Viking na miesteVidiecky pracovník s plnou zásobou hovädzieho dobytka a veľkým pridelením susedov sa úctivo nazýva “orat”. Kultivátor Viking uľahčuje prácu, ľahko vykonáva ťažké zemné práce. Všetky modely kultivátorov sa vyrábajú v závodoch Rakúska, Francúzska a Lotyšska, majú bezchybnú montáž a najjednoduchšiu údržbu.

Rozdiel medzi líniou malých spotrebičov Viking

Viking kultivátorVikingské kultivátory sú určené na prácu na malých súkromných pozemkoch. Profesionálna trieda modelov má veľký potenciál. Ruská značka Viking je rešpektovaná, v dopyte. Politika spoločnosti je v motto – technik musí orať na technológiu, ale nie orať. Pri vytváraní nových modelov výrobcovia odmietli používať dvojtaktné motory s ich nevýhodami.

Všetky stredné a ľahké modely majú americký “Briggs”, výkonný, najnovšie modely sú vybavené Kohlerom. Beh je systém elektronického zapaľovania. Chladenie je vzdušné, na prívodnom potrubí je filter.

Prenos krútiaceho momentu v kultivátore Vikingský pás, reduktor použitý červ, reverz. Usporiadanie umožňuje vytvoriť stabilitu modelu, s výnimkou prevrátenia na nerovnom teréne. Tlmiče vibrácií, namontované medzi rámom motora a rukoväťou, znižujú únavu rúk. Všetky rotujúce časti sú oplotené, ale môžete nastaviť mechanizmy, rukoväť môže byť ručne. Všade je ľahká inštalácia a dôkladné upevnenie.

Ceny Vikingovho kultivátora sa veľmi líšia od domácich modelov s výrazne vyššou spoľahlivosťou a funkčnosťou. Predstavujeme niekoľko najcharakteristickejších vzoriek techniky dobre známeho výrobcu.

Na každom kultivárovi v súprave je nutne potrebná príručka pre obsluhu modelu. Pred zapnutím motora ho skúmajte. Nájdete v ňom veľa zaujímavých vecí, aj keď ste predtým používali podobnú jednotku.

Modely Vikingových kultivátorov

Viking 440Kultivátor Viking 440 je vybavený motorom série BriggsStratton 475 s objemom 3,5 litra. so systémom jednoduchého spustenia. Jednotka patrí do série ľahkých strojov, ktoré sa používajú na prácu v stísnených priestoroch. Má kompaktné nože s pracovnou šírkou 42 cm, maximálna hĺbka spracovania je 32 cm, nastaviteľná otváračom. Hustota pôdy nie je prekážkou, mlyny zväčšujú pošliapanú zem. Pohyb dopredu a dozadu umožňuje niekoľkokrát prejsť pozdĺž zhutnenej pôdy, regulátor prechodu na zadnej strane je umiestnený na rukoväti. Rukoväť je nastaviteľná na výšku pre ľahké uchopenie a prehnutie pri preprave.

Related  Elektrická reťazová píla Makita pre amatérov a profesionálov

Frézy sú vybavené nožmi s celoživotnou zárukou proti zničeniu. Na okrajoch rezacieho mechanizmu sú namontované bezpečnostné frézy. Pri preprave z prednej strany je k dispozícii sklápacie koliesko. Kultivátor predstavuje pokročilý HB 400 a vykonáva rovnaké funkcie.

Model má hmotnosť 39 kg, ľahko sa prepravuje v kufri auta.

Viking 445Kultivátor Viking 445 je dostupný v 2 verziách. Kultivátory HB 45 a HB 45 R sa líšia v prítomnosti obrátenia v modernizovanom modeli. Používatelia berú na vedomie hladký vstup mlynov do zeme, pretože sa najprv prehĺbia a potom získavajú hybnosť. Rukoväť má tri stupne výšky, ľahko sa nájde vhodná poloha. Iná rukoväť môže byť odvrátená tak, aby nepokročila na oranú pole, a mechanizmus bude rovno.

Robustné puzdro je vyrobené z hliníka, šnekový hriadeľ je vyrobený zo špeciálnej ocele, červ je vyrobený z bronzu. Ako ľahko pracuje kultivátor Viking ukazuje video:

Pomocou tohto prístroja môžete používať rôzne prípojné zariadenia. Pri orbe husté pôdy možno zavesiť zaťaženie, použite brány, oka, Ridger a ďalšie štandardné vybavenie.

