kultivátor texas Ruský trh so záhradnou technikou zvládajú zahraničné modely. Kultivátory Texas predstavujú rovnakú dánsku spoločnosť. Od roku 1960 výrobca vyvinul úzky smer a uspel v tom. Záhradné vybavenie spoločnosti Texas je vykonávané s osobitnou starostlivosťou o farmára. Kultivátory a motorové bloky spoločnosti pracujú spoľahlivo.

Servisná údržba zariadení spoločnosťou

oprava kultivátoraOpravu kultivátora Texas a údržbu zariadenia zabezpečujú špecializované centrá. V návode na obsluhu sú uvedené adresy servisných stredísk. Záruka pre nástroj je platná 3 roky, preto musíte najprv určiť polohu opravovne a možnosť servisu. Platí to pre záručnú časť prístroja. Nalejte mastnotu, vymeňte pás nie je kultivátor Texas môže byť v akejkoľvek dielni alebo samostatne.

Rozdelenia zariadení pracujúcich v drsných podmienkach sú klasifikované:

 • porucha motora;
 • zlyhanie automatizácie;
 • porucha mechanických komponentov.

Tieto problémy si vyžadujú kontaktovanie servisného strediska.inšpekcia

Pri nákupe Texas kultivátora je potrebné skladovať súčasne s pôvodným tukom pre prevodovku a hnacími pásmi. Vyhľadanie špecifikácie uzlov v pripojenej príručke nie je ťažké. Čísla a písmená označenia označujú veľkosť a profil pása. Označuje sa označenie TEXAS A 41 1/2 13X1050Li, profilový pás V 8 mm vysoký a široký šírka 13 mm široký vystužený závitom kordov, dĺžka 1050 mm. Označenie je vyznačené na širokej časti krúžku, ktorá je uvedená v pokynoch kultivátora Texas. Jazykové pokyny pre stroj boli preložené, ale technické pojmy sú jasné.

Navyše, pokyny sa musia dozvedieť pravidlá pre prípravu kultivátora na prácu, frekvenciu výmeny motorového oleja. Dávajte pozor, prvá zmena oleja z kľukovej skrine sa vykoná po 5 hodinách prevádzky. Používajte odporúčané palivo v prevádzke, líši sa v rôznych modeloch.

Náhradné diely pre kultivátor Texas nakupované v servisných strediskách. Budú dodávané, aj keď je model dlhší čas a bol prerušený.

Charakteristika kultivujúcich Texas

texas v práciVýrobcovia plánovali výrobu zariadení pre rôzne oblasti a hĺbku spracovania. Niektoré modely dobre riadia záhradnými posteľami, iné sú schopné zdvihnúť úhorové pôdy s ťažkou pôdou. Súčasne rozsah použiteľných prídavných zariadení zvyšuje používanie strojov.

Ak sa kultivátor nahromadí vo voľnej pôde, znížte plyn, postavte kolesá do strednej polohy, nastavte otvárač.

Konštrukčné vlastnosti motorových kultivátorov Texas:

 • ovládací panel stroja je umiestnený na volante špeciálneho dizajnu s pohodlným uchopením;
 • Ľahká zadná konzola zlepšila centrovanie a zníženie hmotnosti.
 • Exkluzívny rám umožňujúci znížiť ťažisko, aby sa uľahčilo ovládanie zariadenia;
 • Motor sa umiestni nad frézy, jednotka sa stáva stabilnou;
 • je tu predný nárazník na ochranu motora a prepravných kolies.

Konštruktívne zmeny v kultivujúcom Texasu k tomu pridali technologické. Takže všetky zariadenia majú opačnú stranu, nie je potrebné žiadne úsilie na vytiahnutie poháňaného stroja. Výkonné kultivátory ovládajú široký pás hustého zeme do hĺbky 30 cm. Všetky stroje majú reťazový pohon, ktorý je vybavený spoľahlivými štvortaktnými motormi. Nevýhodou je zvýšený hluk počas prevádzky a jeho zakopanie v mäkkej pôde.

Nesmiete používať kultivátor, ktorý kultivuje po rezaní črepy. Na korene šabry sa musí zlomiť! Úplné zaťaženie rezača sa dá vykonať po spustení.

