čerpadlá značky AquariusZdvihnite vodu zo studne alebo studne pomocou čerpadla. Vodné čerpadlo Aquarius je charakterizované používateľmi ako spoľahlivé a ľahko použiteľné zariadenie. Zo strany “Promelektro” pod značkou “Vodnára”, čerpadlá sú certifikované “európskej kvality”, sú lacné. Zariadenie je vybavené domácimi časťami okrem tepelného relé. Jednotka pochádza z Nemecka z Thermika.

Prečítajte si tiež o ponorných čerpadlách pre vrty!

Typy čerpadiel

odliatky vodných čerpadielV závislosti od prevádzkových podmienok môžu byť čerpadlá Aquarius povrchové, ponorné a hlboké. Všetky čerpadlá majú dve oddelenia – čerpadlo a motor. Princíp fungovania vibračného alebo odstredivého pracovného telesa. Všeobecná požiadavka je, aby čerpadlo fungovalo len vo vodnom prostredí.

Povrchové čerpadlá Aquarius sú umiestnené v blízkosti studne. Sacia hadica, ktorá je sacími dýzami, môže zdvihnúť kvapalinu až na úroveň 9 metrov. Prevádzkový stav – pred spustením sacieho potrubia musí byť pod zásuvkou, takže je potrebné nainštalovať spätný ventil. Čerpadlo môže čerpať čistú vodu z otvorených nádrží a studní, ľahko sa pohybuje, je to lacné. V rade sú 3 modely radu BC na čerpanie vody až do 350 C. Jednotka nefunguje hlučne, pretože jednofázový motor má nízky výkon, je jednoduché, nie vodotesné.

ponorený VodnárPonorné čerpadlo Aquarius sa aktivuje po 10 minútach po jeho spustení do komory. Nevyplnené prístroje nemôžu byť zapnuté – porucha je nevyhnutná. Čerpadlo sa skladá z motora, pracovného prvku, kábla, plaváka a výtlačného potrubia. Ponorné čerpadlo je inštalované do studne pomocou zavesenia alebo pevného upevnenia. V tomto prípade by mala byť súprava chránená pred suchým odsávaním a tepelným relé. Používa sa zariadenie rady NVP. Zariadenie má menší výkon, ale pri práci na problémovej vode sa nezakladá. Používajú sa aj produkty radu BCPEU. Ponorné čerpadlá sú inštalované do hĺbky až 7 m s kapacitou až 3,8 m3/ hod. Prierez plášťa musí byť väčší ako 110 mm.

Čerpadlá vibrujúce NVP môžu čerpať zakalenú kvapalinu, inštalovanú v obale s malým prierezom, ale majú menšiu životnosť. Preto používatelia uprednostňujú odstredivé zariadenia

Ak je studňa hlboká, je potrebné použiť vodné čerpadlo Aquarius. Studňa sa nazýva studňa, ktorá má vysoký výkon a môže dodávať vodu z studne do piesku s požadovanou hlavou. Ide o odstredivé skrutkové inštalácie s predĺženou pracovnou komorou. Modely radu BCPE sú inštalované na jamkách s prierezom 120 mm.

hlbokej vodyHlbokomorské čerpadlá Aquarius sú inštalované v artezánskej studni veľkej hĺbky. Používajú sa:

 • odstredivé;
 • vibračné membránové rastliny.

Related  Vinková kosačka – dôstojný výber spoľahlivej technológie

Vibračné čerpadlá môžu byť inštalované aj v úzkej trubici, pretože telo je vyrobené z vonkajšej časti 86 mm. Zariadenia série BCPE a NVP majú elektrický pohon striedavého prúdu so sieťovým napätím 220 V a frekvenciou 50 Hz. Zariadenie je možné použiť činidlá do hĺbky 200 m vo výške 150 m. V závislosti na kapacite, čerpacie a hlbinné Vodnár BTSPE hmotnosť môže byť až 17,8 kg, a majúce lineárne veľkosti 2,5 m. Základné mechanizmy sú vybavené všetky potrebné automatizácie, kondenzát box vydržať za studňou. Počas inštalácie je čerpadlo umiestnené vo výške 1,0 – 0,4 m od spodnej časti studne na zdvíhanie usadenej vody.

Odstredivé čerpadlo pre studne Aquarius je k dispozícii v rôznych úpravách. Odlišujú sa:

 • energie;
 • tlak;
 • nominálna a maximálna spotreba;
 • veľkosť a počet krokov.

Práca odstredivého čerpadla je zabezpečená motorom, ktorého otáčanie hriadeľa sa prenáša na lopatky obežného kolesa cez zapečatenú priečku. V závislosti od účelu sa používa niekoľko stupňov zdvíhania, ktoré zabezpečujú potrebné technické parametre.

Zostava vodáckych čerpadielMembránové zariadenie nemá obežné koleso. Motorový a pracovný priestor oddeľuje membránu. Kvôli oscilačnému pohybu z tyče sa vytvorí potrebná zdvíhacia sila.

Všetky čerpadlá na čerpanie čistej vody vyrába výrobca z neutrálnych materiálov schválených normami. Nerezová oceľ, mosadz, špeciálne polyméry nereagujú s činidlom.

