cyprus z čínskych semienCypress je populárny druh okrasných evergreen stromov, ktoré sú často vysadené v záhrade a okolo miesta, s cieľom vytvoriť prirodzený plot. Normálnym prostredím takého stromu je teplé podnebie krajín juhoamerického kontinentu. Napriek tomu je cyprus veľmi často využívaný majiteľmi pôdy v Rusku.

cyprusové semenáPred vysadením semien v pôde by sa mali vyklíčiť v domácich alebo skleníkových podmienkach. K tomu môžete použiť špeciálne formuláre pre predsieňové rastliny. Klíčky rastlín by mali byť bezprostredne po nástupe slnečných dní marca. Je tiež dôležité nakupovať kvalitné semená, z ktorých väčšina je zaručená klíčeniu a stáva sa odolná voči malým teplotným zmenám, ku ktorým dochádza v jarnej sezóne.

Cyprusové semienka na AliexpressMôžete si kúpiť kvalitné semená na slávnom Aliexpress. Táto šarža so semenami cyprusov má najvyššie hodnotenie od kupujúcich a najviac predpokladaných cien medzi predajcami podobného produktu na stránkach. Znamená to, že máte zaručené, že získate presne semená cyprusu, ktoré sa dajú ľahko vysadiť vo vašej chatke.

cyprus škôlkaPredávajúci poskytuje niekoľko fotografií o tom, ako sa budú stromy starať o ich starostlivosť:

malý cyprusAko poukazuje predajca, obdobie kvitnutia tohto cyprusu padá na letné obdobie roka. Aj stromy môžu dobre čistiť vzduch.

Náklady na lot je 25 rubľov. Pre toto množstvo obdržíte jeden balík semien. Výrobca neurčuje presný počet semien, ale podľa recenzií kupujúcich obsahuje toto balenie 25 kusov semien.

cypřišové stromyDodávka do Ruska je bezplatná a je realizovaná z centrálneho skladu v Číne. Približný čas príchodu zásielky kupujúcemu je 35-58 dní. Číslo stopy nie je sledované.

Pokiaľ ide o ceny semien cyprusov v krajinách SNŠ, môžu byť kúpené v priemere za 21 rubľov – 50 kusov na Ukrajine.cyprusové semienka v Ogorod-ua

V Rusku, 0,05 gramov semien stojí 48 rubľov. Spravidla domáci predajcovia zaručujú nie veľmi vysoké percento klíčenia rastlín (65-70%).cyprusové semená v seedspost-en

Related  Vyberáme praktické zariadenie na čistenie kukurice z Číny

Napriek tomu, že cena veľa čínskeho odvaru je o niečo väčšia, percento podobnosti ich semien je vyššie (zo 75%). Zjavnou nevýhodou nákupu tovaru v Číne je čas dodania – nie je vždy vhodné čakať 2 mesiace alebo viac.

V zime používajte špeciálne ochranné kryty. Bez nich cyprus nebude schopný prežiť v zime.

Kúpim izbu cyprus v ruských škôlkach – video