Počul som veľa o ekologických posteliach a moji známi sú jednoducho potešení – už niekoľko rokov ich vysádzajú výlučne na ne a každý rok sa pýšia množstvom úrody. Rozhodol som sa a pokúsim sa urobiť taký zázrak v krajine. Povedzte mi, ako budovať vlastnú zelenú záhradku?

organické posteleOrganické lôžok, chytré postele, teplé postele – akonáhle nenazýval špeciálna konštrukcia s cieľom uľahčiť náročnú prácu poľnohospodárov a získať dobrú úrodu, a to aj v obmedzenom priestore webu. Všetky tri mená sú plne odráža podstatu takéhoto chovu: zelenina sú pestované nie sú v pôde na záhrade, ale priamo na organických hnojív, ktoré poskytujú elektrární, a tiež v procese rozkladu uvoľňujú teplo, ohrieva lôžka výsadbu a ochranu pred mrazom. Okrem toho je priestor pre výsadbu je prezentovaný vo forme dlhých a úzkych prúžkov lôžka (najčastejšie s obmedzením obvodovej) – postarať sa o to oveľa jednoduchšie, než pobehovať v kuchyni záhrade s motykou alebo hadicou.

Všeobecné princípy výstavby inteligentných postelísystém

Aj vášnivý záhradník môže vytvoriť organickú záhradu s vlastnými rukami. Hlavnou úlohou v tejto oblasti je správne pripraviť pôdu a položiť “vrstvený organický koláč”, na ktorom rastú kultúry, a to:

  1. Pre spodnú vrstvu je potrebné použiť hrubú alebo hnedú organickú, ktorá sa dlhodobo rozkladá (vetvy, čipy, kukurica a slnečnica).
  2. Druhá vrstva je vyrobená zo zelených organických, rýchlo sa rozkladajúcich (listy, tráva, odpad z kuchyne z ovocia a zeleniny).
  3. Tretia vrstva ležať humus a popol.
  4. Na vrchu lôžka vyplňte kompost alebo úrodnú pôdu a zakryte slamou.

Keďže organický materiál slúži ako hlavný materiál pre teplú záhradu, je lepšie začať s kladením na jeseň, keď je bohatý. Za prítomnosti lože kompostu možno vykonávať na jar, ale potom po položení všetkých vrstiev treba ju prístrešok s teplou vodou a krycia fólia na nejakú dobu na spustenie “tepelnej reakciu”.organické znášanie

Rovnako dôležitá je aj zariadenie pre dopravu medzi radmi lôžok: oni sú zvyčajne buď mulčovanie rez tráva je pokrytá lepenkou alebo fóliou, a tiež zaspať na vrchole, aby nedošlo k rastu burín.

Tvar inteligentnej záhrady závisí od túžby rezidenta leta, ale častejšie sa používajú dva typy:

  • vysoké lôžka;
  • priekopa.

Ako si vyrobiť vysoké postele?vysokých lôžok

Vysoké postele naznačujú, že rastliny budú pestované nad úrovňou pôdy. Aby ste to urobili, vytvorte krabicu, kontajner alebo len vysoký rámček, umiestnite ich na dobre osvetlené miesto a naplňte organickým “vrstveným tortom”. Stacionárne inteligentné lôžka môžu byť okamžite vyradené z kameňov, ich zdvíhanie do požadovanej výšky, šírka je typicky asi 60 cm. Vo vysokej postele sú veľmi pohodlné starostlivosť, okrem toho, že dobre drží teplo, ale bude musieť byť napojená častejšie.

Vysoké postele sú ideálnou voľbou pre miesta, ktoré sú často zaplavené.

Ako urobiť inteligentný záhon?posteľ výkopu

Na rozdiel od vysokých lôžok by mali byť zákopy postavené tak, aby plodiny rástli na úrovni pôdy alebo takmer tak. Aby ste to dosiahli, vykopajte priekopu asi 0,5 m na zvolenom mieste a naplňte ho organickým materiálom podľa všeobecne akceptovanej schémy. Ak je to žiaduce, môžete si vytvoriť sukne po obvode.

Hlboké organické postele sú dobrou voľbou pre miesta, ktoré rýchlo vyschnú: zadržujú vlhkosť dlhú dobu, najmä pri dodatočnom mulčovaní.

Video o usporiadaní teplej organickej náplasti