vaistinės sultysBeždžionių sultys yra neabejotinai vertingas skystis visam kūnui. Jame yra daug vitaminų, maistinių medžiagų. Be to, šis produktas turi malonų aromatą ir saldų skonį. Namuose visada turite skanų gėrimų, jūs turite žinoti, kaip paruošti beržo sultis kitais metais.

šviežios sultysPavasarį malonu naujai pasiimti vėsių sulčių! Ir preparatas padės išlaikyti šį skonį iki kito sezono surinkti stebuklingo skysčio.

Kada ir kaip ištraukti beržo sultį

beržo sūrio kolekcijaLydančio sniego metu, kai jauni lapai dar neapsuko, prasideda laikas, vadinamas beržių verkimu. Paprastai šis sezonas tęsiasi kovo viduryje – balandžio mėnesį. Tada reikia eiti rinkti vertingą skysčio su saldžiu skoniu.

Paimkite beržo sultą tik švariuose miškuose, toli nuo kelių ir miestų, kitaip skystis gali negerti, bet pakenkti sveikatai.

Beržinių sultų kolekcija yra tai, kas, atrodo, yra paprastas, tačiau turi keletą taisyklių:

  1. Beržas neturi būti nei jaunas, nei senas.
  2. Iš vieno medžio 2-3 dienas galite surinkti ne daugiau kaip 1 litro sulčių.
  3. Pjūvis yra nedidelis, kad nebūtų pakenkta beržo medžiui.
  4. Po procedūros, būtina nupjauti molio, vaško ir sodo vašku.

sulčių rinkimasNorint surinkti sultis, reikia mažai nupjauti medžio žievę (25-30 cm atstumu nuo žemės) ir išvalyti. Skylę įdėkite metalo ar plastiko griovelį, kuris ištuštins skysčio. Iš apačios įdėkite stiklainį, plastiką ar stiklinį butelį, apskritai, bet kokį patogų talpą. Svarbu kruopščiai stebėti tekančias sultis, ir pripildę skardines, kad supjaustytumėte skardą su vašku, sodo vašku.

Verta paminėti, kad saulėtu oru beržas “verkia” greičiau nei debesuota.

Naudingos savybės

naudingos beržo sultysBeržo sultys, ypač surinktos atokiose vietovėse nuo žmonių ir kelių, turi daug naudingų savybių. Pavasarį rekomenduojama naudoti bent vieną stiklinę vertingo skysčio per dieną. Tai padeda susidoroti su pavasario silpnumu, depresija, neatsargumu ir nuovargiu.

Related  Gurkšnių mėsos patiekalų receptų pasirinkimas

kas gali būti skanesnis“Ašaros beržo” gali pasigirti gebėjimu išgydyti skrandžio ir kepenų ligas, atleisti nuo galvos skausmo ir labdarai veikia viso kūno būklę. Be to, kosmetologai užtikrina, kad plovimas beržo sūrais teigiamai veikia odos išvaizdą, kovojant su pigmento dėmėmis ir spuogais. Tam jums reikia ne tik naudoti eliksyrą, bet ir jį nuplauti.

Paruošimas beržo sultyse

beržo sultys žiemaiBrizų sūrio paruošimas namuose yra paprastas ir net įdomus uždavinys. Dažniausiai pasilieka magiškas skonis, tačiau daugelis taip pat užšaldo “beržo ašaras”. Dėl antrojo beržo sūrio saugojimo metodo jis nepraranda naudingų savybių, kaip tai vyksta terminio apdorojimo metu, tačiau mes apsvarstysime abu ruošinių metodus.

Konservavimas

Pirmasis beržo sulčių receptas yra termiškai apdorotas. Deja, šio skonio skysčio paruošimo metodu prarandami visi vitaminai ir maistinės medžiagos, tačiau gėrimas ir toliau yra skanus.

Norėdami paruošti beržo sultą namuose, turėsime:

  • 7 litrai beržo sulčių;
  • 1 citrina;
  • 1 oranžinė;
  • sausos mėtų padažas (pridedamas prie skonio, tačiau naudojant šį ingredientą gėrimas suteiks daugiau įdomių aromatų);
  • 1 puodelis granuliuoto cukraus.

Įpilkite į didelį puodo padažą, pridėkite cukraus. Mes įdėjome gerti vidutiniame ugnyje. Vos tik skystis pradeda virti, surinkite visas putas iš sulčių su šaukštu ir pašalinkite. Jei to nepadarys, suvyniojamas stiklainis su skaniu gėrimu sudarys nuosėdą. Įdarę pusę citrinos, pusiau oranžinė (citrina ir oranžinė supjaustoma skiltelėmis) ir sausa šakelė mėtų, tada iki minimumo sumažinkite šilumą ir palikite 10-12 minučių.mes paruošiame sultis žiemai

Prieš ruošdami sultingas vertes, būtina sterilizuoti skardines. Labai svarbu tai padaryti ypač atsargiai, kad gėrimas nepablogėtų. Skalauti švaria kempine su karštu vandeniu su soda, tada sterilizuokite stiklinius indus bet kokiu jums patogiu būdu. Buteliai, jei nuspręsite jų laikyti beržo sultą, tiesiog nuplaukite karštu vandeniu ir soda.

Related  Paprastas ir neįtikėtinai skanus varškės-vyšnių pyragas

Kai tik pasibaigus nustatytam laikui bus parengtos “beržo ašaros”, mes atidžiai filtruojame juos.

apelsinai skardinėseParuoštų skardinių apačioje pasklindame likusią citrinos ir apelsino pusę (supjaustykite juos į apskritimus). Užpildykite namus paruoštą beržo sulčių dubenį, nulenkite jį metaliniu dangčiu ir uždėkite jį aukštyn kojom šaltoje vietoje.

Jei laikysite sultys buteliuose, tada paruoškite citrina ir oranžinė spalva, kad vėliau įdėtų į indų dugną, gali būti kubeliai, lazdelės ar bet kokios kitos vidutinio dydžio pjūviai.

Užšalimas

Kitas būdas paruošti ir laikyti beržo sultą yra užšaldyti. Tai paprasta ir praktiška. Taigi, gėrimas nepraranda vertingų medžiagų ir vitaminų, naudingų organizmui.

Dėl šio metodo jums reikės tik beržo sulčių gryna forma ir maišeliais arba plastikiniais buteliukais.

sušaldytos sultysŠvieži beržo sūra išpilama į butelius ir tvirtai užsikimšusi, dedama į šaldiklį.

Jei naudojate paketus, jie turi būti švarūs, nauji. Geriau išmeskite skystį mažosiomis porcijomis, 2 puodelius gerti per krepšį. Visas oras turi būti išleistas, pakuotė turi būti sandariai uždaryta ir išsiųsti į šaldiklį.sultys iš šaldiklio

“Kaip gaminti beržo sultą namuose?” – visada šis klausimas buvo aktualus. Dabar yra daugybė gurmaniško gėrimo būdų ir receptų, kurie visi yra unikalūs ir įdomūs. Žinoma, būtų puiku išbandyti beržo sultis visomis versijomis, bet verta pradėti nuo paprasto ir tuo pačiu metu skanu recepto.

Beržių sūrio valgymas yra naudingas ir malonus, nes gėrimas yra ne tik turtingas vertingų medžiagų, bet ir troškulio efektas ir nuostabus skonis.

Padaryti limonadą iš beržo sultinio – video