lososový šalátPink losos je ryba z lososovej rodiny, ktorej mäso sa vyznačuje vynikajúcou chuťou. Chuť ružového lososa je lepšie odhalená pri solení, takže otázka je: ako vyzdvihnúť ružový losos obáva mnohých žien v domácnosti. Faktom je, že mäso z ružového lososa je pomerne suché, najmä po varení alebo smažení. Ale so solenie, táto chyba sa vôbec necíti.

Ako pripraviť ryby na solenie

pravidlá výberu rýb na morenieNa saliváciu ružového lososa musíte najprv vybrať rybu. Čerstvé ryby sa kontrolujú nielen vzhľadom na váhy. Hlavným znakom je “čistý” vzhľad a ružovo-červené žiabre. Mrazené ryby môžu byť kontrolované certifikátom alebo po rozmrazení.

Ďalším krokom po výbere ryby je čistenie a rezanie. Ak sú ryby zmrazené, je potrebné ich odmraziť. Táto fáza musí prechádzať hladko. Na udržanie chuti sa teplota postupne znižuje.

rozmraziť a vyčistiť rybyNajlepšie je presunúť ružový šalát z mrazničky do chladničky v predvečer varenia a nechať ho v kuchyni niekoľko hodín pred solenie. Nesmie sa rozmrazovať pod horúcou vodou ani mikrovlnou. To “zabíja” chuť.

Aj keď otázka: ako vybrať lososové ružové vyžaduje okamžitú odpoveď, neuplatňujte na urýchľujúce metódy, pretože to ovplyvní kvalitu rýb. Je lepšie variť niečo iné. Ryby sa predávajú z väčšej časti vypitvané, takže po rozmrazení je potrebné oddeliť hlavu a chvost.

Z hlavy, chvosta a plutvy môžete pripraviť bohatú vývar na polievku. Z toho tiež vychádza lahodná polievka!

nakrájajte ružový losos na malé kúskyOstatné ryby nakrájame na kusy, asi dva prsty široké alebo dva centimetre široké. Tie, ktoré sú tenšie, budú rýchlejšie solené. Ale niekto uprednostňuje pevné figúrky, aj keď budú pripravené dlho. Polovica prípadu, aby sme dostali recept na lososový ružový losos, sme to urobili.

Ako získať chutné občerstvenie

sendviče so soľeným ružovým lososomRecepty slaného lososa v domácom setu. Každá žena má vlastné tajné tajomstvo, vďaka čomu môžu byť ryby oveľa chutnejšie ako zakúpené. Ako sa to dá dosiahnuť? Pridávame naše obľúbené korenie, pozorujeme čas na morenie – to sú hlavné tipy.

Related  Ako variť brezová šťava

Zoznámte sa s tým, ako osviežený ružový losos doma je lahodný. Na to, aby sa vašim príbuzným podarilo s rôznymi pokrmmi z tejto ryby, stačí poznať 4-5 receptov a variť ich.

Nepoužívajte jódovanú soľ na moriace ružový losos!

Jednoduchý spôsob nakladania

jednoduchý spôsob, ako vybrať lososové ružovévýrobky:

 • nakrájané ryby;
 • soľ – 1,5 lyžičky. lyžice “bez vrcholu”;
 • marca piesok – 1,5 lyžice. lyžice “bez vrcholu”;
 • olivový olej – 2-3 lyžice.

To je najjednoduchší a zároveň najnáročnejší spôsob solenia ružového lososa. Ak prvýkrát pridáte ryby, odporúčame vám venovať pozornosť skutočnosti, že kusy majú približne rovnakú hrúbku, nemusíte odstraňovať pokožku. Ryby sa pretínajú.

