Skirtingų veislių sausosios pupelėsTurtingas baltymų, angliavandenių, amino rūgščių ir vitaminų pupmedžio vaisių sėklų maistiniu palyginamų tik su mėsa, ir todėl nusipelno imtis garbinga vieta dietos, ir sveiki žmonės ir tie, su nustatytomis širdies ligos, šlapimo takų ir virškinimo srityje. Be to, sėklų, gali atnešti naudą sveikatai ir cheminio lapų, kurie naudojami gydant diabetą.

Kaip gaminti pupeles žiemai?

Surinkti subrendusios pupelės iš sodoPupelės gali būti laikomos universaliu daržovių augalu. Žalia ankšta su vos susietomis sėklomis yra puikus baltymų ir cukrų šaltinis, mitybinis pluoštas ir vitaminai. Sėklos naudojamos žalia ir subrendusioje formoje. Ir vožtuvai yra naudojami kaip diabeto terapija.

Sultingi ankštiniai ir žaliosios pupos sėklos žiemai išaugintos įšaldytuose ir konservuotuose pavidalu. Patys pačios pupelės namuose yra lengviausios, kad išsirinktų ir išdžiūtų. Taigi daržovėse bus didžiausias naudingų komponentų kiekis. Svarbiausia išlaikyti pupeles žiemą ir apsaugoti auginamus pasėlius nuo galimos žalos.

Pupelių džiovinimo pupelių kolekcija atliekama rugpjūtį ir rugpjūtį, kai lapai keičia spalvą ir praranda sultingumą.

Džiovinant ankščius derliaus nuėmimo metu, tuo lengviau sėklos palieka šluostes, kai šveičiasi, ir laiko mažiau išdžiūti. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tam tikrų veislių ir rūšių ankštiniai augalai brandina savaime, o sėklos greitai patenka į žemę.

Supjaustytos pupelės ir derliaus nuėmimo laikasPupelės, išaugintos žiemos laikymui ankštuose:

  • marinuoti, pašalinti pupeles su sugadinimo požymiais, kenkėjų ir ligų buvimą;
  • atsiskleisti vėdinamoje šešėlinėje patalpoje džiovinti.

Nepakanka kietų sėklų džiovinamos kambario temperatūrojeKai derlius masė, arba gaudymas pupelės žiemai eina tuo auginimo sezono pabaigos viršūnių pozhuhshuyu iškeldinti ir visi ankštimis laisvų nuo krūmo. Kaip, pavyzdžiui, pupelių augalai buvo džiovinti kabinti pastogėje ir iš anksto paskirstyti po švariu skudurėliu ar popieriumi. Ši priemonė sutaupys net tas sėklų, kurios iškrenta iš atidarytų ankščių.

Jei po lupimo pasirodė, kad ne visos sėklos yra pakankamai kietos ir suformuotos, jas galima paruošti kambario temperatūroje arba, priklausomai nuo brandinimo laipsnio, išmesti.

Be rūšiavimo procesas pašalina ne tik vangus, minkšta liesti sėklas, bet ir tiems, kurie pėdsakų miltligės, juodųjų dėmių ar vabzdžių juda.

Kaip laikyti pupeles žiemą?

Pupelės paruoštos žiemaiPagrindinis žieminių pupelių saugojimo pavojus yra:

  • žalos pupelių grūdui, kurių lervos yra pupelių viduje net vasarą;
  • pelėsių grybų ir puvinio vystymasis, nurijus į talpyklą su drėgmės sėklomis.

Related  Įdomūs užkandžių receptai viskiui kiekvienam skoniui

Kai derlius žiemos pupelės yra gerai išdžiovinti ir išskirstyti į stiklainį su sandariu dangteliu, sausoje ir vėsioje sąlygos puvimo ir žalos pupelių kartą sumažino riziką.

Netinkamas saugojimasTačiau kenkėjai yra viena iš rimčiausių problemų. Su masinio pralaimėjimo šis kenkėjas vienoje pod vasarą vystosi keliasdešimt lervas, kad rasti sėklų prasiskverbti ir sukurti mitybos pupeles ir tokiu jis juda. Iki vilkimo momento po sėklos kailiu beveik nėra minkštimo. Kaip rezultatas, pupelės praranda ne tik atsiradimą, bet ir visos maistinės ir skonio savybes.

Per sėklos žievę aiškiai matomos kenkėjų pėdsakai, o ant paviršiaus matomos kartais suapvalintos skylės – tai yra suaugusių vabalų atsiradimo vieta. Palankiomis sąlygomis grūdai gali pagaminti iki keturių kartų per sezoną ir sukelti rimtą žalą sunkvežimiams.

Vabaliukų vabzdžiai, patenkantys į pupelių skardines, išlieka gyvybingi esant temperatūrai nuo 10 iki 48 ° C. Ir tankus dangtis neapsaugos nuo sugadinimo, skirto pupelėms laikyti žiemą, jei nebus imtasi efektyvesnių priemonių.

