Susedec v krajine chová holuby a nedávno nám ponúkol holuby trus. Hovorí, že môžu na záhrade nakrmit zeleninu. Povedzte mi, ako používať holuby výkalov na hnojenie paradajok a zemiakov?

Pri pestovaní záhradných plodín je jedna z bežne používaných hnojív odpadom života vtákov, najmä kurčiat a holubov. Majitelia súkromných holubov môžu byť závidení, pretože majú pod nohami cennú prísadu na kŕmenie. Skúsení záhradníci odporúčajú používať na odvoz vrhu len od domácich vtákov, ktorí sa živia obilím. Mestské holuby nachádzajú potraviny najmä v odpadoch na skládke, takže ich výkaly môžu obsahovať škodlivé látky.

holuby

Podstielka holubov je obzvlášť dobrá ako hnojivo pre paradajky a zemiaky. Je účinnejšia ako hnoj a obsahuje celý komplex živín potrebných na získanie kvalitnej plodiny týchto plodín. Prítomnosť fosforu, dusíka a draslíka v guano poskytuje hlavné potraviny pre paradajky a zemiaky pre normálny vývoj. Holubí holubovia pôsobia na kultúry rýchlejšie ako iné organické horné obväzy.

Spôsoby použitia

Trusy holubov sa používajú presne rovnako ako kurací hnoj a majú rovnaké aplikačné podmienky.

Vrstvy sa nedajú preniesť do čerstvej podoby, pretože rastliny môžu jednoducho “horieť” z vysokej koncentrácie prvkov.

Aby sa odpad stal plnohodnotným hnojivom bez poškodenia plodín, trvá to dlhý čas, pretože vrh má dlhodobú skladovaciu schopnosť bez rozkladu.

Používajte holuby na pestovanie záhradných plodín jedným z nasledujúcich spôsobov:

  • aby ste priniesli suchý druh;
  • na výrobu infúzie;
  • pripraviť na svojom základe kompost.

Pridávanie suchých vrhov na lôžka

suché podstielky

Dobre vysušené trusy sa stávajú absolútne bezpečné a môžu sa už použiť na hnojenie zemiakov a paradajok bezprostredne pred výsadbou alebo po zbere. Aby ste to dosiahli, rozprašujte suché exkrementy na mieste a hrebeň vyčistite pôdu a premiešajte ju so zemou. Miera spotreby závisí od kultúry:

  • pre zemiaky – 50 g na 1 štvorec. m .;
  • pre paradajky – 25 g na 1 štvorec. m.

Related  Uložte ruže z prachovej rosy

Litter-založené riešenie

infúzie

Na prípravu infúzie by sa mala 1 časť holubových výkalov nalievať s 10 dielmi vody. Pridajte do obrobku 2 polievkové lyžice. l. popol a 1 polievková lyžica. l. dvojfázový superfosfát. Nechajte roztok 2 týždne na infúziu, občas sa miešajte. Pripravené riešenie by malo byť napojené na zemiaky a rajčiny raz za týždeň.

Po naplnení infúziou je potrebné pôdu umývať pod výsadbou čistou vodou.

Kompost vrhu

kompost

Hniezdo holubov sa dobre drží v hromadách kompostu. Ak ho položíte, položte vrstvy vrhu, striedajte ho s pilinami, slamou alebo rašelinou. Môžete jednoducho naliať zem, ale tento kompost bude menej výživný.

Na jeseň pri orbe alebo kopaní zemiakových lôžok pripravte kompost v množstve 20 kg na 10 metrov štvorcových. m.

Príprava malty z vtáčieho trusu – video