Moja krásna bougainvillea žije v dome v zime a na leto ju odnesiem do záhrady pod stromami. Nedávno si všimol, že keša stráca každý deň niekoľko listov. Povedzte mi, prečo sa kvapkajú kvapky?

bougainvillaeaBougainvillea patrí do rodiny Niktaginov a je jasným predstaviteľom okrasných rastlín. Jeho popularita si zaslúžila vďaka lístiu, aj keď je veľmi dlhý kvet. Ale kvety v ňom sú malé a nenápadné, sú úplne stratené v úžasných pestičoch najrozmanitejšej farby. Navyše, v niektorých odrodách bougainvilie sú plesnivé usporiadané v dvoch radoch, čím sa vytvára určitý druh mahrovosti. Z týchto dôvodov sú často zamieňané s kvetenstvami, najmä začínajúcimi floristami.

Predpokladá sa, že bougainville má celkom prípustnú povahu a pestovanie nepredstavuje žiadne osobitné problémy. Avšak, tieto sa vyskytujú čas od času, pretože kvetina, hoci nie je náladový, je veľmi citlivá na najmenšie zmeny v starostlivosti. Jedným z najbežnejších problémov je rozpad v Bougainvillee. Keď potrebujete začať znepokojovať a keď budete musieť len čakať, budete vyzvaní na dôvody tohto javu.

Hlavné dôvody, prečo sa kvapkajú kvapky z listov, môžu byť:

  • prirodzený proces;
  • nepresnosti v režime zavlažovania;
  • permutácie hrnca;
  • nedostatok svetla a suchého vzduchu;
  • dôsledky transplantácie.

Klesá ako prirodzený proces

padlé listy

Ak padanie listov začalo s príchodom jesene, a nie v hromadách, ale postupne, nestojí za to znepokojenie – takže závod sa pripravuje na odpočinok. Zlomí staré listy, aby získal silu pred novou sezónou. V tomto prípade môžu listy žltnúť.

Nesprávne zavlažovanie

Strata listov je porušením zavlažovacieho režimu. Obzvlášť ostre reaguje bougainville na nedostatok vlhkosti. Ak dovolíte úplné vysychanie zemskej kómy a dokonca aj pravidelne, je celkom jasné, že na to, aby prežil, začne Bush odhodiť všetky nepotrebné, v tomto prípade listy.

Podobná situácia môže nastať v prípade pretečenia rastlín, keď koreňový systém nedokáže vyrovnať sa s nadmerným množstvom vlhkosti v kvetináči a nemá čas ho absorbovať.

Prax skúsených pestovateľov kvetov, rastúcej bougainvillea, ukazuje, že strata listov môže byť v prípade, keď bola rastlina najprv vysušená a potom hojne napojená.

Znovu usporiadajte hrniec

Bougainville netoleruje častú zmenu bydliska. Je dôležité okamžite vyzdvihnúť vhodné miesto pre ňu, aby ste nemuseli usporiadať kvetinu, pretože v dôsledku dotyku posype listy.

Rovnaký jav sa môže vyskytnúť v prípade, keď sa vaza začne otáčať pri hľadaní slnka alebo dokonca zakrivený výstrel. Je lepšie orezávať nerovné a škaredé vetvičky, ale neotáčajte hrniec.

Related  Jasná krása vo vašej kvetinovej záhrade – spirea Japonská šípka červená

Nedostatok svetla a suchého vzduchu

Bougainvillea potrebuje dobré osvetlenie a na tmavom mieste môže listovať zeleň. Podobne kvetina reaguje na príliš suchý vzduch v miestnosti.

Počas vykurovacej sezóny a počas pobytu na ulici (v lete) potrebuje pravidelný postrek.

Doba prispôsobenia

mladý Bush

Rovnako ako väčšina izbových rastlín, bougainvillaea netolerujú transplantáciu. Spočiatku, po zmene obvyklého hrnca, môže byt Bush chorý a dokonca sa rozpadne. Aby ste mu pomohli presunúť obdobie adaptácie, môžete hrniec zakryť plastovým vreckom.

Video o problémoch rastúcich bougainvillea v miestnosti