geltona slyva kompoteiVienas ryškių praeitos vasaros priminimų, saugomų sandėliuose esančiose lentynose, yra geltonos slyvos kompotas. Ir tiesa, tik su viena išorine išvaizda šilto saulėto gėrimo puodelis bus malonus estetiniam skoniui. Kvapusis, saldus kompotas ne tik puikiai numalšina troškulį, bet taip pat tampa vitaminų barjeru kelyje į avitaminozę.

Priešingai gėrimams, pagamintiems iš mėlynių veislių vaisių, geltona slyva suteikia kompotei daugiau saldaus skonio, todėl neturėtumėte įdėti daug cukraus.

Slyvų gėrimas

geltonos slyvos kompotasViena paprasčiausia ir lengviausia paruošti receptus iš geltonos slyvos žiemai – tai vienas vaisių įdaras su cukraus sirupu. Nepaisant to, kad gėrimas toliau nėra sterilizuotas, jis puikiai saugomas ir taip, nes slyvos turi savo būtiną rūgštį.

Norint paruošti dvi 3 litrų talpos kompotą skardines, jums reikės:

 • prinokusios, bet ne labai minkštos slyvos – 1 kg;
 • cukrus – 600 g;
 • vanduo – 5 litrai.

Žingsnis po žingsnio kompotai gaminant iš geltonos slyvos:

 1. Sterilizuokite butelius.sterilizavimas kanistruose
 2. Vaisius išsispauskite, nuplėškite uoles ir nuplaukite. Leiskite šiek tiek išdžiūti.slyvos kompotei rūšiuoti ir plauti
 3. Skleiskite kremą ant skardinių, padalijant jas vienodai.įdėti slyvas į skardines
 4. Vidutinėje padaže supilkite vandenį 2,5 litro talpos vienam kanalui. Galite šiek tiek daugiau, su marža. Kai jis užvirsta, pridėkite cukraus. Maišant, 5 minutes virkite sirupą.virkite sirupą 5 minutes
 5. Supilkite slyvą verdančiu sirupu, supilkite ir padėkite šilta patalynė savarankiškai sterilizuojant.supilkite slyvas su verdančiu sirupu ir supilkite
 6. Po to, kai konservai su buteliukais visiškai atvėsinami, įdėti į sandėlį rūsyje arba rūsyje.

Geltonosios slyvos kompozicija su kaulais rekomenduojama laikyti ne ilgiau kaip 1 metus. Tolesnis saugojimas gali būti apsinuodijęs maistu dėl ypatingų medžiagų, išsiskiriančių iš kaulų.

Slyvų kompotas dvigubo užpildymo metodu

slyvų kompotas be sterilizacijosGėrimo paruošimo principas yra beveik toks pat kaip ankstesniame recepte. Už vieną 3 litrų stiklainį paruoškite 1 kg prinokusių geltonų slyvų su kietu minkštimu.

Perdangus, minkštus vaisius reikia palikti ruošiant džemą ir džemą. Susilietus su verdančiu vandeniu, šių slyvų oda gali sprogti – tai sugadins iš geltonos slyvos žiemą kompoto išvaizdą ir suteiks jam miglotą spalvą.

Supilkite slyvas į stiklinę ir užpilkite verdančiu vandeniu (apie 2,5 litro). Uždarykite dangtį ir pusę valandos palikite ruošinį. Iš viršaus pageidautina padengti rankšluosčiu.supilkite slyvas verdančiu vandeniu

Aušinamas vanduo sutirštinti į puodą ir jo pagrindu virti cukraus sirupą, pridedant 250-300 g cukraus.infuzijos ir virimo sirupo

Į karštą sirupą pripildykite vaisių puodą, supilkite ir supuokite.

Nuluptų geltonųjų slyvų kompotas

geltonųjų slyvų kompasas be duobiųŠis gėrimas pasirodo esąs labai sočiųjų skonio dėl didelio vaisių ir cukraus koncentracijos. Už plokštelę patogu naudoti lito stiklainius – ant lentynos jie užims mažiau vietos. Bet iš tokio stiklinio galite įdėti porą litrų kompoto.

Koncentruotas slyvų kompotas, jei pageidaujama, gali būti praskiedžiamas virintu vandeniu prieš pat vartojimą.

Formulė šiek tiek skiriasi nuo užpildų kompotų:

 1. Trys kilogramai saldžiųjų geltonų slyvų išplauti, pjauti peiliu į dvi dalis ir išimti kaulus.pašalinti akmenį iš kriaukle
 2. Iš anksto sterilizuotose stiklainiuose supilkite nuluptus vaisius, užpilkite juos viršuje.
 3. Iš 750 g granuliuoto cukraus ir 1,5 litro vandens, virkite sirupą ir supilkite slyvas.
 4. Didelėje pločio dalyje ar dubenyje uždėkite seną rankšluostį apačioje ir supilkite vaisių stiklainius ant viršaus, padengdami juos dangčiais. Supilkite karštą vandenį į keptuvę, padėkite jį virinama ir nuo to momento sterilizuokite kompotą 25 minutes.
 5. Atsargiai išimkite stiklinius indus, supilkite juos ir apvyniokite.

 

Kompasas iš slyvų be sterilizuoto cukraus

slyvų kompotas be cukrausDėl to, kad geltonos slyvos turi gana saldų skonį, jas galima konservuoti be cukraus.

Slyvos, sumaišomos 700 gramų litrui indų, nuplauti, supilti į duoną ir pasiduoti pirmą kartą – verdant, o paskui šaltu vandeniu. Po to, kai visi skysčiai išleidžiami, supilkite juos į stiklainius ir supilkite reikiamą verdančio vandens kiekį.užpildykite bankus vaisiais

Įdėkite stiklainius į plačią indą, uždenkite metaliniais dangčiais ir sterilizuokite 10 minučių.sterilizuoti geltonųjų slyvų kompotą

Jei norite žiemą supjaustyti kompotą iš slyvų be cukraus, pasukite stiklainius aukštyn kojom ir apvyniokite.

Slyvų komotas be cukraus, virtas pyraguje

slyvų kompotas į keptuvęŠio gėrimo ypatybė yra ne tik cukraus nebuvimas, bet ir jo paruošimo būdas. Skirtingai nuo ankstesnio recepto, slyvos iš anksto paruoštos.

Tankūs subrandinti slyviai 500 gramų plovimo, išplovimo iš uodegos. Kaulai nepašalinami.

Supilkite 2,5 litro vandens puodą. Kai ji šiek tiek šildo, užpilkite geltonos slyvos. Užvirkite, nuvalykite 1-2 minutes, tada švelniai, bandydami neplyšti žievelės, paimkite vaisių iš vandens ir padėkite į buteliuką.

virkite komotą į puodąDuokite vandenį, kuriame slyvos virtos, vėl virkite ir supilkite į slyvų buteliuką. Kamštiena ir apvalkalas.

Geltonosios slyvos kompotas yra ypač populiarus vaikams, nes tai yra “du in-one” gėrimas: galite numalšinti troškulį ir išgerti vaisių. Ir jei liktų slyvos, jie padarys puikų slyvų pyragą. Apskritai, be atliekų gamyba! Todėl pora (dešimtys) papildomų stiklainių tiksliai nepakenks.