Astilba som dlho pestoval, v mojej dachi som niekoľko druhov, ale stále som nemohla nájsť jednu platovú triedu. A potom sa objavilo šťastie – môj manžel priniesol z výletu dve kríky Astilby Bressingham Beauty. Povedzte mi, čo robí táto krásna žena a kde je lepšie pristáť?

astilba na záhonÚplný názov rastliny znie ako Astendba Arendsa Bressingem Beauty. Tento hybridný keň-trvalka, pomerne vysoký – môže vyrastať až do výšky 1 m. Horná časť kríkov je trávnatá a zomrie na zimu a na jar sa objavujú nové výhonky.

Má veľmi pekný dekoratívny vzhľad, takže je široko používaný nielen zdobí záhony a rabatok, ale aj pre rezanie. Rich-zelené listy s vyrezávaným okrajom cast mierny lesk a počas kvitnutia ker vytvára dlhý, mierne zvesené, kvetenstvo, ktoré zaberajú v tvare laty, posiate malými zelenými kvetmi jemné ružovej farby s príjemnou vôňou. Dĺžka stopky môže byť až 80 cm, a kvetenstvo – 25 cm Kvitnúce trvá od júla do augusta ..

Napriek jemnému vzhľadu je odroda veľmi odolná nielen nízkym teplotám, ale aj chorobám a škodcom. Pestovanie astilby je potešením, pretože takmer nevyžaduje pozornosť. Najdôležitejšou vecou je vybrať ten správny priestor pre kvetinu, nech je to pohodlné.

Kde chcete pestovať?

Astilba Bessingham krása

Bressingham Beauty sa najlepšie darí v tienistých miestach, kde nie je vystavený priamemu slnečnému svetlu, a to najmä v popoludňajších hodinách, keď slnko v lete v plnom prúde.

Nedoporučuje sa pestovať rastlinu priamo pod stromami – tam slabo kvitne a listy a kvety strácajú farbu.

Astilbe korene sú veľmi silné, drevnaté, stúpajúca zvisle a hlboko do pôdy, takže bude potrebovať voľnej pôdy, čo je ideálne, ak to bude hlín s nízkou kyslosťou. Pridanie organických látok bude mať prospech len puzdro – je aktívne rozvíjať v bohatej pôdy.

Related  Tajomstvo jarnej výsadby gladioli ako sľub letného kvitnutia

Vlastnosti starostlivosti a zimovania

Astilbe miluje vlhkosť, takže by to malo byť napojená pravidelne. Horúce suché leto bez zalievanie ker zoslabne a neatraktívne, okrem rýchlo obnoví púčiky.

Počas vegetatívneho obdobia môže byť rastlina oplodnená komplexnými minerálnymi prípravkami. Astilba sa rozmnožuje vydelením kefa. Kŕmne sa vyskytujú:

  • na jar;
  • na jeseň.

Hoci odroda má dobrú zimnú odolnosť, v regiónoch so studenými zimami sa odporúča pokryť kríky na zimu. Toto je obzvlášť dôležité, ak sa očakáva zasnežená zima s ťažkým mrazom. V teplých oblastiach stačí rozložiť okolo kríkov vrstvu mulča v 10 cm.

Astilbe pestuje, video