Môj priateľ mi dal begónie na svoje narodeniny. Hovorí sa, že táto továreň prináša domu šťastie a prosperitu. Viem, že doma je užitočné držať kaktusy, najmä v blízkosti počítača, ale nič o begónii som nepočul. Povedzte nám, aké ďalšie znaky a povery sú spojené s kvetinovým begónom.
Mnohí opakovane počuli, že táto alebo tá kvetina je lepšie, aby sa v dome nezachovala, pretože sa šíri okolo seba negatívnej energie. A naopak – určitá továreň prinesie veľa šťastia. Literatúra opisuje mnoho rôznych znakov a povier, ktoré súvisia s kvetmi, vrátane begónie. Veriť v nich alebo nie je súkromná záležitosť pre každého, ale počúvanie ľudového názoru nikdy nebude prekážať.

príznaky spojené s begóniou

Begónia ako filter negatívnej energie

begónia ako filter

Každý človek má svoju vlastnú auru, ktorá obsahuje negatívnu a pozitívnu energiu. Ľudia s prevahou negatívnej energie sa často nazývajú “energetickí upíri”. Ak takáto osoba príde do domu, potom po svojom odchode zostáva časť negatívnej energie a má vplyv na jej obyvateľov.

Podľa všeobecného presvedčenia, že begónie slúži ako filter pohlcujúci a neutralizovať všetky negatívne.

To sa týka myšlienok ostatných ľudí a pocitov ich pánov. Kvetina, ktorá je potrebná ľudskej hlodať pochybnosti a nerozhodnosť, a nabáda ho k akcii, zlepšuje odozvu a prináša pokoj a harmóniu v domácnosti.

Lekársky príznak begónie

begónia ako liečiteľ

Takmer všetky rastliny a bylinky sa používajú v ľudovej medicíne na liečbu a prevenciu rôznych chorôb.

Existuje názor, že begónia má pozitívny účinok na ochorenia horných dýchacích ciest, pečene, srdca a žalúdka.

Begonia a financie

begónia finančný magnet

Pre ľudí, ktorí sa podieľajú na podnikaní, je dobré mať po ruke vázu s begóniami. Predpokladá sa, že to zostruje intuíciu, pomáha vyhodnotiť situáciu, rýchlo a adekvátne reagovať na neho. Vďačnosť za dobrú starostlivosť pomôže svojmu majiteľovi vyhnúť sa nečestným transakciám alebo partnerom a rozvinúť obchodné talenty. Hovorí sa, že v prípade, begónie rýchlo rastie a kvitne hojne, symbolizuje veľa šťastia vo vašom snažení. A naopak – zničujúce kvetu naznačuje možné straty alebo choroby obyvateľov domu.

Related  Použitie plastových fliaš na zavlažovanie v záhrade

Begonia je asistentka Cupida

begónia symbol lásky

Mnohí veria, že begónie pomáhajú pritiahnuť spriaznenú dušu, a ak už existuje, prinesie do domu vzájomného porozumenia – bude odniesť zo vzťahu všetky nadbytočné a zbytočné, a pridať to, čo chýba pár. Ak to chcete urobiť, hrniec musí byť umiestnený v spálni (ak má rastlina červené kvety). Ružová a biela begónia vyrovná situáciu v kuchyni alebo na chodbe. Mimochodom, neplánovaný kvitnutie begónie môže naznačovať doplnenie rodiny.

Kvety v dome na získanie šťastia, peňazí a rodinného šťastia – video