avietės kompotasYpač mėgsta kvepiančių uogų aviečių, o suaugusiesiems malonu skoningai pamėginti aviečių uogienes. Vienas iš būdų, kaip surinkti vasarines uogas, – išvyti kompotas iš aviečių žiemai. Kadangi kompotas perteikia mažiau ilgo terminio apdorojimo, šis metodas leidžia sutaupyti daugiausia vitaminų. Galų gale, avietės yra ne tik skanus, bet ir labai naudingos. Jis papildo vitamino C atsargas ir yra ypač naudingas peršalimams ir gripui, nes jis pašalina dažnus simptomus, mažina kūno temperatūrą ir gerina gerovę.

Kombotų receptai iš aviečių žiemai gali būti pritaikyti net nepatyrusioms namų šeimininkėms. Gėrimo paruošimo procesas yra gana paprastas ir užtruks daug laiko.

Prieš dedant uogas į skardines, jas reikia išvalyti nuo uodegų ir nuplauti. Norėdami tai padaryti, avietės atsargiai įdėti į sietą ir keletą kartų įdėti į dubenėlį vandens, ir tada leiskite nutekėti perteklinis skystis.

Norėdami atsikratyti aviečių klaidos, prieš skalavimą, uogas panardinkite 10 minučių, tada gerai nuplaukite.

Greito azerbaidžero gėrimas

greitas aviečių gėrimasGreitai paruoškite vasarinių kompotą žiemai gali būti sterilizuojama. Norėdami tai padaryti, aviečių 600 g kiekiu nuplaukite ir išlyginkite į dvi dalis (po 3 litrus).

avietėKiekviename butelyje supilkite 1 arbatinį šaukštelį citrinos rūgšties.

sirupas aviečių kompoteiTada užpilkite sirupą:

 • į 6 litrus vandens supilkite 600 gramų granuliuoto cukraus;
 • virkite 5 minutes.

Sirupas užpildo bankus ir uždaryti aviečių kompotą žiemai.

Aviečių kompotas dvigubo užpildymo metodu

avižų kompotas be sterilizacijosNorint paruošti tris 2 litrų gėrimų stiklainius, reikia 600 g aviečių (200 gramų už puodą). Galite greitai uždaryti didelėse talpyklose ir vienodai suskaidyti į du 3 litrų butelius.

Bankai turėtų būti sterilizuoti iš anksto.

Grynas uogas supilkite į indus, užpilkite verdančiu vandeniu (apie 6 litrus) ir palikite 5 minutes. Tada švelniai masažuojate skystį į didelį puodą, paliekant šiek tiek alyvuogių – taip jis nepraranda formos.daiktų alyvuogių puodą

Related  Mes greitai pagaminame ir skanu slapukus kalas

Pridėkite 0,6 kg granuliuoto cukraus į vandenį. Kompotui buvo mažiau saldūs, galite įdėti maždaug 100 gramų. Maišant, leisk cukrą visiškai ištirpinti.infuzijoje įpilkite cukraus ir virkite sirupą

Supilkite verdančią sirupo uogienes ir supilkite.

Sterilizuotas aviečių kompotas su miltelių cukrumi

sterilizuotas aviečių kompotasŠis gėrimas užtruks šiek tiek daugiau laiko ir yra labai koncentruotas. Tačiau tai yra jo “pliusai” – žiemą atidarius vieno litro koncentrato purvo, galite iš jo pagaminti ne mažiau kaip 3 litrus skanaus kompoto. Šis išsaugojimo būdas ypač svarbus miesto gyventojams, neturintiems savo rūsio.

pabarstyti uogas su cukraus milteliaisTaigi, 3 kg rankomis surinktų ir nuplaunamų uogų įdėkite į dubenėlio sluoksnį, užpilkite miltelius iš cukraus. Iš viso reikės maždaug 800 gramų miltelių. Išleistos avietės liko per naktį izoliuoti sultis.

Cukraus milteliai gali būti pagaminti atskirai, sumaldami cukrų maišytuve su specialiais purkštukais.

Ryte kruopščiai atrenkami uogos su triukšmu, vienodai išplautos stiklainiai ir supilkite į dubenį likusį aviečių sirupą.sterilizuoti indus su kompota

Bankai, paruošti kompotii aviečių, skirtų žiemai, įdėti į didelį baseiną, patalynę anksčiau ant senojo rankšluosčio dugno. Sterilizuokite ne ilgiau kaip 10 minučių, supilkite ir apvyniokite.

Aviečių-obuolių kompotas

avietės ir obuolių kompotasNorėdami skonį įvairinti, išsaugodami gėrimą galite pridėti kitų uogų ir vaisių. Taigi, kompote su avietėmis ir obuoliais vaisiai su rūgštokų skoniu puikiai papildo skonį ir suteikia jai individualumo, o prinokusios uogos sukurs gražią atspalvį.