Jei lauko pupos auginamos tik grūdams gauti, o žaliosios ankštinės pupelės nenaudojamos maistui, tai yra pagrįsta naudoti insekticidus, kad būtų kontroliuojamos pupelių sėklos. Šis įvykis, vykstantis žydėjimo ar ankstyvųjų pupelių formavimo dienų metu, veiksmingai apsaugo būsimą derlių.

Be to, neturėtume laukti, kol briaunos pupelės atsiras spontaniškai, o tai sudarys palankesnes sąlygas gauti paruoštų grūdų grupes į sėklas. Žieminių pupelių derliaus nuėmimas tik stipriuose ankštuose. Ir kai grūdai nukris ant žemės, nepalikite medžiagos, galbūt užkrėstos kenkėjais.

Norėdami išvengti žalos pupelėms, jos siunčia ją į krosnį iš anksto pašildytiNamuose, prieš džiovinant pupeles, jie pašalina akivaizdžiai netinkamas pupeles ir sėklas. O paskui sunaikinus lervas, nuluptos pupelės kaitinamos krosnyje arba džiovintuve 50-55 ° C temperatūroje. 20-30 minučių kiaušialąstė lervos stadijoje yra sunaikinama tokiomis sąlygomis. Jei temperatūra yra aukštesnė, sėklos praranda daigumo savybes, tačiau jei naudojate pupeles tik maistui, jūs galite apsidrausti be žalos grūdų skoniui.

Related  Šventinio stalo apdaila – salotos su granatu

Kai temperatūra žemesnė nei 10 ° C ir lervų nereikia kurti, o tai reiškia, kad vienas iš būdų, kaip saugoti pupelės žiemą – namų ūkio šaldytuve ar nešildomose sausose patalpose, kur yra ventiliacija:

  • Džiovintos pupelės, dezinfekuojamos aukšta temperatūra arba skirtos laikyti šaldytuve, išpilamos į stiklinius indus ir sandariai uždarytos.
  • Norėdami laikyti pupeles žiemą, esant minuso temperatūrai, pavyzdžiui, miesto buto balkonu, geriau naudoti tankius lino maišus, bet apsaugoti sėklą nuo drėgmės.

Gerai išdžiovintos pupelės išdėstytos hermetiškuose konteineriuoseNusivilkti nuo kenkėjų iš pupelės padės nevirtos pjaustytų česnakų ir sausų pankolių ir krapų sėklų. Pupelių pupelių galiojimo laikas, priklausomai nuo veislės, yra nuo 4 iki 12 mėnesių.

Kaip sausinti pupeles medicininiais tikslais?

Žalioji pupelių ankšta džiovinama elektriniame džiovintuveJei naudojate pupeles vaflams medicininiais tikslais, paimamos žaliavos, gautos po šveitimo, pašalinamos supuvę ar sugadinti kenkėjai, tada džiovinami.

Džiovinkite pupelių lapus geriau po baldakimu, kuriame nėra tiesioginių saulės spindulių ir vėjo, tačiau oras nesikeičia.

Kai pupelių dangteliai tampa trapūs, jie išpilami į kartonines dėžes arba sausus, tankus maišelius, kuriuos vėliau galima laikyti žiemą. Šių žaliavų panaudojimas vaistiniams sultiniams ir infuzijoms gali būti iki kito derliaus.

Šiandien dažniau namų naudojami elektriniai džiovyklos daržovėms ir vaisiams. Todėl dažnai kyla klausimas: “Ar žiemą galima išdžiovinti žaliąsias ankštines pupeles?”

Iš tiesų, džiovinimas leidžia sutaupyti daug naudingų savybių ir savybių gaminyje. Styginių pupelės nėra išimtis. Tai puikiai tinka džiovinti švelniomis sąlygomis ir temperatūromis iki 65 ° C, tačiau po to, kai iš tokio produkto gaminamas tikrai vasaros patiekalas, neveiks. Faktas yra tas, kad po audinio džiovinimo dubenys negali atkurti konsistencijos ir išlaikyti kiek drėgmę, kaip buvo cukraus mentelėje.

Todėl džiovintas pupelių ankštis gali būti naudojamas sriuboms, troškiniams ir kitiems patiekalams pridėti, bet ne tarnauja kaip savarankiškas garnyras.

Related  Pasibaigus vaikystės skoniui ant lūpų – troškinys

Žalioji šparagai turėtų būti užšaldytiLabiau naudinga ir lengviau užšaldyti sultingas šparagų peiliukus, kurie anksčiau buvo blanšyti, džiovinami ir laikomi šaldytuve. Tas pats daroma ir su žaliosios sėklos, pavyzdžiui, žiemą iškepusiomis lima pupelėmis, troškinama ir patiekiama kaip žuvų ir naminių paukščių patiekalas.

Kaip pasirinkti pupeles ir kitus ankštinius – video