Odrody kultivačných modelov

texas hobby 300Množstvo technológie v štáte Texas je delené výkonom jednotiek a typom vykonanej práce. Série Hobby, ako to naznačuje názov, sa používa v malých oblastiach s ľahkou pôdou. Ľahké kultivátory sú nevyhnutné pre prípravu postele na koreňové plodiny, zdobenie záhonov a kopanie skleníkových plôch.

Kultivátor Texas Koníčky 300 malé áno vymazané. Vyletie do akejkoľvek časti záhrady, uzdravuje kmeňové lúče, prerezáva postele. Výkonové zariadenie – štvortaktný americký motor BriggsStratton so spaľovacou komorou 148 cm3, kapacita 2,6 kW. Konštrukcia používa reťazový reduktor. Jednotka spracováva 38 cm do hĺbky 18 cm. Stroj váži 28 kg, stojí 21 tisíc rubľov.

kultivátor texas 500Kultivátor Texas Hobby Series s vlastným motorom TG 485 má výkon 2,3 kW. V dizajne sa používa redukčný reduktor typu červ. Takýto agregát vykoná hlboké uvoľnenie do hĺbky 33 cm, šírka ošetreného pásika je 50 cm, v súprave je 6 šablón. Cena zariadenia je 15 tisíc rubľov.

Súčasne je model tejto série 500 V vybavený výkonným americkým motorom s výkonom 4,2 kW. Taký kultivujúci, Texas, používa prílohy:

 • propalyvatel;
 • zadné ťažné zariadenie;
 • Ridger;
 • hmotnostné činidlo;
 • hrable.

Vysoká funkčnosť takmer nedospel k hmotnosti prístroja, len 43 kg. S kultivátorom je dodávaných len 6 fréz. Prílohy je potrebné zakúpiť samostatne.

Séria Lilli zahŕňa rad troch nástrojov – 532TG, 534 TG, 572 B. Výkon zariadenia v tejto sérii je ovplyvnený vzhľadom a výkonom nainštalovaných motorov. A najsilnejší z nich bude kultivátor Texas 620, čo znamená, že vybavenie je vybavené silným motorom a je schopné zvládnuť funkcie mini traktora, ak je vybavené ochrannými krytmi. Séria Lilli je vybavená prídavnými zariadeniami od výkonnejšieho vybavenia, motobloky Futura a Vision. Počiatočná konfigurácia jednotiek sa líši len vo frézach, namiesto pneumatických kolies na motorových blokoch.

Starostlivo si prečítajte návod na obsluhu. Používajte len odporúčané prísady a palivo.

Kultivátor Texas 532 TG 620 môže byť vybavený vozíkom, sedačkou, snehom a ďalšími prídavnými zariadeniami.

Texas 532 tg 620Hlavné technické ukazovatele:

 • výstupný výkon hriadeľa – 6,5 litra. s.;
 • šírka spracovania – 100 cm;
 • reťazový reduktor v oceľovom plášti;
 • remeňový pohon;
 • jednoduchý systém spustenia.

Ďalšia úprava tohto modelu Lilli 532 B má hĺbku vstupu frézy 21 cm so šírkou asi 85 m. Existujú modely používajúce motor TG500.

Odstúpil od výroby, ale existuje kultivátor Texas 530 TG MY 13 PRC. Spoľahlivý a mechanizmus bol nahradený zdokonaleným modelom. Zhromaždili sme výrobok v Číne. Kultivátor je vybavený motorom TG 500 Power Line s objemom spaľovacej komory 163 cm3. V počiatočnej konfigurácii by šírka spracovaného pásu mohla byť nastavená na 30-55 cm, ale bolo možné rozšíriť rezačky na 85 cm Hĺbka uvoľnenia je 32 cm Model nemá obrátenú jednu rýchlosť.kultivátor Texas 601

Kultivátor Texas 601 je najsilnejší z agregátov prezentovaných v prehľade. V kompletnej zostave motor TG 650B, s objemom rukáva 196 cm3. Pri šírke 85 cm frézy prenikajú do zeme o 30 cm, hmotnosť bojovníka je 56 kg. Stroj môže pracovať s akýmikoľvek prílohami.

Prehliadka videa kultivujúceho Texasu