musia byť jemne nakrájané na jedlo a dôkladne žuť. Strihané huby sú absorbované žalúdkom o 70%.

 1. By nemalo smažiť huby a cibuľu na lámanie chleba – keď to stratilo všetok proteín jedlo neprinesie žiadne výhody pre telo a ťažkosti po jedle bude významný.
 2. Na panvu nepoužívajte príliš veľa oleja. Ak sa huby nelepia, musíte ich bežať v predhriatom oleji a okamžite ich premiešať.
 3. Aby sa jedlo jemnejšie, na konci varenia môžete pridať trochu kyslej smotany alebo mlieka.

Video recept na smaženie húb

Smažené huby v zakysanej smotane – video