Ypatinga šio gėrimo ypatybė yra tai, kad ji virta į puodą ir tada suvyniota. Laikymo metu dangtelis nesugadintas, pridėkite citrina.

Labai originalus rezultatas – tai gėrimas su raudonu sausu vynu (100 g už visą skysčio kiekį). Tačiau, jei jį naudoja jo vaikai, geriau pamiršti šį momentą.

Staigiai kepdami 3 litrus kompoto:

 1. Supjaustytos obuolių sėklos 200 g smulkiai pjaustytos. Įdėkite juos į nedidelę puodą ir pridėkite 1 šaukštą. vanduo. Po to, kai vanduo virsta, prieš minkštinimą (10 minučių) supjaustykite vaisius.virkite obuolius
 2. Atskirame dubenyje sumaišykite 200 g aviečių ir 1 valgomasis šaukštas. cukrus. Šiek tiek leiskite, kol sultys skirsis.sumaišykite avietes su cukrumi
 3. Su pusė citrinos supjaustykite kumštį ir išspauskite sultis.supjaustykite citriną ir išspauskite citrinos sultis
 4. Sumaišykite avietes, obuolius, sultis ir avinėlį. Supilkite vandenį (2,5 litro), leiskite virti.sujungti visas sudedamąsias dalis ir paruošti kompotą
 5. Supilkite kompotą į butelį ir supilkite.

Related  Kaip gaminti pomidorus savo sultyse žiemai – populiarus receptai

Kompota serbentų ir aviečių

aviečių ir serbentų kompotasLabai gausu spalvos ir ypatingo skonio suteikia dviejų rūšių uogas – avietes ir serbentus.

Kad kompotas pasirodytų saldesnis, naudokite raudonąsias serbentes. Dėl gražios spalvos juodos uogos imamos.

Norint suvynioti 3 litrus alyvuogių ir serbentų kompotą:

 • 300 g avietės supilkite į duoną ir kelis kartus pamerkite į dubenėlį vandens;nuplaukite ir išdžiovinkite aviečių uogas
 • 250 g veršelių plaunami po tekančiu vandeniu, iš anksto supjaustyti uodegai;Valyti ir plauti serbentus
 • supilkite švarias uogas į stiklainį ir įpilkite 150 g cukraus;uogas supilkite į stiklainius ir pridėkite cukraus
 • supilkite į stiklinę 2,5 litro verdančio vandens ir iškart sudėkite;užpilkite verdančiu vandeniu skardinėse ir rulonais
 • apvyniokite kompotą ir leiskite visiškai atvėsti.

Naudojant raudonąsias serbentus, cukraus kiekis turi būti padidintas iki 200 g, priešingu atveju gėrimas bus šiek tiek rūgštinis.

Aviečių ir apelsinų gėrimas

avižų ir apelsinų kompotasGana neįprastas tradicinių kompotinių uogų ir egzotinių vaisių derinys suteiks galimybę skanu ir gaiviu gėrimu su citrusinių vaisių lapais.

Dėl 4 litrų kompakto aviečių ir oranžinės žiemai reikės:

 • 600 g uogų;
 • 600 g granuliuoto cukraus;
 • 1 didelis saldus apelsinas.

Išplaukite avietes ir lengvai išdžiovinkite.Apleisti skalauti ir praskalauti

Apelsinas paskirstomas verdančiu vandeniu ir padalinamas į 4 dalis, kiekvienas pasirinktinai supjaustytas.supjaustykite oranžine spalva į 4 dalis

Rekomendacija! Už 1 litro skysčio reikia įdėti ¼ oranžinės spalvos.

Bankai sterilizuoja ir įdeda į juos avietes.

Supilkite ingredientus verdančiu vandeniu ir padengti dangčiais. Palaukite, kol bankai atvės, todėl galėsite juos pasiimti rankomis.

Kai stiklas atšaldomas, supilkite į skyrelį įkaitintą skyscią ir virkite sirupu su cukrumi.

Įpilkite karšto sirupo ir supilkite.

Aviečių kompotas žiemai ne tik numalšys jūsų troškulį, bet padės kovoti su avitaminoze. Ruošdami galite prijungti fantazijas ir derinti avietes ne tik su serbentais, obuoliais ir apelsinu, bet ir su kitais vaisiais. Tai nepablogins gėrimo skonio, bet atvirkščiai – suteiks jam individualumo. Svarbiausia išsaugoti atsargas, nes skanūs kompotai turi greitą pabaigą. Malonu apeiti!

Related  Pomidorų sultys per žiemą sulčiaspaudė: greitas ir paprastas receptas

Aviečių ir gervuogių kompotas – video