Tento jednoduchý recept je vhodný aj pre tých, ktorí sú absorbovaní v práci a nemajú čas, alebo ak chcete dopriať svojim blízkym alebo hosťom niečo lahodnejšie. Soľ rožného lososa jeden deň predtým, ako plánujete slúžiť na stôl. A lepšie – trochu viac, potom sa ryby budú uvoľňovať a chutnejšie.

suchý spôsob zberu ružového lososaNajskôr pripravte misky na solenie. Hliník alebo kov nie sú vhodné. Môžete si vziať zásobník z potravinárskeho plastu alebo keramiky. Ďalšou možnosťou je enamelware, ale smalt by nemal byť poškodený. Kusy vložte do jednej vrstvy a posypte silnou vrstvou predzmiešanej soli a cukru.

Pred čistením v chladničke udržujte ružový losos na pár hodín len v kuchyni. Potom dať na ryby nie je veľmi ťažké bremeno a dať do chladničky na jeden deň.

umyť ružový losos zo soliOdstráňte po 24 hodinách, umyte čistou vodou, vysušte na utierke a pokryte olejom a chvíľu vložte do chladničky. Môžete pripraviť ružový losos vopred a uložiť ho v malom množstve masla v chladničke. Vložte ich do sklenenej nádoby. Táto metóda sa nazýva suchá.

Pikantné s vápnom

pikantne nasolený ružový lososzloženie:

 • čerstvý ružový losos – jeden kilogram;
 • vápno – 1 kus;
 • soľ – 1 lyžička. lyžička s “sklíčkom”;
 • cukor – 1 čajová lyžička s “šmýkačom”;
 • horčica pripravená – 2 lyžice. lyžice.

Related  Pripravíme lahodnú občerstvenie na šampanské

Ako chutné vyberať losos? Korenie je veľmi dôležité. Všetci oslavujú harmóniu chutí rýb a vápna (alebo citrónu). Skúsme si vyskúšať tento recept. Rovnako ako v predchádzajúcom sme rozrezali ružový losos. Vápno narezané na tenké plátky bezprostredne pred varením.

soľný lososRužový losos nakrájame tenkou vrstvou horčičky a položíme ho vo vrstvách. Medzi vrstvami posypte so zmesou soli a cukru, a tiež položiť tenké plátky vápna. Za deň je chutná ryba pripravená. Môže sa mazať trochou rastlinného oleja a držať na hodinu alebo dve.rozložte vrstvy rýb

Môžete slúžiť na stole, umývať prebytočnú soľ a cukor a trochu sušiť. Môžete variť ryby bez horčice, len s vápnom alebo citrónom. V prípade potreby pridajte niektoré zeleniny alebo korenie. Napríklad kôp, ktorý je kombinovaný s citrusovými plodmi, bude tu vhodný.

Experimentovanie, nezabudnite, že korenie, papriky nemožno pridať príliš veľa. Po prvé, nemôžu kombinovať, a za druhé – “kladivo” v chuti ružového lososa.

Ako si vybrať lososa s lososom

solené losos s lososomzloženie:

 • čerstvý ružový losos – 1 kilogram;
 • soľ – 2 lyžice. lyžice;
 • cukor – 1 polievková lyžica. lyžice;
 • 1 vavrín. list;
 • 1 polievková lyžica. lyžička citrónovej šťavy;
 • pepper čierny hrášok – 10-15 kusov;
 • olivový olej – 2 lyžice.

Aby bolo možné uspieť solenie ružového lososa pod seno v domácnosti, je potrebné dodržať niekoľko podmienok. Ryby by si mali vybrať čerstvé, najlepšie filé. Farba ružového lososa by mala byť jednotná.

nakrájajte ružové plátky lososaJemne nakrájajte filé, aby bola ryba jemná. Plátky položte do misy, v ktorej ju budete soľovať. Stlačte trochu citrónovej šťavy a dôkladne premiešajte. Posypte soľou, cukrom, korením a vavrínovými listami na vrch.

Nepoužívajte príliš veľa vavrínových listov na vysolovanie akýchkoľvek rýb, je to dobré len v malých dávkach.

Položte riad s filémi v chladničke na jeden deň, predtlačením malého zaťaženia. Za jeden deň môžu byť ryby olejované a podávané na stole.

Related  Zucchini chutné konzervované v paradajkovej šťave na zimu

Video recept na ružový soľný losos v slanom náleve