sadenicePríprava na letnú sezónu začína v marci. Fanúšikovia čerstvej zeleniny pestovanej vo vlastnej záhrade postupne začínajú zbierať semená a pripravovať sa na starostlivosť o sadenice.

Ak ste sa prvýkrát rozhodli pestovať sladkú papriku, paradajky alebo uhorky, uistite sa, že skúmať odporúčania špecialistov. Hlavnou podmienkou úspešnej sadby je teplo. Typickou chybou začiatočníka je umiestnenie nádoby so sadenicami na okennom parapete, kde po tepelnom odpojení môže byť teplota dokonca nižšia ako v byte.teplé podložky pre sadenice

Ak máte určité schopnosti, môžete vytvoriť zariadenie na vykurovanie koreňového systému sami alebo zakúpiť špeciálny “teplý” rohož v internetovom obchode. Tento spotrebič pre domácnosť je vďaka svojej všestrannosti. Na jeseň, pomocou infračervenej rohože, môžete sušiť ovocie, v zime, dať svoje topánky do poriadku po dlhej prechádzke, a na jar, rastú krásne sadenice.mat v online obchode

Vonku je výrobok pokrytý nepriepustným materiálom, ktorý sa dá ľahko čistiť vysávačom alebo štetcom. Dĺžka kábla je 1 meter, výkon je 25 wattov. Nie je k dispozícii regulácia teploty.

Náklady na vykurovanie pre sadenice v ruských online obchodoch je od 700 do 1000 rubľov. Na obchodnej platforme AliExpress boli prezentované aj “teplé” rohože, ktorých parametre majú minimálne rozdiely. Napríklad výkon zariadenia je 18 W a dĺžka kábla je 1,85 metra.

dobrý výsledok aplikácieKupujúci poznamenávajú, že pri použití koberca s prvkom infračerveného žiarenia sa semená rastú o 25-40% rýchlejšie kvôli priamemu zahrievaniu pôdy. Výrobok zo Stredného kráľovstva dokonale plní svoje funkcie a tiež nemá nepríjemný zápach. Navyše ekonomické vykurovanie rastlín prakticky neovplyvní spotrebu energie.

zdravé sadeniceAk používate ohrievač pred zásahom, predajca odporúča dve jednoduché pravidlá:

  1. Výrobok neponárajte do vody ani do inej kvapaliny.
  2. Neinštalujte ho v blízkosti vykurovacích zariadení a izolačných materiálov.

podložka pre AliexpressNa internetovej stránke AliExpress je cena “teplého” koberca okolo 1100 rubľov. Je to o niečo drahšie ako v domácich internetových obchodoch, takže niektorí kupci neponúkajú trávenie čakania na balík z Číny a čoskoro urobia objednávku.