slivkové vínoSlivkové víno s bohatou arómou a nezvyčajnou chuťou sa páči väčšina známych tohto nápoja. Je najpopulárnejší v polosladkých a polosuchých. Uvedený alkoholický nápoj dokonale prichádza k mäsu a sladkostiam. Avšak jeho zloženie na skladoch nie je vždy vyrobené z prírodných zložiek. Nižšie je niekoľko možností, ako si vyrobiť slivkové víno ako doma.

Víno môže byť varené absolútne zo všetkých druhov sliviek. Či už je to žltá, modrá alebo zelená slivka, konečný výsledok sa dosiahne so špecifickou chuťou a arómou. Napriek tomu sú uprednostňované tmavé odrody, z nich sa zvyčajne vyrába víno. Šťava z týchto plodov je ťažké stlačiť, takže príprava vín vyžaduje niekoľko stupňov napätia pred úplnou pripravenosťou. Predtým, než začnete, roztrhané ovocie by sa malo vyprať na niekoľko hodín na slnku. Iba príliš špinavé ovocie je potrebné umývať, ale relatívne čisté by sa nemalo dotýkať.

Prečítajte si tiež: ako otvoriť fľašu vína bez vývrtky?

Klasický recept na slivkové víno

víno zo sliviek podľa klasickej receptúrySlivkové víno doma je pripravené ľahko a bez značných finančných nákladov. Stačí zhromaždiť 1 kg zrelého ovocia, kúpiť cukor, všetko skombinovať a zvyšok je otázkou času.

Etapy prípravy:

 1. Zrelé slivky sa zbavujú jamiek a pomocou kriketu sa premenia na múčnatú kompozíciu. Nasypte toľko vody ako pyré (1: 1). Potiahnite gázou alebo svetlou bavlnenou handričkou, nechajte sami na 3 dni.zrelé slivky bez kostí a trieť
 2. Prostredníctvom pridelených množstiev času sa slivkové pyré majú premeniť na dve zložky: šťava a kaša. Ten musí byť zlikvidovaný, ale šťava, ktorá sa odfiltruje, je poslaná do samostatnej nádoby na kvasenie.na oddelenie kaše od šťavy
 3. Ak chcete získať suché víno vo fľaši so slivkovou kvapalinou, pridajte 200 gramov (1 pohár) cukru. Ak chcete ochutnať chuť dezertného vína, mali by ste zvýšiť množstvo cukru a pridať 300-360 gramov. Po pridaní cukru sa nádoba musí dobre pretrepať, aby sa úplne rozpustila.pridajte cukor do nádoby
 4. Na krku kontajnera je potrebné dať na gumenú lekársku rukavici, na prst, ktorú potrebujete urobiť malú punkciu s ihlou. Odložte na tieňované miesto po dobu 1,5 mesiaca. Počas tejto doby by mala byť izbová teplota bez zjavných rozdielov – 20-25 stupňov tepla.nechajte fľašu kvasiť
 5. Nalejte fermentované víno do inej fľaše a pevne ju utesnite. O šesť mesiacov neskôr musí byť zakalená kompozícia odfiltrovaná. Ak chcete získať transparentné víno bez zavesenia, jeho starnutie by malo trvať najmenej 3 roky.

Pripravenosť na víno závisí od stavu rukavice na krku. Vertikálna poloha a vzduch vo vnútri indikujú neúplné kvasenie. Fúkané rukavice znamenajú, že proces skončil.

Jednoduchý recept na domáce víno zo slivky môže byť trochu upokojený pridaním hrozienok. Za týmto účelom sa hrozienka vylejú teplou vodou, pokryjú sa cukrom a nechajú sa 4 dni.

Related  Populárne tipy: ako variť hrášok na zimu

hrozienka na pridanie do vínaV budúcnosti víno nepotrebuje samotnú hrozienku, ale kvapalinu, ktorú z nej získal. Po stanovených dňoch sa zmes prefiltruje a získa sa určitá kvapalina, ktorá zasahuje do slivkovej šťavy. Potom sa proces prípravy uskutočňuje v obvyklých štádiách.

Recept na japonské slivkové víno

japonské slivkové vínoJaponské slivkové víno je vyrobené z japonskej slivky (marhule). Ak potrebujete nápoj, musíte zozbierať 1 kg nezrelé slivky. Chuť vína bude pikantná a sladká. Vytvorte alkohol na japonský recept pomôže ovocný alkohol (shochu) v množstve 1 liter, rovnako ako skalný cukor – libra.

Etapy prípravy:

 1. Umyte zelené ovocie a opatrne ho vyberte pomocou špáradlá alebo podobného zariadenia.z japonskej slivky odstráňte kameň
 2. Umyte nádobu veľkého objemu, ošetrujte ju alkoholom a do nej vložte slivky. Nalijte ich cukor a nalejte shochu.slivky naliať cukor a naliať ovocný alkohol
 3. Kontajner by mal byť zatvorený a presunutý do chladnej miestnosti, ktorej teplota by mala byť 16-20 stupňov. Každé dva dni sa tinktúra musí otriasť po dobu jedného mesiaca. Potom pretrepte raz za dva týždne, zvyšné 5 mesiacov. Celá doba varenia je šesť mesiacov.

Zvýšenie obdobia prípravy vína robí z nich každý deň jasnejšiu farbu a viac nasýtených podľa vkusu.

Recept na čínske slivkové víno

Čínske slivkové vínoČínske slivkové víno je pripravené s rovnakým plodom stromu Ume, ale trochu inou technológiou. Čínski ľudia ju chcú nasýtiť inými odtieňmi chuti, aby získali čo najodľahlejší výsledok štandardného nápoja.

Etapy prípravy:

 1. Umyte umývadlo, ľahko suché.slivky sa umyjú a sušia
 2. Odstráňte kosť pomocou špáradlá.špáradlo odstrániť kameň
 3. Zaspať s cukrom a ponoriť všetko v ovocnom alkohole.naplňte ovocie cukrom a nalejte alkohol
 4. Po krátkej insistencii na slivkové víno môžete pridať nasledujúce doplnky podľa vášho vkusu: med, listy zeleného čaju, perleťové listy. Cork zložky na rok. Počas tejto doby pravidelne miešajte budúce víno. O rok neskôr odčerpajte nápoj, pripravte časť, aby ste ochutnali slivkovú šťavu a korek už ďalších 5 rokov v fľašiach.kanalizácie a prísad
 5. Víno je pripravené!

Related  Populárne recepty s fotografiami džem z pomarančov

Akékoľvek slivkové víno, bez ohľadu na obdobie starnutia, má nejaké usadeniny na dne. To je vlastnosť nápoja zo slivky, kvôli ktorému by ste nemali byť rozrušení. Pripravené víno nie je horšie ako štandardné hrozno a dokonale dopĺňa mäsové jedlá a sladký stôl.