Ponorné čerpadlá sa používajú častejšie. Pracujú pri konštantnom ochladzovaní motora v stabilných podmienkach, čím sa zvyšuje motorový zdroj. Ponorné zariadenia pracujú v priemere o 3 roky dlhšie ako povrchové.

Zariadenie, prevádzkový princíp a aplikácia čerpadla Aquarius-3

vodoley-3Zariadenie pracuje z jednofázovej siete a čerpá čistú vodu s teplotou nepresahujúcou 35 ° C C, sa používa s hĺbkou ponorenia 1 až 40 metrov. Čerpadlo môže bežať 2 hodiny s prestávkou 15 minút. Zariadenie s ochranou proti úrazu elektrickým prúdom triedy I, II sa vyrába.

Čerpadlo Aquarius-3 patrí do vibračnej triedy. Hydraulická komora – uzavretý priestor pre hadičky s nasávacím ventilom. Vďaka vibráciám spôsobeným špeciálnou jednotkou sa komora naplní jedna po druhej a vypúšťa vodu do vypúšťacieho potrubia.

Čerpadlo v kryte musí byť zabezpečené. Nie je prípustné ho zavesiť na prívodnom kábli alebo extrakčnej hadici. Niekedy je potrebné revidovať štruktúru opotrebenia ochranného krúžku.

schéma inštalácieTechnické charakteristiky čerpadla Aquarius (Lepse):

 • typ – odstredivý, ponorný;
 • produktivita – 400 l / hod;
 • výkon 265 V;
 • hĺbka ponorenia – 1-3 m;
 • hmotnosť – 4 kg.

Related  Cayman Kultivátor pre silného hostiteľa

Rovnaký prístroj Aquarius-3 sa používa na čerpanie čistej vody. Čerpadlo je vybavené automatickou jednotkou Thermik. Spúšťacie zariadenie je pripojené k automatike. Výstupné pripojenie má riadiaci ventil – prietok a prietok hlavy sa líšia.

Popis čerpadla BCPE Aquarius pre rúrku 110 mm

vodnár 40Vodnár čerpadlo 40 je namontovaný na časť plášťa 110 mm, označenie sa odráža v prítomnosti písmena W. čerpadla pre domácnosť je zrezaný kužeľ. Ponorné zariadenie sa používa na čerpanie vody z nádrží a studní. Motor je jednofázový, pracovné obežné koleso je viacstupňové. Motor je umiestnený v olejovom priestore, ale prenikanie ropných produktov do vody je eliminované konštrukciou labyrintov.

Prietok vody je regulovaný vypúšťacím ventilom na výstupe, ale úplné zatvorenie prietoku, keď čerpadlo beží, je neprijateľné. Prehriatie čerpadla môže v kontajneri spôsobiť upchatie hadice na prívod vody. Keď je motor odpojený ochranným relé, po vychladnutí krytu sa inštalácia automaticky spustí.

Technické parametre Aquarius 0,5-40U:

 • vedúci do 50 m;
 • produktivita – 1,8 m3/ hodina;
 • výkon motora – 1 kW;
 • vonkajšia časť krytu – 104 mm

Kolísanie napätia v sieti, tiahnuté alebo položené na zlomenej hadici môže spôsobiť, že čerpadlo nebude fungovať. Je potrebné vykonávať údržbu čerpadla každé 2 roky, kontrolu stavu vypchávok, čistenie puzdra a kontrola pracovnej časti.

Séria čerpadiel so zníženou spotrebou vody.

čerpadlo s akumulátoromAquarius Pump 32 je určený pre používateľov, ktorí nepotrebujú veľký výkon inštalácie. To môže byť spôsobené malým množstvom vody vstupujúceho do prijímacej komory studne. Na druhej strane nie je potrebná vysoká spotreba pre potreby domácnosti. Rozsah čerpadiel série 32 je rozsiahly. V dôsledku variantov tlaku a použitia zariadenia v hlbokých studniach bolo vytvorených niekoľko modelov. Tradičný dobrý pomer cena / kvalita bol rozšírený o ďalší balík. Dĺžka kábla v štandardnej konfigurácii sa rovná hlave v metroch. Dodáva sa s nylonovým káblom – zavesením a kondenzátorom, pripojeným k káblu. V tomto prípade čerpadlo Aquarius 0,32-140U môže dodávať vodu z hĺbky 150 m.

Related  Oblasť použitia kultivujúceho Texasu

Výhodou série 32 je:

 • schopnosť prevádzkovať zariadenia s nízkym prietokom v nominálnom režime;
 • Prístroje sa vyrábajú so zreteľom na sanitárne normy pre styk prístroja s potravinovými materiálmi;
 • je tu tepelné relé;
 • dostatočná dĺžka kábla;
 • nízke náklady na výrobok.

Užívateľ môže ľahko zdvihnúť značku čerpadiel “Aquarius” na čerpanie vody z akéhokoľvek zásobníka a studní s teplotou pod 35 C. Zariadenie tejto značky sa etablovalo ako spoľahlivé, odolné voči poklesu napätia. Je povolené používať niektoré modely na zjavne bahnitú vodu. V Rusku sú čerpadlá Aquarius lídrami v oblasti predaja.

Zariadenie je vhodné na opravu, náhradné diely sú lacné, môžete ich rozobrať a zostaviť sami.

Výhody a nevýhody Aquarius Pump – Video