špecifikácie:

 • motor – BS I / C 450 Series (USA);
 • celkový výkon -3,5, účinný – 1,9 l. s.;
 • šírka spracovania – 25-60 cm:
 • Redukčný prevodový šnek s prevodom pásu
 • hĺbka orby – 30 cm;
 • hmotnosť 40 kg;
 • cena – 35990 rubľov.

Viking 540Viking 540 je kultivátor vybavený objemom motora 5,5 litra. a. Jednotka vyzerá silne a agresívne, ale je ľahké ju spravovať. Transportné kolesá majú priemer 20 cm, pole presunul frézy. Zariadenie vhodné pre použitie vo veľkom priestore so zachytením na 90 cm. To má prednú a zadnú stranu a schopnosť pracovať s rôznymi ťahaným náradím.

Kultivátor Viking 540 sa vyznačuje jednoduchým štartom výkonného motora BS 800 série OHV s objemom spaľovacieho priestoru 205 cm3. Štvordobý motor beží na benzínových AI92 a AI95. Rukoväť je vybavená kombinovanou pákou pre pohyb vpred a vzad. Prenos reťaze je uzavretý odnímateľným hliníkovým telesom na skrutkách.

Frézy majú celoživotnú záruku od výrobcu. V súprave je 6 mlynov s uzlami ľahkej montáže bez prídavných kľúčov.

Výrobok váži 56 kg, má skladaciu rukoväť.

Related  Jednoduchý a funkčný asistent – kultivátor Mantis

Viking 560Viking 560, kultivátor a ťažšie modely takýchto zariadení používajú motor Kohler Courtage XT6 OHV. Účinný výkon na hriadeli je 2,4 kW, s rýchlosťou 3000 otáčok za minútu. Súčasne sa zdroj zariadení zvýši o 26%. Šírka rukoväte sa zmenila. Nie je nastaviteľný a je 60 cm. Predné koleso je odstránené ako zbytočné, jednotka sa ľahko pohybuje na nožoch. Pomocné kolesá sú inštalované za bližšie k obsluhe. Krútiaci moment pohonu remeňa sa prenáša na reverzibilnú prevodovku. Tak sa mení pohyb pracovných uzlov kultivátora. Kufor vyrobený z kovu odolá akýmkoľvek nákladom. Pri celkovom napájaní je jednotka ľahšia než HB 540, váha 46 kg. Súbor príloh rozšíri rozsah techniky. Cena zariadenia od výrobcu je 38990 rubľov.

Viking 585Kultivátor Viking 585 je tiež vybavený novým motorom, “Kohler” Výkonný stroj zvláda úhor, pričom zachytenie 85 cm. Je dôležité na doplnenie oj nesené pracovné náradie, k jeho sile slúžiť nielen počas jarný zber. Celá línia Vikingov je určená pre najťažšiu prácu. Voľba sa vzťahuje na podmienky, za ktorých bude strojové zariadenie prevádzkované.

Čím viac príloh bude zahrnutých, tým účinnejšie je jednotka použitá.

Technické parametre:

 • efektívny výkon – 2,4 kW;
 • šírka spracovania – 85 cm;
 • nastavenie rukoväte – 3 polohy;
 • pohon – 2 rýchlosti, dopredu a dozadu;
 • reduktor – červ s prevodom pásu;
 • hĺbka orby – 32 cm;
 • hmotnosť – 49 kg.

Model má hodnotu 39990 rubľov.

Viking 685Kultivátor Viking 685 je najvýkonnejšia jednotka dodávaná s Ruskom. Je vybavený novou pohonnou jednotkou a je prispôsobený na manipuláciu s veľkými plochami. Odlišuje sa len pri napájaní, šírka orby sa nezvyšuje a majiteľ si môže slobodne rozhodnúť, kde použije takúto silu.

Na záver je potrebné varovať majiteľov kultivujúcich Vikingov o jednej funkcii. Zraniteľným spojením drahých zariadení je reduktor. Preto dokonca aj v štádiu nákupu musíte požiadať o demontáž prevodovky, otvoriť veko, uistite sa o suchom obsahu. V budúcnosti je potrebné zaistiť tesnenie ventilov. Náradie skladujte v suchej vyhrievanej miestnosti, minimálne v redukčnej jednotke.

Related  Kúpte si elektrický kultivátor na letné sídlo – urýchlite kultiváciu pôdy

Video o vikingových prídavných strojoch